Tesné víťazstvo na ľade Nitry

20.12.2017
HK Nitra – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Kovacs (J. Ručkay) – 32. Rosandič (Bubela, Hohmann), 47. Brittain (Faille, Asselin)

Vylúčenia na 2 min.: 7:7, navyše Aliu (B. Bystrica) – 10 min nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jan Hribik, Petr Úlehla – Milan Kis, Jozef Tvrdoň, 2 936 divákov

HK Nitra: Lawson – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Rýgl, Versteeg, Korím, Mich. Pupák – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Macík – Šiška, J. Ručkay Kovacs – Csányi, Šille, Mir. Pupák
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Rosandič, Delisle, Mihalik, Aliu, Sedlák – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Giľak – Andrisík, Češík, Kabáč – Valent

Reprízu minuloročného finále začali lepšie Nitrania. "Corgoni" mali lepší pohyb a do vedenia sa dostali v 4. minúte zásluhou nového amerického útočníka Kovacsa - 1:0. Šancu na zvýšenie skóre mal v 6. minúte Blackwater, ale svoju individuálnu akciu nezakončil presne. V 12. minúte sa ocitol zoči - voči Lawsonovi Bubela, ale domáci brankár si s jeho pokusom poradil. Rovnako neuspel ani Bartánus, ktorý pohrozil v oslabení.

V prostrednej časti hry zlepšili hostia pohyb a vypracovali si niekoľko presilových hier, ktoré však veľmi dobre domáci hráči ubránili. Vyrovnanie prišlo v 32. minúte, keď sa individuálne presadil Rosandič a namieril presne - 1:1. Nitru mohol znovu nakopnúť Mikúš, ale jeho bekhendový pokus zastavila žŕdka a pred dorážajúcim Krištofom upratal puk do bezpečia Asselin.

Do tretej tretiny nastúpili obe mužstvá v rovnakej pozícii. To však neplatilo po 47. minúte, v ktorej dokázali "barani" vyšachovať nitriansku obranu a do vedenia ich poslal Brittain - 1:2. O minútu mal veľkú príležitosť na vyrovnanie Slovák, ale Lassila výborne zakročil. V 53. minúte sa dostal k zakončeniu Macík, ale jeho pokus bol nepresný. V 56. minúte mohli hostia definitívne zlomiť odpor Nitry, ale Rosandičov pokus skončil na žŕdke. V samotnom závere premrhal veľkú šancu Mikúš. Domáci ešte skúsili hru bez brankára, ale bez výsledného efektu.

Antonín Stavjaňa (Nitra): "Očakával som lepší pohyb po reprezentačnej prestávke. Súpera sme nedokázali dostať pod sústavný tlak a musím takisto prízvukovať, že mužstvo kvôli dlhým reklamným prestávkam nebolo v takom tempe. Hru sme stiahli na tri formácie, pretože v momente, keď mala ísť na ľad štvrtá, tak bola reklamná prestávka a na hráčoch z prvých troch formácií bolo cítiť, že chcú ísť na ľad. Čaká nás ťažký Zvolen a uvidíme, či sa z toho za dva dni oklepeme. Potom nás čaká séria troch domácich zápasov medzi sviatkami a z tímu potrebujeme cítiť oveľa viac energie ako tomu bolo dnes."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Myslím si, že to bol typický poprestávkový zápas, hlavne bojovný. Na jednej aj druhej strane bolo množstvo vylúčení a ani jedno mužstvo sa nemohlo dostať výraznejšie do tempa. Boli tam dlhé reklamné prestávky. V oslabeniach sme odviedli výbornú prácu a v kritických situáciách nás podržal brankár. Nie všetko išlo tak, ako sme si to predstavovali, ale dokázali sme to vybojovať a to dobré mužstvá robia. Veľmi si ceníme tieto body z Nitry, pretože tu bola búrlivá atmosféra."

autor: TASR

Tesné víťazstvo na ľade Nitry