PREVIEW: MAC ÚJBUDA

2.2.2020
Nitriansku prekážku zvládli „barani“ na výbornú a v nedeľu privítajú na domácom ľade hokejistov z hlavného mesta Maďarska. Proti Budapešti ťahajú Bystričania sedemzápasovú šnúru víťazstiev a ak pridajú ďalší, dostanú sa na čelo Tipsport ligy.

Posledný zápas

V piatkovom stretnutí nastúpili Banskobystričania na horúci nitriansky ľad. Skóre duelu otvoril už po 34. sekundách Joona Jääskeläinen. Fantastický vstup do stretnutia potvrdil v presilovej hre Samuel Mlynarovič a „barani“ tak viedli už po štyroch minútach o dva góly. V závere prvej tretiny sa podarilo streliť Nitranom gól do šatne zásluhou Samuela Bučeka. Druhá tretina však opäť patrila hráčom spod Urpína, ktorí dokázali využiť ďalšie dve presilovky, keď sa presadili Patrik Lamper a Brian Ihnačák. Nitranom sa v závere druhého dejstva podarilo opäť znížiť stav stretnutia, no domácich položil definitívne na kolená svojim druhým gólom v stretnutí Samuel Mlynarovič, ktorý uzavrel skóre duelu na konečných 5:2.

Oceňovanie osobností pokračuje

Pred zápasom budeme pokračovať v oceňovaní osobností banskobystrického hokeja. Medzi ocenených sa tentokrát dostane bývalý útočník "baranov" Igor Majeský, ktorý bol pri postupe tímu do najvyššej súťaže. Majeský patril v sezóne 2007-2008 medzi najväčšie opory mužstva, v 36 dueloch strelil 20 gólov a výraznôu mierou sa pričinil o postup Banskej Bystrice medzi hokejovú elitu.

Štatistiky

Po nevydarených a zahodených presilovkách v zápase proti Košiciam sa hráči spod Urpína ukázali opäť ako najlepší tím v tejto hernej činnosti. Tri využité početné výhody proti Nitre dostali „baranov“ na úspešnosť 23,16 %, čo je stále suverénne najviac v celej súťaži. Bystričania sú aktuálne v tabuľke druhí so ziskom 88 bodov, o jediný bod za vedúcim Slovanom, no s dvoma zápasmi k dobru. Proti nášmu piatkovému súperovi sme odohrali doteraz dohromady osem duelov s bilanciou sedem víťazstiev a jedna prehra. Predošlých sedem stretnutí v v sérii však „barani“ proti maďarskému mužstvu zvládli a v siedmych dueloch strelili Budapešti až 33 gólov, čo je takmer päť presných zásahov na jeden zápas. V ostatnom vzájomnom stretnutí mali „barani“ raketový štart, keď nasúkali Budapešti štyri góly za trinásť minút.

MAC Budapešť

Mužstvo z hlavného mesta nášho južného suseda pôsobí v slovenskej extralige druhú sezónu. Veľa vody zatiaľ v slovenskom hokeji nenamútili a aktuálne im patrí desiata priečka, o ktorú bojujú s Detvou a Novými Zámkami. Práve Detvu dokázali hráči MAC zdolať v dôležitom stretnutí. Následne sa im podarilo zdolať aj Michalovce a pod Urpín tak cestujú maďarskí hokejisti víťazne naladení. Zaujímavosťou je, že MAC dokázal streliť až 128 gólov, čo je o ešte o dva viac ako Banskobystričania, no inkasovali hrozivých 167 gólov, čo je viac ako dvojnásobok oproti hráčom spod Urpína a je to viac než posledný Liptovský Mikuláš.

Zaujímavosť

Joona Jääskeläinen je expertom na rýchle góly, v tejto sezóne strelil až dva góly v prvej minúte zápasu a obidva dokázal vsietiť do bránky Nitry. Pri piatkovom zápase otváral skóre už po 34. sekundách, v predvianočnom dueli sa mu podarilo skórovať po 51 sekundách.

Súťaže

Tombola – Jednou zo súťaží, ktoré už mnohí návštevníci zimného štadióna poznajú, je tradičná tombola. Pravidlá súťaže sú úplne jednoduché - stačí si zakúpiť tombolový lístok v pokladni alebo bufetoch. Treba sa však poponáhľať a uloviť si lístok čo najskôr, pretože ich počet je limitovaný. V tombole sa súťaží o hodnotné ceny:

   1. Dva vstupy do Wellness a Spa v hoteli Kaskády.
   2. 24-kusový balík pív značky Krušovice,
   3. Peňažná poukážka v hodnote 20 € na nákup v obchodnom centre Point,
   4. Šál alebo čiapka HC ‘05 od partnera 3b
   5. Poukážka v hodnote 10 € na nákup v predajni MäsoLapin.
Výhru si môžete vyzdvihnúť po zápase vždy v našom fanshope.

V prvej prestávke vás čakajú dve súťaže
Detská súťaž – Aby sa nezabudlo ani na tých najmenších, šancu dostane aj 5 vybraných detí, pre ktoré je pripravená zaujímavá súťaž. Ich úlohou bude posunúť puk smerom k stredovému bodu ihriska. Vyhráva ten, koho puk bude najbližšie k stredu a ako odmenu získa hokejové kartičky našich hráčov a každé dieťa zapojené do súťaže získa nálepky HC‘05 .

Strela Krušovice – Ako už z názvu vyplýva, v tejto súťaži budú dvaja vybraní fanúšikovia strieľať. Nie však tradičným spôsobom na bránku, ale úlohou súťažiacich bude vystreliť puk od červenej čiary, od boxu časomiery, po obvode mantinelu. Vyhráva ten hráč, ktorého puk zájde ďalej a ako odmenu si domov odvezie 24 plechoviek piva Krušovice.

V druhej prestávke pojde o tradičnú súťaž v streľbe na bránku.
Streľba na bránu – Tradičná súťaž v streľbe do stredu bránky z červenej čiary. Vybraní budú traja diváci, pričom každý z nich bude mať tri pokusy na strelenie gólu. Pri strelení gólu postupuje súťažiacich do finálového rozstrelu, ktorý sa uskutoční v prípade toho, že budú úspešní viacerí. Ak bude úspešný len jeden súťažiaci stáva sa automaticky víťazom. Odmenení však budú všetci traja strelci, ktorí automaticky získajú DVD HC‘05 Majstri. Víťaz dostane okrem toho aj darčekovú tašku, v ktorej nájde tričko Wrangler/Lee, kávu BARZZUZ, darčekovú poukážku od FIT PLUS a spomenuté DVD.

Autor: Lukáš Urbašík
PREVIEW: MAC ÚJBUDAPREVIEW: MAC ÚJBUDA