Trojgólový Hohmann proti Nitre

14.1.2018
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Góly: 16. Gélinas, 25. Hohmann (Bartánus, Ďatelinka), 28. Ďatelinka (Surový, Hohmann), 28. Hohmann (Rosandič), 41. Hohmann (tr. strieľanie), 52. Bubela (Bartánus, Sedlák) – 3. Paulovič (Krištof, Rais), 52. Lantoši (Slovák, Blackwater), 55. Paulovič (Rýgl, Blackwater)

Vylúčenia na 2 min.: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ondrej Kalina, Rudolf Lauff – Martin Korba, Martin Smrek, 2 710 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Rosandič, Delisle, Gélinas, Sedlák, Košecký – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Giľak – Bortňák, Češík, Kabáč – Gabor
HK Nitra: Lawson (29. Foltán) – Rais, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Pupák, Vesrteeg, Korím – Paulovič, Krištof, Macík – Blackwater, Slovák, Kovacs – H. Ručkay, J. Ručkay, Lantoši – Csányi, Šiška, Rzavský

V prvej tretine mali viac šancí Nitrania. Do vedenia išli už v 3. minúte, keď sa najprv voľný Paulovič nepresadil zblízka, ale následne k nemu ešte zásluhou Krištofa putoval puk a pri pravej žrdi ho upratal za Lukáša. Bystričania vyrovnali v ďalšej minúte. Gélinas vystrelil od modrej a puk od zadného mantinelu putoval do bránky od chrbta brankára Lawsona. Hostia mohli potom viackrát ísť do vedenia, šance mali H. Ručkay, Paulovič, Blackwater a v závere aj Slovák, ale bystrický brankár bol proti.

V strednom dejstve dominovali domáci hokejisti. V 25. minúte im vyšla rýchla akcia, na začiatku ktorej bol Ďatelinka. Bartánus z ľavej strany šikovne prisunul puk Hohmannovi a ten našiel dieru medzi betónmi Lawsona. Na 3:1 zvýšil v 28. minúte Ďatelinka. Mal veľa priestoru pred bránkou a po dobrej práci Surového sa presadil bekhendom bez prípravy. Ubehlo iba 15 sekúnd a "barani" pridali štvrtý gól. Postaral sa oň rýchly Hohmann z ľavej strany, keď puk od korčule hosťujúceho hráča zmenil smer a putoval medzi žrde. Brankára Lawsona nahradil Foltán, ktorý do prestávky už nekapituloval. Prekonať ho mohol najmä Giľak, ak by mieril o niečo presnejšie. Nitrania si vyloženú príležitosť nevypracovali.

V úvode tretej tretiny sa rútil na brankára hostí Hohmann, v tutovke ho fauloval Versteeg, nasledovalo teda trestné strieľanie. To bystrický útočník s prehľadom premenil a dosiahol tak hetrik. Hokejisti spod Zobora potom mohli znížiť po šanci H. Ručkaya a Lukáš mal šťastie, keď od modrej poslal puk do žŕdky Versteeg. Hralo sa hore – dole a skóre sa menilo v 52. minúte. Bubela zakončoval spoza protihráča účinne na 6:1. Ubehlo iba 16 sekúnd a hostia znížili, keď sa Lantoši presadil z kruhu švihom. V 55. minúte sa o slovo prihlásil opäť z ľavého kruhu Paulovič, rovnako zakončoval švihom a tréner Banskej Bystrice si radšej zobral oddychový čas. Ten zabral, pretože do konca stretnutia sa už stav 6:3 nezmenil.

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas. Nitra potvrdila dobrú fazónu z predchádzajúcich zápasov, veľmi dobre korčuľovala, hlavne v prvej tretine, kde sme mali veľké problémy, no podržal nás brankár. V druhej tretine sme sa zlepšili, dali sme v nej rýchle góly, čo nám pomohlo. Dostali sme sa do vedenia 6:1, no prišli chyby a zbytočne sme súpera takmer dostali do zápasu. Dnes sme boli vysoko efektívni, Nitra hrala dobre, je to dôležité víťazstvo."

Antonín Stavjaňa (Nitra): "Inkasovali sme do stavu 4:1 dva vlastné góly a ďalšie dva po obrovských individuálnych chybách. Inak to bol hokej hore – dole. My sme sa trápili, na rozdiel od domácich, v koncovke. S gólmi prichádza ľahkosť a bez nich začína hokej pôsobiť upracovane. Musím teda priznať, že Bystrica bola lepšia a zaslúžene vyhrala"

autor: TASR

oahg&feature=youtube&hl=cs&fs=1&rel=0&color1=0x3a3a3a&color2=0x999999">oahg&feature=youtube&hl=cs&fs=1&rel=0&color1=0x3a3a3a&color2=0x999999" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="345" height="218">HC ´05 iClinic B. Bystrica - HK Nitra, 14.01.2018