Prvý európsky hlavný tréner v NHL na poste šéftrénera v Banskej Bystrici, prichádza aj Richard Kapuš

11.5.2011
S výraznými zmenami vstúpia do svojho štvrtého extraligového ročníka hokejisti HC ´05 Banská Bystrica. Bronzový tím z minulej sezóny plánuje dolpnenie v hráčskom kádri i v realizačnom tíme.

Najvýraznejšou zmenou pod Urpínom je angažovanie uznávaného hokejového odborníka Alpa Suhonena z Fínska na post šéftrénera. Čoskoro 63 - ročný svetobežník (nar. 17. júna 1948) viedol v rokoch 1982 - 1986 fínsku hokejovú reprezentáciu. Rodák z Valkeakoski
sa v roku 2000 preslávil ako prvý Európan, ktorý viedol ako hlavný tréner mužstvo Chicago Blackhawks. V úlohe asistenta pôsobil v prestížnej svetovej súťaži v tímoch Winnipeg Jets a Toronto Maple Leafs, v Európe viedol fínske tímy Forssa, Lappeenranta, Hämeenlinna, Jokerit Helsinki, Pori a v posledných rokoch sa angažoval vo švajčiarskom hokeji. Pôsobil v Berne, pomáhal pri švajčiarskej reprezentácii do 18 rokov. V minulej sezóne pracoval ako generálny manažér švajčiarskeho tímu Kloten Flyers.
Ako sám priznal, celý život bol trénerom, preto sa rozhodol prijať ponuku HC ´05 Banská Bystica. "Bude to pre mňa výzva" - doplnil.

O 9.00 h vedenie predstavilo nového šéftrénera a realizačný tím hráčom. Hlavným trénerom je Milan Staš a asistentom Vladimír Országh. O 10.00 h bola potom oficiálna tlačová beseda. (Video z tlačovej besedy už čoskoro na www.hc05.sk)

V kádri tímu, ktorý pred niekoľkými týždňami získal v našej najvyššej hokejovej súťaži bronzové medaily, došlo k viacerým zmenám. Viacerým skúseným hráčom sa skončili zmluvy, vedenie klubu naopak rozbieha spoluprácu s ďaľšími hráčmi. Na lane Baranov sú aj dvaja hráči so skúsenosťami z KHL. Pod Urpín mieri bývalý slovenský reprezentant Richard Kapuš, brankárskou jednotkou by mal byť ruský gólman Sergej Chorošun. Okrem nich získal klub obrancov Tomáša Brňáka, Tomáša Devečku a dvojicu útočníkov Michala Kokavca a Andreja Thémara.

Odchody: Ivan Fedor, Miroslav Šimonovič, Miroslav Vantroba, Marek Biro, Lukáš Hvila, Adam Bezák, Michal Hudec, Richard Šechný, Erik Weissmann, Miroslav Hlinka, Miroslav Lažo

Príchody: Sergej Chorošun (Víťaz Čechov), Tomáš Brňák (Chomutov), Tomáš Devečka (L. Mikuláš), Richard Kapuš (Slovan Bratislava) Michal Kokavec (Žilina), Andrej Thémar (Martin)


Prvý európsky hlavný tréner v NHL na poste šéftrénera v Banskej Bystrici, prichádza aj Richard KapušPrvý európsky hlavný tréner v NHL na poste šéftrénera v Banskej Bystrici, prichádza aj Richard KapušPrvý európsky hlavný tréner v NHL na poste šéftrénera v Banskej Bystrici, prichádza aj Richard KapušPrvý európsky hlavný tréner v NHL na poste šéftrénera v Banskej Bystrici, prichádza aj Richard KapušPrvý európsky hlavný tréner v NHL na poste šéftrénera v Banskej Bystrici, prichádza aj Richard Kapuš