PREVIEW: HK POPRAD

8.12.2019
Po dôležitom zápase s bratislavským Slovanom privítajú „barani“ na svojom ľade Poprad, ktorý má pred reprezentačnou prestávkou veľkú formu, „kamzíci“ neprehrali už v šiestich zápasoch po sebe.

Podobne ako piatkový zápas, aj súboj s Popradom sa bude niesť v charitatívnom duchu. Na štadióne bude prebiehať zbierka pre organizáciu Úsmev ako dar, ktorá sa zameriava na podporu detí v detských domovoch, na prácu s ohrozenou rodinou, vzdelávanie a sprevádzanie náhradných rodín a pomoc mladým dospelým po odchode z detského domova. Zbierka bude prebiehať na tribúnach, ako aj v jej útrobách. Príspevok do zbierky je ľubovoľný, pri venovaní 10 € dostane každý darca špeciálne ponožky.

Posledný zápas

Naši hokejisti pokračovali aj v piatok v šnúre domácich zápasov, tentokrát zavítal pod Urpín bratislavský Slovan. Prvá tretina priniesla opatrný úvod z oboch strán, hostia mali viac z hry, no skóre otvorili „barani“ zásluhou Patrika Lampera. Tyler Beskorowany bol v našej bránke opäť veľkou oporou, no Slovanistom sa ho podarilo prekonať krátko pred koncom zápasu, keď na 1:1 vyrovnával Radovan Puliš. V predĺžení však zaúradovala najproduktívnejšia banskobystrická dvojica Jordon Southorn - Jordon Hickmott a druhý menovaný rozhodol o víťazstve Bystričanov.

Štatistiky

Víťazstvom nad Slovanom sme sa belasým priblížili na rozdiel troch bodov, pričom stále platí, že máme zápas k dobru. „Barani“ sú tak aj naďalej na druhej priečke tabuľky s 57 bodmi. Jordon Southorn sa asistenciou na víťazný gól Jordana Hickmotta dostal už na čelo kanadského bodovania s desiatimi gólmi a 23 asistenciami. V desiatke najproduktívnejších hráčov nájdeme aj spomínaného Jordana Hickmotta (9+21) a Joonu Jääskeläinena (13+14). Banskobystrická obrana je aj naďalej najlepšou v Tipsport lige, v 27 zápasoch sme inkasovali len 49 gólov. Aj naďalej patríme medzi najlepšie mužstvá v zápasoch na ihrisku súpera. V dvanástich dueloch získali „barani“ až 31 z možných 36 bodov.

HK Poprad

Popradskí hokejisti sa po nepresvedčivých výkonoch v úvode sezóny naštartovali na veľkú víťaznú vlnu. „Kamzíci“ bodovali naplno už v šiestich zápasoch po sebe, keď postupne zdolali Slovan, Nové Zámky, Trenčín, Liptovský Mikuláš, Zvolen a Detvu. V tabuľke preskočili okrem Miškovca aj nováčika z Michaloviec a aktuálne sa nachádzajú na šiestej priečke, no na štvrtý Zvolen strácajú len dva body. Popradčania disponujú mimoriadne vyrovnaným kádrom, ich slabinou sú však presilovky, kde patria medzi najslabšie mužstvá súťaže. Po Liptovskom Mikuláši je Poprad druhým najvylučovanejším mužstvom Tipsport ligy a v priemere strávia v oslabení až 11 minút za zápas. Najproduktívnejšími hráčmi „kamzíkov“ sú Michal Vandas (12+11), Marek Zagrapan (12+10), Patrik Svitana (7+12) a Lukáš Kozák (3+16).

PREVIEW: HK POPRAD