PREVIEW: HK POPRAD

24.1.2020
Po dôležitom triumfe nad Slovan si "barani" tentokrát zmerajú sily s Popradom s ktorým sme naposledy na domácom ľade prehrali. Piatkový duel bude zároveň aj súbojom na diaľku o prvé miesto tabuľky.

Posledný zápas

V utorok sa banskobystrickí hokejisti predstavili na ľade bratislavského Slovana. V ofenzívne ladenom dueli sa presadili ako prví Bratislavčania, ktorí sa rýchlo dostali do dvojgólového vedenia. Ešte v prvej tretine sa však "baranom" podarilo znížiť zásluhou úspešného teču Gilberta Gabora. V druhej tretine sa hokejistom spod Urpína podarilo otočiť skóre, o čo sa postarili Brian Ihnačák a Joona Jääskeläinen. "Belasým" sa v poslednej časti hry zadarilo šťastným gólom vyrovnať a zápas muselo rozhodnúť predĺženie. V nadstavenom čase sa presadil Jordan Hickmott po pohotovej prihrávke od Casona Hohmanna.

Štatistiky

Utorkové víťazstvo v Bratislave posunulo "baranov" na úroveň Slovana a v tabuľke im stále patrí druhé miesto (83 bodov), no majú o dva odohrané zápasy menej než Bratislavčania a o jeden menej než Košice, ktoré prehrali tri stretnutia po sebe. V poslednom dueli ukázali bystrickí hokejisti vynikajúcu percentuálnu úspešnosť v streľbe na bránu, z 22 striel strelili 4 góly, čo predstavuje 18,18 % úspešnosť. V dlhodobej štatistike patrí "baranom" štvrté miesto, z 1187 striel dokázali streliť 117 gólov, čo je úspešnosť 9,86 %. Banská Bystrica má aj naďalej suvérenne najlepšich brankárov, v súčte dosiahli naši gólmani úspešnosť zákrokov 93,66 %. Dana Cemana môže okrem už spomínaných štatistík tešiť aj najmenší počet prehier v celej súťaži, Banskobystričania našli v tejto sezóne premožiteľa len v desiatich prípadoch, sedem ráz v riadnom hracom čase a trikrát v predĺžení.

HK Poprad

Náš piatkový súper ťahal na prelome novembra a decembra dlhú deväťzápasovú sériu víťazstiev, ktorú prerušil až proti Košiciam. V ostatných zápasoch sa však "kamzíci" opäť vrátili na vlnu výhier a premožiteľa nenašli v predošlých piatich stretnutiach. Popradčanom patrí v tipsportligovej tabuľke štvrté miesto s jedenásťbodovou stratou na tretie Košice. V poslednom vzájomnom zápase boli uspešnejší práve "kamzíci", ktorí pod Urpínom triumfovali 2:1. V úvodných dvoch dueloch naopak ťahali za dlhší koniec červeno-bieli, ktorí uspeli najprv v Poprade v úvodnom kole Tipsport ligy 3:2 a následne aj na domácom ľade pomerom 4:1. Zaujímavosťou je, že Poprad strelili v 39 stretnutiach rovnaký počet gólov (117) ako bystrickí hokejisti. Najproduktívnejšími hráčmi podtatrancov sú Marek Zagrapan (14+17), Michael Vandas (14+17) a Patrik Svitana (10+20).

PREVIEW: HK POPRAD