PREVIEW: HK NITRA

20.12.2019
Reprezentačnú prestávku ohraničili „barani“ dvoma prehrami s Popradom a Košicami. V nedeľu privítajú na svojom ľade obľúbeného súpera z Nitry a budú sa chcieť vrátiť na víťaznú vlnu.

Posledný zápas

Po reprezentačnej prestávke zamierili naši hokejisti smerom na východ, kde sa im do cesty postavili vo výbornej forme hrajúce Košice. Úvod stretnutia patril domácim, ktorí sa dostali do dvojgólového vedenia. Druhá polovica zápasu však jasne patrila „baranom“, ktorí súpera zasypávali jednou strelou za druhou, no ani to na víťazstvo nestačilo. Košice, napriek tomu, že v tretej tretine vystrelili na našu bránku len trikrát, dokázali dať dva góly a zápas ovládli v pomere 4:2.

Štatistiky

Po dvoch prehrách s Popradom a Košicami sme v tabuľke klesli na tretie miesto a práve náš stredajší súper nás v tabuľke preskočil. Navyše, „oceliari“ majú zápas k dobru. Banskobystričania sú tak momentálne v ligovej tabuľke na treťom mieste so ziskom 57 bodov a na vedúci Slovan strácajú 6 bodov. „Baranov“ trápi v posledných dueloch najmä efektivita streľby, v troch predošlých stretnutiach vyslali na bránku súpera až 107 pukov, no cestu medzi tri žŕdky si našlo len päť z nich a v počte presných zásahov sme klesli s 82 gólmi na siedme miesto. Fanúšikov môžu tešiť aj naďalej výborné presilovky a takisto aj oslabenia, v ktorých patria Bystričania aj naďalej medzi najlepších v lige. Rovnako spoľahlivá je aj naša brankárska dvojica Tyler Beskorowany a Matej Gajan, keď obidvaja gólmani majú úspešnosť zásahov nad 93 %.

HK Nitra

Nitrania zdolali v poslednom zápase v oslabenej zostave bez svojich najväčších hviezd Liptovský Mikuláš. Výkony „Corgoňov“ sú však v poslednom období ako na hojdačke a v novembri ťahali aj sériu troch prehier po sebe. Hokejisti spod Zobora majú proti našim hráčom dlhodobo negatívnu bilanciu a z posledných 21 vzájomných zápasov dokázali vyhrať len jeden jediný. V týchto 21 dueloch strelili Bystričania Nitre až 87 gólov, čo predstavuje viac ako štyri trefy na zápas. Naopak, Nitrania strelili našim hráčom len 42 gólov, čo sú necelé 2 presné zásahy na stretnutie. Nitrania patria medzi najslabšie mužstvá súťaže, čo sa týka ofenzívy. Po 29 odohraných dueloch majú na konte 69 gólov, čo ich radí na predposledné miesto tabuľky. Rovnako predposlední sú „Corgoni“ aj v úspešnosti presiloviek. Najproduktívnejšími hráčmi Nitranov sú štyria kanadskí legionári Kerbashian, Blackwater, Morrison a Scheidl, no ani jeden z nich sa v tejto sezóne ešte nedostal cez hranicu 20 kanadských bodov.

PREVIEW: HK NITRA