Som rád, že som mohol pomôcť tímu, povedal po stretnutí Michal Kabáč

3.11.2019
Dvadsiate kolo hokejovej Tipsport ligy prinieslo súboj našich hráčov proti poslednému celku tabuľky, Liptovskému Mikulášu. Očakávania boli veľké, napokon však prišlo “len” chudobné víťazstvo 1:0 po samostatných nájazdoch.

Liptáci vôbec nepôsobili ako tím, ktorý by mal okupovať dno tabuľky. Od začiatku sa prezentovali pomerne agresívnym napádaním, zodpovedným bránením a naši hráči tak miestami mali problém s prechodom do pásma. Aj keď nechýbala bojovnosť z oboch strán, diváci sa v riadnom hracom čase ani v následnom päťminútovom predĺžení gólu nedočkali. Rozhodli tak až samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol Cason Hohmann. Po zápase sme vyspovedali obrovského bojovníka Michala Kabáča. „Tak, Mikuláš bolo dnes úplne iné mužstvo než tomu bolo v tom zápase na ich ľade. Boli aktívni, napádali a mali sme s nimi problémy. Dnes rozhodla bojovnosť, keďže v koncovke sa nám nedarilo a možno to bol práve kľúč k úspechu, že sme to nevzdali a bojovali. Aj súper hral veľmi bojovne, vôbec nebrali ohľad na postavenie v tabuľke, išli po nás a to je aj dôvod, pre ktorý si od nás odnášajú bod,” povedal po stretnutí útočník, ktorý práve v Liptovskom Mikuláši naštartoval svoju kariéru. Práve Michal Kabáč ukázal v predĺžení obrovský kusisko obetavosti, keď sa nebojácne dvakrát počas jedného striedania vrhol do striel nášho súpera. Na konci striedania odchádzal s bolestivou grimasou v tvári. „Myslím, že každý v tíme má svoju úlohu. Niekto je na to, aby dával góly a ja som tu aj na “čiernu robotu”. V útoku som nebol nejak produktívny, takže som rád, že som aspoň takto pomohol tímu,” povedal na margo svojej bojovnosti dvadsaťtri ročný útočník, ktorý si po zápase vyslúžil od fanklubu obrovský potlesk.

Veľký podiel na dobrých výsledkoch nášho tímu má brankár Tyler Beskorowany. Práve naša opora v bránkovisku si pred stretnutím prevzala ocenenie pre hráča mesiaca október. Navyše, v dnešnom stretnutí prišiel aj prvý tohtosezónny “shootout”, takže dôvodov na úsmev bolo po zápase viacero. „Všetci hráči dnes hrali dobre, robili sme to, čo sme mali. Chlapci predviedli niekoľko dôležitých blokov, hlavne Andrej Šťastný a Michal Kabáč v predĺžení. V nájazdoch si to už všetci užívajú. Je to jeden proti jednému. povedal na margo nášho výkonu aktuálne najlepší brankár v súťaži a zároveň dodal: „Na čistom konte až tak nezáleží, dôležitá je výhra po samostatných nájazdoch. Mali sme aj potrebné šťastie, ja som urobil zákroky, ktoré som urobiť musel,” povedal skromne chlapík, ktorý si čoraz viac získava srdcia všetkých fanúšikov.

Prekvapením v zostave bol útočník Filip Vašaš, ktorý ako sám priznal, o svojej premiére v banskobystrickom drese sa dozvedel len krátko pred zápasom. „Po sobotnom tréningu Bratislavy Capitals sa mi ozval športový manažér Banskej Bystrice, pán Július Koval a povedal mi, že nastúpim. Zatiaľ to bolo na tento jeden zápas. Som však vďačný za túto šancu a verím, že ešte nejaká príde. Budem naďalej makať a uvidíme,” povedal mladý hráč, ktorý nastúpil vo štvrtom útoku po boku Kabáča a Gilberta Gabora. „Oproti prvej lige to bolo vo vyššom tempe, aj systém bol trochu iný. Hodnotím to pozitívne, základ je, že sa nám podarilo zvíťaziť. Súper veľmi dobre napádal celých 60 minút, dobre bránili vo svojom pásme. Bojovali a to sa odrazilo na výsledku,” zhodnotil stretnutie útočník, ktorý v drese Capitals získal 15 bodov v 17 zápasoch našej druhej najvyššej súťaže.

Hráčov po tomto zápase čaká trojdňový oddych, ktorý určite mnohí využijú na regeneráciu a rôzne výlety po okolí. Potom však čaká hráčov opäť tvrdá drina, dnešné stretnutie totiž opäť ukázalo, že je čo zlepšovať. Najbližšie stretnutie tak odohráme až v piatok 15. novembra na ľade Dukly Trenčín.

Som rád, že som mohol pomôcť tímu, povedal po stretnutí Michal Kabáč