PREVIEW: HK DUKLA TRENČÍN

22.2.2020
Tipsport liga pokračuje bez prestávky nadstavbovou časťou a na "baranov" čaká ako prvý súper nevyspytateľný Trenčín, ktorý v nedeľu pricestuje pod Urpín.

Posledný zápas

Hokejisti Banskej Bystrice sa v poslednom zápase základnej časti predstavili na ľade Detvy. Domáci mali raketový úvod a už po necelých dvoch minútach sa dostali do vedenia. Najtesnejší náskok si dokázali udržiavať napriek prevahe "baranov" a do poslednej tretiny vstupovali ako vedúce mužstvo. Bystričanov však upokojil už po 37 sekundách Samuel Mlynarovič, ktorý dokázal vyrovnať. O šesť minút neskôr sa už tešili hráči spod Urpína z vedenia, keď sa presadil Martin Kriška. O víťazstve Banskobystričanov potom rozhodli svojím druhým gólom Mlynarovič a na konečných 4:1 zavŕšila nová posila Tomáš Hričina.

Štatistiky

"Barani" zvládli úvodnú časť sezónu na výbornú a skončili na prvom mieste tabuľky a popredné priečky im patria aj vo väčšine tímových štatistík. V 48 dueloch dokázali Bystričania súperom nastrieľať 154 gólov a v tejto štatistike im patrí tretie miesto za Zvolenom a Slovanom, ktorí nastrieľali zhodne 173 gólov. Banská Bystrica sa však môže chváliť najlepšou defenzívou v lige, v základnej časti inkasovala len 93 gólov. Výbornu defenzívnu hru potvrdzujú aj oslabenia, kde sú Bystričania s úspešnosťou 85,99 % na treťom mieste. V presilových hrách sú však "barani" dlhodobo najlepší a do nadstavby vstupujú s výbornou úspešnosťou 23,22 %. Trénera Dana Cemana môžu tešiť aj skvelé čísla všetkých brankárov, ktorí si udržiavajú úspešnosťou zásahov nad hranicou 93 %. Proti nášmu nedeľnému súperovi z Trenčína sme odohrali v tejto sezóne štyri zápasy s bilanciou tri víťazstvá a jedna prehra.

Dukla Trenčín

Trenčín nevstupuje do nadstavby pozitívne naladený. "Vojaci" totiž prehrali posledné štyri duely a v tabuľke sa prepadli až na šieste miesto, keď postupne nestačili na našich hokejistov, Michalovce, Slovan a v poslednom zápase základnej časti podľahli Popradu. V predošlých stretnutiach to škrípalo najmä v trenčianskej obrane, veď v spomínaných štyroch nevydarených predstaveniach inkasovali až 16 gólov, čomu nedokázal zabrániť ani jeden z najlepších brankárov súťaže a veľká trenčianska opora Matej Tomek. Trenčín sa okrem Tomeka v bránke môže spoliehať na výbornú hru v oslabení, kde im patrí suverénna prvá priečka, "vojaci" dokázali ubrániť až 90,67 % presiloviek súpera. Najproduktívnejším hráčom Trenčína je český legionár Josef Mikyska (14+40) nasledovaný ďalšími legionármi, ktoými sú Kanaďania Brandon Alderson (26+16) a Graeme McCormack (5+37).

PREVIEW: HK DUKLA TRENČÍN