Proti Michalovciam aj napriek komplikáciám víťazne. Hrá sa proti nim veľmi ťažko, tvrdí kouč Ceman

4.12.2019
Hokejisti Banskej Bystrice pokračujú na víťaznej vlne, keď v utorkovom zápase proti výborne hrajúcemu nováčikovi z Michaloviec zaznamenali štvrté víťazstvo v sérii. Dukle sa tak revanšovali za nedávnu novembrovú prehru na ich ľade, no hráči aj tréneri zdvíhajú varovný prst za výkon v druhej tretine, ktorá stála „baranov“ triumf v riadnom hracom čase.

Banskobystrickí hokejisti štvrtým víťazným duelom po sebe aj naďalej dýchajú na chrbát vedúcemu Slovanu. Utorkový zápas však priniesol mimoriadne dramatický vývoj a „barani“ museli stretnutie zachraňovať v posledných minútach. Michalovce to na našich hokejistov vedia, veď získali v každom vzájomnom dueli minimálne jeden bod. O tom, že nováčik neodíde spod Urpína bez bodu, rozhodol slabší výkon Bystričanov v druhej časti stretnutia. „Chceli sme dnes brať, samozrejme, všetky tri body, ale vzhľadom na priebeh zápasu sme radi aj za tie dva. Som rád, že sme sa vrátili do stretnutia a otočili vývoj, to je pre nás podstatné. Skoro celú druhú tretinu sme mali také hluché miesto, robili sme chyby, prestali sme hrať a upustili sme od toho nášho systému. Ale ako som povedal, v tretej tretine sme to zmobilizovali a som rád, že sme to nakoniec zvládli,“ povedal po zápase hrdina stretnutia Marek Bartánus, ktorý krátko pred koncom duelu vyrovnával na 3:3.

Hoci boli Michalovce nepríjemné a v druhej tretine aj lepšie, podľa Bartánusa si za to mohli „barani“ sami, keď zhoršeným výkonom vrátili Michalovce do stretnutia. „Každé mužstvo je nepríjemné len podľa toho, čo im dovolíme u nás hrať. Druhá tretina nás dnes stála ten extra bod, ale nakoniec sme radi aj za dvojbodový zisk, pretože to bolo vydreté víťazstvo a Dukla hrala veľmi dobre,“ dodal dvojgólový strelec.

Bystričania v tejto sezóne proti Michalovciam zatiaľ ani raz nebodovali naplno. Tréner Chudý strávil pod Urpínom ako tréner niekoľko sezóny a nastavil proti svojim bývalým zverencom dobrú taktiku, ktorú ocenil aj banskobystrický tréner Dan Ceman: „Proti Michalovciam sa hrá naozaj veľmi ťažko, aj preto sa im tak darí v prvej polovici sezóny. Na každú šancu proti nim sa musíme tvrdo nadrieť. V prvej tretine sme hrali výborne a väčšia časť hry sa odohrávala v ich obrannom pásme. V druhej tretine sme až príliš spohodlneli, mali sme tam pár dlhých striedaní a chlapci boli potom trochu unavení. Prestali sme na na nich tlačiť a prestali sme hrať našu hru, čo Michalovce využili a prevzali iniciatívu. Druhá tretina bola z našej strany veľmi zlá a súper nás jasne prehral.“

Napriek zlému výkonu v druhej tretine sa však Bystričania vzchopili a v záverečnej časti hry dokázali opäť Michalovce zatlačiť a v predĺžení rozhodnúť o svojom triumfe. „Chválim chlapcov za výkon v tretej tretine, po tak fyzicky náročnej druhej tretine bolo mimoriadne ťažké sa dať v tej tretej dohromady, obzvlášť, keď hráme štyri zápasy za sedem dní. Všetci vedeli, že sme odohrali veľmi zlú prostrednú časť hry a museli sme nájsť cestu ako vyrovnať zápas proti veľmi dobre brániacemu súperovi. Napriek tomu, že sme už strácali energiu a boli sme unavení, tak sa nám podarilo vyrovnať a výborne sme dokázali premeniť naše šance. Musíme sa však sústrediť na tie herné výpadky v niektorých tretinách, hlavne druhé tretiny bývajú z našej strany slabšie. Potrebujeme sa sústrediť a hrať našu hru počas celých 60 minút. Ešte raz však musím pochváliť Michalovce, boli dnes opäť veľmi náročným súperom,“ dodal na záver kouč Dan Ceman.

Zápasu predchádzali aj milé povinnosti, pri ktorých klub pokračuje v oceňovaní osobností banskobystrického hokeja. V utorkovom zápase to bolo o to výnimočnejšie, že ocenený bol aj tréner Michaloviec Miroslav Chudý, ktorý bol dôležitou súčasťou pri vzostupe nášho klubu medzi najlepšie na Slovensku. „Je to veľmi milé a ja si to nesmierne vážim. Bol som v podstate od začiatku pri zrode tohto klubu a viem, čím si všetkým prešiel a ako napredoval. Mňa to napĺňa hrdosťou, že som mohol byť pri tom a že som mohol priložiť ruku k dielu, aby sa klub stal takým, akým je teraz - rešpektovaným nielen na Slovensku. Obrovská vďaka patrí aj ľuďom, ktorí tú 15 rokov pracovali a pracujú, som naozaj hrdý, že som mohol byť toho súčasťou,“ povedal Miroslav Chudý, ktorý si zaspomínal na pekné obdobie pod Urpínom.