Rosandičovi bude za Banskou Bystricou smutno, do Hradca Králové sa však teší: „Bola to tu slušná jazda“

31.1.2018
23-ročný slovensko-chorvátsky obranca Mislav Rosandič sa po zhruba dvoch mesiacoch z HC ´05 iClinic Banská Bystrica vracia späť do kmeňového celku HK Mountfield Hradec Králové, odkiaľ k nám prišiel na hosťovanie do 31. januára 2018.

Počas neho odohral osemnásť zápasov, v ktorých strelil jeden gól a pridal jedenásť asistencií. Bol dôležitou postavou tímu hlavne v presilových hrách. Zároveň nazbieral pätnásť kladných bodov v hodnotení plus/mínus a osemnásťkrát vystrelil na bránu súpera: „Zo začiatku to možno nebolo ideálne, ale potom, ako som dostával viac a viac času na ľade a ako zápasy išli v rýchlom slede za sebou, tak som sa rozohrával a neskôr som už bol so sebou a svojou hrou spokojný,“ zhodnotil Mislav svoje pôsobenie pod Urpínom počas ročníka 2017/18.

„Myslím si, že to bola celkom slušná jazda. Mali sme tam dosť dobré úseky, desaťzápasovú víťaznú šnúru. Dostali sme sa na prvé miesto, kde sa chlapci chcú udržať do konca základnej časti. Dúfam, že im to vydrží až do play-off a dopadne to aspoň tak, ako minulý rok,“ verí svojím už opäť len bývalým spoluhráčom rodák zo Záhrebu, pre ktorého bolo toto hosťovanie veľmi dôležitým časom sezóny, nakoľko v českej Extralige predtým nedostával toľko príležitostí, ako by si predstavoval. Či sa teraz niečo zmení, netuší: „Uvidíme, je to na trénerovi. Myslím si, že som sa v Banskej Bystrici dostal do hernej pohody a dúfam, že to prenesiem aj do Hradca a pomôžem tímu,“ tvrdí.

Do kariet mu hrá nižší počet obrancov v kádri tretieho tímu minulej sezóny: „Čo som počul, tak v Hradci má zdravotné problémy René Vydarený, takže sa musím vrátiť, pretože teraz budeme mať osem obrancov a ak chceme ísť v play-off čo najďalej, tak musíme byť minimálne deviati,“ načrtol potreby a ciele svojho kmeňového klubu.

Žiadne prekvapenie ale už podľa bronzového medailistu z MSJ 2015 nehrozí: „Uvidíme, či sa ešte niečo upečie, ale nemyslím si, že by sa malo niečo meniť. Mal by som v Hradci Králové ostať do konca tejto sezóny,“ hovorí. Partia na strednom Slovensku mu bude chýbať, zároveň sa ale teší na tú v českom klube: „Mne sa v Banskej Bystrici páči, aj spoluhráči sú perfektní, ale takisto sa teším aj do Hradca, kde je taktiež super partia. Teším sa tak či onak.“

Záver pôsobenia v HC ´05 iClinic Banská Bystrica ešte Rosandičovi spestril puk, ktorý ho trafil z hokejky Ivana Ďatelinka priamo do tváre: „To sa stáva, je to súčasť hokeja. Mohlo sa to stať aj počas hry a takisto počas rozcvičky, ako sa to stalo. Je to jedno, kedy to bolo. Prvé dva alebo tri dni sú také kritické a potom už to je v pohode, keď sa tá jazva začne zatvárať,“ prezradil Mislav.

Mladého obrancu by si v tíme veľmi rád nechal tréner Vladimír Országh, ale situácia dopadla tak, ako dopadla. S jeho pôsobením počas tejto sezóny bol veľmi spokojný: „Zapadol veľmi dobre, poznal systém. Je to typ hráča, ktorý nám momentálne chýba. Je to ofenzívny obranca hlavne do presilovky, vie potiahnuť puk a rozohrať, takže sme s jeho výkonmi boli veľmi spokojní. Snažili sme sa urobiť všetko, aby tu ostal, ale je viazaný v Hradci, ktorý má taktiež najvyššie ambície, takže sa bude musieť vrátiť naspäť,“ povedal tréner nášho tímu

„Plánujeme ešte získať nejakých hráčov, ale ten trh je veľmi obmedzený a času naozaj málo. Uvidíme, ako to nakoniec všetko dopadne,“ doplnil Országh.

Matej Kubove

Rosandičovi bude za Banskou Bystricou smutno, do Hradca Králové sa však teší: „Bola to tu slušná jazda“