Proti Nitre môžeme predĺžiť dve fantastické série

4.12.2018
Po siedmich víťazstvách v rade by hráči HC ´05 iClinic Banská Bystrica radi pokračovali vo víťaznom ťažení. Najbližšia príležitosť prichádza v utorok na domácom ľade proti HK Nitra. Tento tím sme porazili v posledných jedenástich stretnutiach.

Posledný zápas HC ´05 iClinic Banská Bystrica

Siedmykrát v rade sme zdolali jedného z našich súperov, pričom táto posledná výhra bola obzvlášť špeciálna, keďže „barani“ triumfovali na ľade odvekého rivala, HKM Zvolen. Vstup do stretnutia mal lepší súper, napriek tomu sme išli do vedenia po úniku v hre štyroch proti štyrom. Prihrávku Higgsa zúžitkoval Guillaume Asselin. Vzápätí na 2:0 zvýšil Tomáš Zigo, jeho zásah neuznali rozhodcovia pre kontakt Jána Sýkoru s brankárom Skapskim, no keby sa pískal každý takýto dotyk, tak to nie je hokej. Druhá tretina patrila jednoznačne domácim, my sme mohli byť radi len za jeden inkasovaný gól, o ktorý sa postaral Fín Marko Pöyhönen. V poslednej časti hry síce Zvolen skóre úplne otočil, no nevzdali sme sa a 42 sekúnd pred koncom v našej hre bez brankára vyrovnal Éric Faille. Zápas tak putoval až do úžasného predĺženia s množstvom šancí na oboch stranách, no Skapski aj Williams svoje tímy niekoľkokrát podržali. V nájazdovej lotérii sa strelcom darilo na oboch stranách, hrdinom sa nakoniec stal náš Faille.

HK Nitra

Tento zápas je preložený z minulej nedele, kedy sa u nás nehralo. Jedenásť. Presne toľko stretnutí po sebe sme dokázali poraziť Nitru, nášho posledných niekoľko sezón tradičného súpera, nakoľko sa pravidelne stretávame v play-off. Ak sa pozrieme do štatistík ešte o niečo hlbšie, tak zistíme, že z posledných dvadsaťjeden vzájomných meraní síl sa „barani“ tešili až osemnásťkrát. Aktuálne sa Nitrania nachádzajú na piatom mieste so ziskom 57 bodov, na nás strácajú štyri. Strelili už 112 gólov, čo je druhý najvyšší počet a inkasovali 71. Nitra vyhrala predošlých osem zápasov po sebe, postupne porazila Detvu, Miškolc, Nové Zámky, Orange 20, Poprad, Trenčín, MAC Budapešť a naposledy Liptovský Mikuláš.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne

Hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica doma za tri body porazili silného súpera z Nitry. S „Corgoňmi“ sme vyhrali už desiaty vzájomný zápas v rade, k čomu pomohla hlavne skvelá prvá tretina. V nej mali zverenci Dana Cemana skvelý štart a tromi gólmi do záver štvrtej minúty položili základný stavebný kameň víťazstva. Náš bývalý hráč Dalibor Bortňák síce znížil, avšak Gilbert Gabor znova poslal „baranov“ do náskoku o tri presné zásahy a vyhnal z brány Juraja Šimbocha. Jeho nahodenie aj so šťastím prešlo do siete. Bohužiaľ, stretnutie sme si vlastnými zaváhaniami skomplikovali. Po druhej tretine to bolo 6:4, nakoniec sa duel skončil výsledkom 6:5. Druhý zápas sa neniesol práve v najokulahodiacejšom rytme, nesršali sme až takým nasadením ako v Trenčíne, napriek tomu to bol kvalitný zápas, ktorý sme rozhodli aj vďaka tradične úspešným presilovým hrám. Jednu využil už v prvej časti hry Guillaume Asselin. Po zmene strán ale Nitra dokázala zlepiť svoje dva presné zásahy a výsledok otočila. Následne opäť zaúradovala presilová hra, Ján Sýkora podobne ako „Dží“ švihom prestrelil gólmana domácich. Rozhodnutie sa zrodilo v poslednej tretine, kedy sa k puku na modrej dostal Ben Marshall a jeho skôr nahodenie prešlo cez lapačku súperovho gólmana prekvapivo do siete.