TS Mesta B. Bystrica: Víkend v znamení športu, ale aj výrazných dopravných obmedzení

30.8.2017
Okrem tradičného mestského maratónu sa v nedeľu, 3. septembra stane Banská Bystrica dejiskom ďalšieho kola hokejovej Ligy majstrov. Na ľade banskobystrického zimného štadióna privítajú Barani o 14.00 hod. rakúskeho súpera, salzburský EC Red Bull tím. Fanúšikov oboch športových podujatí upozorňujeme, aby sa pripravili na uzávierky hlavných cestných ťahov a vylúčenie alebo dočasnú úpravu trolejbusových i autobusových liniek.

Maratónska trať vedie ulicami mesta, čo si vyžaduje výluku dopravy po celej jej dĺžke (kompletné obmedzenia dostupné na: https://goo.gl/xrwwQi). Cesty budú úplne uzavreté v nedeľu, 3. septembra 2017 od 8.30 hod. do 14.00 hod. Uzávierka platí aj pre miestnu časť Uhlisko, vrátane parkovísk, ktoré využívajú hokejoví fanúšikovia na parkovanie pri Dome kultúry, na Námestí slobody a Bellušovej ulici.

V prípade, že fanúšikovia prichádzajú na hokejový zápas autom, odporúčame im využiť parkovisko Mičinská, ktoré sa nachádza za dočasnou autobusovou stanicou. Dostanú sa naň po ceste I/66 v smere od Brezna, popri novej autobusovej stanici alebo po Majerskej ceste.

Pre napojenie na cestu I/66 je ideálne použiť Severný obchvat – rýchlostnú cestu R1, s výjazdom Banská Bystrica stred na križovatke Rudlová, ďalej smer Cesta k nemocnici, Partizánska cesta, Ul. 29. augusta, I/66, Cesta k Smrečine, parkovisko Mičinská. Alebo použiť výjazd Banská Bystrica východ, pri čerpacej stanici Shell pokračovať po I/66 smer centrum, Cesta k Smrečine až na parkovisko Mičinská.

Najlepší spôsob ako sa vyhnúť dopravným obmedzeniam je nechať auto doma alebo využiť taxislužby. Mesto plánuje zabezpečiť extra linky mestskej hromadnej dopravy, ktoré dopravia fanúšikov z Fončordy, Sásovej a Radvane na parkovisko Mičinská. Viac informácií vám poskytneme v najbližších dňoch.

Mgr. Zdenka Marhefková, PhD.
hovorkyňa primátora

TS Mesta B. Bystrica: Víkend v znamení športu, ale aj výrazných dopravných obmedzení