Tréner Országh s prípravou spokojný, na rad prichádza náročná fáza

24.8.2017
Hlavný tréner Vladimír Országh je s prípravným obdobím spokojný, teraz však na rad prichádza náročná fáza a síce stretnutia Ligy majstrov. HC ´05 iClinic Banská Bystrica začína už v piatok súbojom na pôde Wolfsburg Grizzlys, v nedeľu tím čaká EC Red Bull Salzburg.

S prehnanými očakávaniami ale mužstvo na dvojzápasový trip do nemecky hovoriacich krajín necestuje: „Chceme reprezentovať náš klub, ale aj celú Tipsport ligu. Pokúsime sa uhrať čo najlepšie výsledky, na čo sa zodpovedne pripravíme. Do žiadneho zápasu nejdeme s tým, že ho chceme len odohrať, ale stále sa pokúšame zlepšovať a to sa nám pomaly aj darí,“ povedal tréner Országh, ktorý si pochvaľuje rastúcu tendenciu výkonov: „Chalani sa pomaly zžívajú so systémom, spoluhráčmi. My sme celú prípravu postavili smerom k Lige majstrov. Som veľmi rád, že sme odohrali zápas so Slovanom a takisto nám niečo ukázali aj stretnutia proti EBEL tímom. Prekvapil nás hlavne Klagenfurt. Každá prehra je však na niečo dobrá, takže sme si z toho zobrali ponaučenie, niektoré veci sme upravili a dúfame, že sme pripravení.“

Prvým súperom bude teda nemecký celok, ktorý má v kádri okrem tamojších hokejistov aj niekoľko hráčov spoza „veľkej mláky“ a preferujú zvyky zámorskej školy: „Wolfsburg hrá nátlakový hokej, strašne veľa pukov smeruje do tretiny, kde majú nakorčuľovaného hráča. Majú výborné presilovky. Je to kanadská škola, taký severoamerický systém,“ opísal Országh prednosti protivníka: „Posledné roky dokazuje, že je kvalitné mužstvo. DEL-ka má svoju silu, cveng v Európe. Klub sa v poslednom čase dvakrát dostal do finále,“ doplnil na adresu tímu z Eis Areny.

Následne príde na rad EC Red Bull Salzburg, sedemnásobný rakúsky majster: „Salzburg je špičkové mužstvo EBEL ligy. Posledná sezóna im síce nevyšla, nedostali sa ani do finále, ale majú veľmi kvalitných hráčov. Klub má buď bývalých, alebo aj terajších reprezentantov Rakúska, takže si myslím, že v oboch zápasoch budú súperi mierni favoriti. Zaváži aj to, že hrajú doma,“ domnieva sa náš lodivod: „V obidvoch dueloch očakávam fyzickú hru a vysoké nasadenie od prvej minúty. Niektoré veci si ešte musíme pozrieť, niečo sme dolaďovali, takže nie úplne všetko máme zdokumentované,“ vysvetlil Országh.

Káder sa z Banskej Bystrice pohol na vyše tisíckilometrovú cestu včera večer okolo 21:00 a po štrnásť až pätnásťhodinovej púti by mal do Nemecka doraziť dnes okolo obeda: „O druhej máme tréning, potom odpočinok a v piatok nabiehame na klasický zápasový deň,“ ozrejmil 40-ročný kouč, ktorý môže počítať aj s jedným z trojice doposiaľ zranených útočníkov: „Miloš Bubela ide s nami. Posledné dva dni trénoval, aj keď to nebolo nič extra namáhavé. Určite ho chceme zobrať so sebou a pomaly zapájať. Lunter a Surový ešte do hry nezasiahnu,“ vyjadril sa Országh.

Práve momentálne nehrajúci kapitán HC´05 iClinic Banská Bystrica by sa mužstvu v náročných bojoch určite zišiel, ale na svoj návrat si bude musieť ešte počkať. Minimálne do štartu našej súťaže: „Dúfam, že stihnem prvý ligový zápas,“ povedal Tomáš Surový.


Program HC´05 iClinic Banská Bystrica v základnej skupine Ligy majstrov

25.08.2017 18:00 Grizzlys Wolfsburg – HC´05 iClinic Banská Bystrica

27.08.2017 19:30 EC Red Bull Salzburg – HC´05 iClinic Banská Bystrica

01.03.2017 18:00 HC´05 iClinic Banská Bystrica – Grizzlys Wolfsburg

03.09.2017 14:00 HC´05 iClinic Banská Bystrica – EC Red Bull Salzburg

04.10.2017 18:00 Tappara Tampere – HC´05 iClinic Banská Bystrica

11.10.2017 18:00 HC´05 iClinic Banská Bystrica – Tappara Tampere

Káder, ktorý tréner Vladimír Országh zobral na dvojzápas s Wolfsburgom a Salzburgom:

Brankári: Teemu Lassila, Jan Lukáš, Daniel Gibl

Obrancovia: Oliver Košecký, Martin Kupec, Branislav Kubka, Guillaume Gelinas, Adam Sedlák, Olivier Dame-Malka, Ivan Ďatelinka, Vladimír Mihalik, Martin Gründling

Útočníci: Josh Brittain, Martin Belluš, Miloš Bubela, Gilbert Gabor, Matej Češík, Alex Tamáši, Éric Faille, Cason Hohmann, Marek Bartánus, Patrik Lamper, Martin Andrisík, Mário Róth, Dalibor Bortňák, Peter Valent

Autor: Matej Kubove

Tréner Országh s prípravou spokojný, na rad prichádza náročná fáza