ŠPECIÁLNA EDÍCIA AVON DRESOV SA VYDRAŽILA ZA 3 616 €, ĎAKUJEME!

28.2.2020
Banskobystrickí hokejisti už po tretíkrát ukázali ako treba spoločne bojovať za dobrú vec! Dresy, v ktorých hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica nastúpili 14. 2. 2020 proti HK DUKLA TRENČÍN už poznajú svojich majiteľov.

Špeciálne čierno-ružové dresy na podporu myšlienku AVONu, ktorý svojou kampaňou bojuje proti rakovine prsníka sa celkovo vydražili za 3 616 €. Je to najvyššia suma za posledné 3 roky počas, ktorých sa hokejový klub spoločne s Rotary Club Banská Bystrica Classic zapája do tejto iniciatívy. Najdrahším kúskom sa stal dres Joonu Jääskeläinena, ktorý bol vydražený za 380 €.

„Bolo nám cťou už tretí rok za sebou odohrať zápas v špeciálnych dresoch, z ktorých dražby poputujú finančné výťažky na charitatívny projekt AVON za zdravé prsia. Spolu sme predsa silnejší či už na ľade ako tím, alebo ako rodina či priatelia v súkromí. My bojujeme spoločne za zdravie tých, čo trpia rakovinou prsníka, urobte tak aj vy,“ vyzýva Ivan Ďatelinka.

HC ´05 iClinic Banská Bystrica ako jeden z partnerov tohtoročného AVON Pochodu za zdravé prsia venuje vyzbierané finančné prostriedky na boj proti rakovine prsníka a šírenie povedomia o tomto ochorení prostredníctvom viacerých aktivít projektu.
Vyhlasovateľom verejnej zbierky AVON Pochod 2020 je občianske združenie Tak trocha inak, ktorého zakladateľkou a riaditeľkou je vyliečená onkologická pacientka Erika Mokrý. Sama má osobnú skúsenosť so stratou vlasov vplyvom liečby rakoviny prsníka, takže vie aké je to pre ženu ťažké prísť o korunu krásy. Pripravila si teda pre pacientky štartovací balíček, ktorý im má pomôcť prekonať prvotné obavy zodpovedaním najčastejšie kladených otázok a povzbudiť ich aj darčekom v podobe módnej šatky a AVON rúžu. Aby nezabudli na to ženskosť pramení z ich vnútra a nesúvisí so stratou vlasov.

„Vďaka spolupráci s HC ´05 iClinic Banská Bystrica dokážeme nás spoločný sen o pomoci onkologickým pacientkam premeniť na skutočnosť. Celý hokejový tím, dražitelia aj diváci už po tretí krát dokázali, že im záleží na zdraví žien i mužov a že vďaka spoločnému úsiliu, odvahe a vytrvalosti dokážeme bojovať a víťaziť aj v tých najťažších životných bojoch. Ďakujeme!“ uviedla za kozmetickú spoločnosť AVON Jana Pohorelská, Senior PR Specialist SR.

Odovzdanie šeku na boj za zdravé prsia do rúk zástupcu AVONu prebehne už v poradí na 12. ročníku AVON Pochodu za zdravé prsia, ktorý sa uskutoční v hlavnom meste 13. júna. Prináša so sebou však jednu kľúčovú zmenu. Po prvýkrát v histórii slovenského AVON Pochodu bude miesto štartu- Eurovea a miesto cieľa iné – areál jazera Kuchajda. Viac informácií o projekte AVON za zdravé prsia a o tohtoročnom AVON Pochode za zdravé prsia nájdete na webovej stránke www.zdraveprsia.sk a na Facebook-u Avon proti rakovine prsníka.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do aukcie a podporili s nami dobrú vec.


HC ´05 iClinic Banská Bystrica v spolupráci s Rotary Club Banská Bystrica Classic.

ŠPECIÁLNA EDÍCIA AVON DRESOV SA VYDRAŽILA ZA 3 616 €, ĎAKUJEME!