Šanca na postup zo skupiny CHL žije, tréner Ceman avizuje útok na výhru

7.10.2019
Po desiatich kolách hokejovej Tipsport ligy sa o svoje slovo opäť hlási Liga Majstrov. V utorok privítame na domácom klzisku švajčiarskeho zástupcu Ambri-Piotta a vzhľadom na vývoj v našej skupine ešte stále existuje šanca na postup.

Hlavný tréner Dan Ceman po pondelkovom tréningu avizoval, že urobíme všetko pre to, aby sme nádej na postup udržali aj po zajtrajšom zápase. K tomu budeme potrebovať výhru v riadnom hracom čase a zároveň dúfať, že Mníchov si poradí s Färjestadom. Postupne sa do tréningového procesu vracajú viacerí hráči, ktorých trápili zranenia, a tak má realizačný tím menšie starosti s prípadným zložením formácii. „Zatiaľ si nie sme s trénermi istí, kto každý bude môcť proti Ambri nastúpiť. Niektorí chlapci majú totiž menšie pretrvávajúce ťažkosti, takže si budeme musieť sadnúť s trénermi a s konkrétnymi hráčmi, ktorých sa to týka. Určite však chceme nastúpiť v čo najsilnejšom možnom zložení a vyhrať, to je samozrejmosť. Nechceme však riskovať, že by potom niekto nemohol nastúpiť v piatok,” povedal na margo najbližšieho programu kanadský tréner.

Náš súper zažíva veľmi rozpačitý vstup do sezóny. V Lige majstrov odohrali hráči Ambri-Piotta vyrovnané stretnutia a z náročných zápasov proti Mníchovu a Färjestadu vydolovali o bod viac ako my. vďaka čomu im v tabuľke skupiny G patrí tretie miesto. V ich domácej súťaži sa však mimoriadne trápia a aktuálne sú na predposlednom mieste tabuľky. „Bude zaujímavé sledovať ako na tom sú, aká bude ich úroveň sebadôvery. V Lige majstrov odohrali skvelé stretnutia, všetky zápasy boli tesné, nepadlo tam veľa gólov. Hrali s veľkou dávkou energie, snažili sa o ofenzívny prejav. Uvidíme, či sa niečo zmenilo, vzhľadom na ich nie príliš úspešný štart do domácej súťaže. Na jednej strane nemusia byť na tom práve najlepšie, na druhej strane, ich výsledky z domácej súťaže ich môžu o to viac namotivovať, aby dosiahli v Lige majstrov niečo výnimočné. My sa však zodpovedne pripravíme, vieme ako hrajú a pobijeme sa o čo najlepší výsledok,” rozhovoril sa Ceman o našom súperovi, proti ktorému odohráme zvyšné dve stretnutia skupinovej fázy.

Naši hokejisti počas septembra tiež zažili niekoľko rozpačitých zápasov, v ostatnom období sa nám však darí a ťaháme sériu štyroch výhier. Mužstvo postupne získava svoju tvár, začína sa vytvárať chémia medzi jednotlivými dvojicami a trojicami hráčov. „Sme spokojnejší s tým, ako sme hrali v posledných zápasoch. Trochu to pripomína minulú sezónu, kedy sme tiež mali trochu pomalší začiatok. Nie to však len náš prípad, veľa tímov sa trochu trápi po zápasoch Ligy majstrov. Našťastie sme tú zlú sériu výsledkov otočili v náš prospech a v posledných štyroch zápasoch bola naša hra o poznanie lepšia, sme sebavedomejší. S trénermi máme teraz možnosť jemne upraviť formácie, prvý útok je teraz dobre zložený a taktiež aj štvrtý útok s Gilbertom Gaborom a Michalom Kabáčom je vždy výborný a ktokoľvek hrá pri nich, tak sa im darí. V zápase teda budú možno drobné zmeny, ale vidíme to ako výhodu - môžeme si vyskúšať ako to bude fungovať,” povedal na záver náš kormidelník.

Zápas sa odohrá v utorok 8.10.2019 o 19:45 a keďže šanca na postup zo skupiny stále žije, veríme, že prídete chlapcov podporiť. Lístky sú dostupné v sieti Ticketportal a môžete si ich objednať z pohodlia domova aj prostredníctvom nášho e-shopu.

Šanca na postup zo skupiny CHL žije, tréner Ceman avizuje útok na výhru