Slovan sme zdolali po predĺžení

7.12.2019
Banskobystrickí hokejisti zvládli vypätý súboj s bratislavským Slovanom na výbornú, keď prvé mužstvo tabuľky zdolali v dramatickom zápase 2:1 po predĺžení. O dvojbodovom zisku rozhodol Jordan Hickmott.

V piatkovom dueli, ktorý pripomínal play-off súboj, privítali „barani“ pod Urpínom vedúci Slovan Bratislava. Bystričanov poslal v prvej tretine do vedenia Patrik Lamper, ktorý tečoval strelu Mareka Bartánusa. Keď už sa zdalo, že naši hokejisti udržia najtesnejšie víťazstvo, vyrovnal krátko pred koncom Radovan Puliš, ktorý využil početnú výhodu hostí. V predĺžení však zafungovala najproduktívnejšia banskobystrická dvojica Jordon Southorn – Jordan Hickmott a druhý menovaný rozhodol o víťazstve „baranov“.

„Slovan má veľmi dobrý tím, ale my sme odohrali výborný zápas, všetky štyri útoky dnes ťahali naplno. Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas, podobný ako v play-off s malým množstvom striel a dobrou defenzívou. Je výborné, že sa nám podarilo zvíťaziť a myslím, že sme podali ukážkový tímový výkon. Súboje proti Slovanu sú vždy mimoriadne náročné, sú to tie najťažšie zápasy. My máme radi takéto vypäté stretnutia. Chceli sme síce bodovať naplno, ale berieme aj víťazstvo v predĺžení, dva body sú pre nás určite dobré,“ vyjadril sa po zápase strelec rozhodujúceho gólu Jordan Hickmott.

Medzi najaktívnejších hráčov zápasu patril aj Marek Bartánus, ktorého strelu na konci prvej tretiny tečoval Patrik Lamper na úvodný gól „baranov“. Bystrický útočník, ktorý má v posledných zápasoch mimoriadnu formu, sa zhodol s Jordanom Hickmottom a aj podľa Bartánusa vyzeral piatkový zápas ako vybičované súboje v play-off: Dnes ten zápas vyzeral presne tak, ako keď sa stretnú prvé a druhé mužstvo tabuľky, bol to skôr taký play-off zápas od začiatku do konca. Som rád, že aj napriek tomu, že Slovan vyrovnal tri minúty pred koncom, tak sme to v predĺžení zvládli a zobrali sme ten extra bod. Myslím si, že to bolo dnes vybičované na maximum, emócie boli obrovské, ale obidve mužstvá sa to snažili zvládať a tých trestov tam nebolo tak veľa. Dnešný duel mal vysokú kvalitu a ľuďom sa to určite páčilo. Keď príde Slovan na akýkoľvek štadión, tak vypredá tribúny.“

Spokojný s dvoma bodmi bol po zápase aj kouč Dan Ceman, ktorého však mrzela strata plného bodového zisku v samotnom závere, ako aj slabší výkon svojich zverencov v prvej časti hry. „Videli sme veľmi dobrý zápas dvoch tímov, ktoré sú v tabuľke navrchu. Prvá tretina nebola z našej strany príliš dobrá, boli sme trošku nervózni. V druhej tretine sme sa po vedúcom góle z konca prvej už upokojili a hrali sme dobre. Veľa čistých šancí na oboch stranách nebolo. Obaja brankári boli veľmi dobrí, škoda len toho gólu na konci, no v predĺžení sme to zvládli a môžeme sa tešiť aj z dvoch bodov,“ zhodnotil zápas tréner „baranov“ Dan Ceman.

Mikulášsky zápas mal špeciálny náboj aj vďaka unikátnym dresom, ktoré poputujú do dražby a získané peniaze klub následne daruje nadácii UNICEF. Je to skvelá akcia a my sme vždy radi, keď môžeme pomôcť dobrej veci a dražba dres pre UNICEF je výborný nápad a som rád, že sme mohli dnes mať takéto dresy. A pevne verím, že naším dnešným víťazstvo sme trošku zdvihli ich cenu,“ povedal s úsmevom Marek Bartánus, ktorý vyzdvihol aj prítomnosť kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie Mareka Hamšíka. „Sme radi, že sa tu Marek ukázal a trošku potešil našich divákov a, koniec koncov, som rád, že sme ich mohli aj my potešiť víťazstvom.“Slovan sme zdolali po predĺžení