Tréner Ceman po zápase s DVTK hovorí o vyšších očakávaniach

25.9.2019
Utorková predohrávka 13. kola Tipsport ligy priniesla na našom štadióne meranie síl proti súperovi zo susedného Maďarska. Pod Urpín pricestovali hráči Miškovca, ktorí boli pred zápasom na tretej priečke tabuľky.

V hre bolo veľa, v prípade trojbodového zápisu sme mohli ísť priebežne do čela tabuľky. Stal sa však presný opak, DVTK dokázali z nášho ľadu vydolovať dva body po výhre po predĺžení a na čelo tabuľky sa tak dostal práve náš utorkový súper. V prvej tretine sme síce mali viac z hry, no vyloženejšie šance mali práve hráči “ľadových medveďov”.

V druhej tretine sme dvakrát inkasovali, dokázali sme však vyrovnať stav stretnutia. Po šesťdesiatich minútach svietil na tabuli stav 2:2 a zápas tak dospel do predĺženia, v ktorom sme inkasovali gól po šikovnom teči Harrisona. „Myslím si, že sme ich tlačili celý zápas a oni prišli vlastne ubojovať toto víťazstvo, dobre bránili a príliš nás nepúšťali do vyloženejších šancí. Boli sme lepší, rozhodli však naše chyby. Urobili sme zopár chýb, ktoré by sa nemali stávať a dostali sme blbé góly. Za stavu 0:2 sme si hovorili, že musíme hrať dôraznejšie a tlačiť sa viac do brány, z čoho sme vyťažili dva góly. V predĺžení prišiel nešťastný tretí gól a bol koniec,” povedal po stretnutí jeden z najaktívnejších hráčov, útočník Miloš Fafrák. Ten sa postupom času čoraz viac udomácňuje v našej zostave a jeho snaha bola korunovaná aj gólom do siete DVTK. Aj napriek tomu ostáva mladý útočník pokorný: „Myslím, že každým zápasom to je lepšie a lepšie. Musím ale naďalej makať, aby som si od trénerov vypýtal viac času na ľade,” dodal odhodlane útočník, ktorý k nám prišiel pred nedávnom z neďalekého Martina.

Strelcom vyrovnávajúceho gólu bol kanadský krídelník Jordan Hickmott. Ten mal na hokejke ďalších niekoľko gólov, obrovské šance mal najmä v presilových hrách. „Žiaľ, nebol to z našej strany najlepší zápas. Po nedeľnom vydarenom stretnutí v Bratislave sme dnes nedokázali preniesť intenzitu z toho zápasu do toho dnešného, čo je v tejto chvíli určite sklamaním. Musíme sa z toho oklepať a zvýšiť do ďalších stretnutí pracovnú morálku. Za stavu 0:2 sme sa nevzdávali, zatlačili sme súpera, nedokázali sme však úplne zvrátiť priebeh zápasu v náš prospech,” hovoril sklamane hráč, ktorý sa k nám pred sezónou vrátil po dvojročnej anabáze v Rakúsku a Nemecku. Mimochodom, Jordan Hickmott je v tejto chvíli so siedmimi bodmi (3+4) náš najproduktívnejší hráč.

Tréner Dan Ceman na pozápasovej tlačovke priznal sklamanie z výsledku a hovoril aj o tom, že s veľkou pravdepodobnosťou dôjde aj k zmenám v jednotlivých formáciách. „Miškovec k nám prišiel iba so sedemnástimi hráčmi. Chceli sme mať vysoké tempo hry, ale prakticky sme sa k ničomu nedostali, okrem desiatich minút v druhej tretine, počas ktorých sme hrali dobre. Prehrávali sme 0:2, no vyrovnali sme na 2:2 a mysleli si, že môžeme vyhrať v riadnom hracom čase alebo v predĺžení, no nestalo sa tak. V tretej tretine sme nevyužili viacero šancí. Sme sklamaní. Musíme sa pohrať ešte so zložením pätiek. Viac očakávam od prvej formácie. Presilovky sú v poriadku, ale hru piatich proti piatim musíme zlepšiť,“ povedal veľmi otvorene kanadský kormidelník.

Najbližšie stretnutie odohráme už tento piatok, opäť na domácom ľade. Pod Urpín pricestujú hráči Nových Zámkov, ktorí v štyroch doterajších vystúpeniach získali tri body za výhru proti bratislavskému Slovanu. Zápas sa odohrá o 17:30 a lístky sú už dostupné aj v našom e-shope.

Tréner Ceman po zápase s DVTK hovorí o vyšších očakávaniach