Tretíkrát po sebe sa môže sezóna skončiť 22. apríla na našom ľade, Lassila: „Máme obrovskú šancu“

21.4.2018
Ani druhá šanca na zisk majstrovského titulu nevyšla. Po domácej prehre 2:4 sme Dukle Trenčín podľahli na jej ľade vysoko 0:6, pričom oba stretnutia spájal rovnaký menovateľ a síce absolútne nevydarený úvod duelu.

Do banskobystrickej siete sa opäť rýchlo dostali tri puky. Dva z hokejky Bezúcha, jeden od Ölveckého a Jan Lukáš putoval na striedačku. Nahradil ho fínsky gólman Teemu Lassila: „Neviem, kde sa stala chyba, ale na ten začiatok sa musíme v ďalšom dueli pripraviť úplne inak. Ďalší priebeh hry sa odvíjal od toho začiatku, ťahalo sa to s nami ďalej,“ ťažko hľadal slová Dalibor Bortňák: „Hovorili sme si, že do konca je ešte veľa času, hrá sa do poslednej minúty, je to finále. Nič sme nevzdali po celý čas stretnutia a nevzdáme sa až pokiaľ nebude koniec celej série,“ rozprával rodák z Prešova: „Nemám o tomto stretnutí veľmi čo povedať. Odohrali sme najhorší zápas v tejto sezóne. Stále však máme všetko vo svojich rukách a v nedeľu doma máme ďalšiu veľkú šancu rozhodnúť. Ostávame pozitívne naladení. Je to play-off, ďalší zápas príde veľmi rýchlo, čiže o tomto nepodarenom nemôžeme premýšľať príliš dlho,“ hodnotil Lassila, ktorý podobnosti so stredajším stretnutím nehľadal: „Každý zápas je iný a má svoj jedinečný príbeh. Doma sme Trenčín porazili 6:2, teraz sme ale prehrali vysokým rozdielom my. Zobrali sme si však prvé tri stretnutia, preto sa pripravíme na nedeľu, kde máme šancu ukončiť sériu,“ verí 35-ročný rodák z Helsínk. Ten za dva zápasy v pozícii náhradníka inkasoval tri presné zásahy: „Dlho som nechytal, stále som sa však snažil byť pripravený. Nie je to ľahké prísť takto do dvoch zápasov po sebe. Je to však finále, stať sa môže hocičo.“

„Nemôžem byť spokojný s výsledkom ani výkonom. Chceli sme sa vyvarovať chýb, ale nepodarilo sa nám to a inkasovali sme góly. Súper bol hladnejší po víťazstve, čo ma mrzí, pretože vo finále sa hrá o všetko. My sme tú vôľu v tomto zápase neukázali. Musíme sa vrátiť k tomu, čo sme hrali predtým. Do ďalšieho zápasu doma nastúpiť s iným nastavením a emóciami,“ povedal na tlačovke tréner Vladimír Országh.

Kde sa stala chyba bolo určiť veľmi ťažko: „Neviem prečo sme sa nedokázali presadiť. Musíme hrať opäť náš typický nátlakový hokej, ktorý sme hrali celú sezónu a potrebujeme sa k tomu vrátiť čo najskôr,“ verí Bortňák: „Už je po zápase, takže s tým, čo sa stalo, nemôžeme urobiť nič, iba sa pripraviť na ďalšie stretnutie. Doma máme obrovskú príležitosť. Nemyslím si, že tímová morálka po týchto dvoch prehrách padne. Samozrejme, každý myslí na to, čo sa stalo a ktoré situácie sme riešili zle, no uvedomujeme si, že už nemôžeme opakovať podobné chyby. Nebol to proste náš deň,“ vyjadril sa Lassila: „Nemôžeme sa pozerať na výsledok. V play-off sa počíta len to, že sme prehrali. Je jedno, či by to bolo 0:1 alebo 0:6, prehra ako prehra. Vo finále ani v celom play-off nemôžeme klesnúť. Máme dosť skúsené mužstvo na to, aby sme boli stopercentne pripravení na ďalší zápas,“ odhodlane doplnil Bortňák.

Vo štvrtok majú „barani“ celý deň na to, aby sa znova dali dokopy a čo najlepšie sa pripravili na možno posledné stretnutie tejto sezóny, v čo pevne verí každý banskobystrický priaznivec: „Budeme pravdepodobne celý deň pokope. Máme tréning, rozoberieme si chyby a pripravíme sa na ďalšie stretnutie. Čo sa stalo v Trenčíne musíme už nechať tak a sústrediť sa na ďalší duel,“ priblížil Teemu hrubý náčrt harmonogramu. O titule sa teda môže tretí rok po sebe rozhodnúť 22. apríla: „Nevedel som o tom, že to takto vyšlo po minulé roky, ale v podstate niečo takéto ani neriešime. Je to proste deň, kedy máme zápas a my vtedy musíme a budeme pripravení,“ nenachádzal súvislosti gólman so skúsenosťami z Liigy či KHL.

Matej Kubove

Tretíkrát po sebe sa môže sezóna skončiť 22. apríla na našom ľade, Lassila: „Máme obrovskú šancu“