Týždeň v mládežníckych zápasoch (14.10-20.10)

21.10.2017
Juniori (Extraliga juniorov)

Juniori stihli za uplynulý týždeň odohrať až tri stretnutia, lenže z deviatich možných bodov získali len štyri. Dvakrát sa zverenci Norberta Javorčíka predstavili na domácom ľade. Najskôr podľahli lídrovi z Nitry, ale až po samostatných nájazdoch, následne Trenčín zvíťazil v riadnom hracom čase. V piatok sa však zrodilo naše víťazstvo, to prišlo v Poprade.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MMHK Nitra 1:2 s. n. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 49. Majerík (Lunter) - 4. D. Gergel (Adamovič, A. Gergel), rozhodujúci SN premenil Kollár

HC '05 iClinic Banská Bystrica - Dukla Trenčín 3:6 (0:0, 2:2, 1:4)

Góly: 29. Giertl (Petrinec, Kobolka), 36. Suľovský (Šebest), 48. Lunter (Sarvaš, Pastucha) - 32. Kukuča (Jakubec, Škvarka), 36. Ferenyi (Baran, Chatrnúch), 42. Okuliar (Kováčik, Luhový), 45. Okuliar (Luhový), 51. Luhový (Kováčik), 60. Ďurkech

HK Poprad - HC '05 Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 34. Romaňák (Nespala, Svitana), 52. Bartkovský (Vezhlivtsev) - 7. Suľovský, 32. Chamula (Lunter), 40. Majerík (Chamula, M. Jendroľ), 60. Chamula (M. Jendroľ)

Dorast (Extraliga dorastencov)

Dorastenci odohrali dve domáce stretnutia, v ktorých si svoje bodové konto vylepšili o dva body za výhru nad rovesníkmi z Trnavy, ktorá prišla po samostatných nájazdoch. Ten víťazný premenil Kraut, avšak o deň neskôr v Banskej Bystrici triumfovala MMHK Nitra.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Gladiators Trnava 3:2 s. n. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Šimko (Sedlár, Slameň), 35. Kraut (Belányi), rozhodujúci SN premenil Kraut - 13. Lebedkin (Čech), 14. Král (Schaffer, Litavec)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MMHK Nitra 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 25. Štefanka (Bagin, Bulák), 41. Kováč (Štefanka)

9. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Jediná remíza v programe uplynulého týždňa prišla v stretnutí kadetov na ľade Púchova. Prvú tretinu náš súper vyhral jednoznačne 4:0, ale ďalšie dve ovládli mladí „barani“. Bod zachraňoval v závere druhý gól Legiňa.

MŠK Púchov - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:5 (4:0, 1:2, 0:3)

Góly: 7. Rusnák (Šmigura, Urban), 8. Pobežal (Kuriš, Halušková), 10. Moravanský, 16. Kuriš (Urban), 29. Urban (Šmigura) - 26. Vongrej (Živický, Rákoš), 27. Fungáč (Bočkaj, Pisarovič), 47. Legiň, 49. R. Brodňanský (A. Brodňanský), 54. Legiň

8. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Štyri najmladšie kategórie, ktoré boli tento týždeň v akcii, sa predstavili v zápasoch proti rovesníkom z Brezna a len zverenci Petra Zlevského nedokázali uspieť. Prvé dve tretiny priniesli vyrovnaný stav 2:2, rozhodlo posledné dejstvo, kedy sme neskórovali ani raz.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Brezno 4:6 (2:2, 2:2, 0:2)

Góly: 9. Bočkaj (Eliaš), 17. Kanoš (Mičko), 24. Eliaš (Matejková), 31. Bočkaj (Mičko, Kanoš) - 3. Faško (Vallo, Švec), 20. Turňa (Lukačovič), 27. Turňa (Lukačovič), 32. Novysedlák (Klajban, Goga), 49. Klajban (Kotrík), 53. Goga (Klajban, Švec)

7. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Tucet gólov nastrieľali mladíci Brezňanom, ktorý do siete „Baranov“ nedokázali dostať ani jeden puk. Po štyri kanadské body si pripísala trojica Berák, Hudec a Styk. Väčšina gólovo bola rozdelená medzi celé mužstvo. Brankári Chaban a ani striedajúci Puškár neinkasovali.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Brezno 12:0 (4:0, 5:0, 3:0)

Góly: 5. Janeková, 6. Lutovský, 9. Hudec (Giertlová, Berák), 12. Debnár (Styk, Petrovič), 23. Styk (Petrovič), 30. Hudec (Berák, Lutovský), 31. Styk (Berák, Debnár), 36. Hudec (Berák, Jedliček), 39. Steiniger (Halabuk, Giertlová), 43. Kubánek (Petrovič, Styk), 43. Halabuk (Jedliček, Puškár), 53. Šuchaň (Halabuk)

6. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Mladší žiaci strelili o polovicu menej gólov, ako ich o rok starší kamaráti, no vôbec to nevadilo, pretože taktiež z toho bolo jednoznačné víťazstvo, ktoré svoje základy položilo v prvej tretine a v tej poslednej ho hostia podčiarkli. Valent strelil dva góly a pridal dve asistencie.

HK Brezno - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Góly: 5. Valent (Tomka, Zrak), 18. Sedliačik (Lehocký), 33. Tomka (Valent), 40. Mišanko (Valent), 47. Beňáková (Babčan, Sedliačik), 52. Valent

5. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Najmladšia kategória, ktorá bola počas uplynulého týždňa v akcii, si tri body do tabuľky pripísala po hladkej výhre v Brezne. Tá sa začala rodiť už v prvej tretine, pretože skončila výsledkom 0:5. Druhé dejstvo síce skončilo vyrovnane, avšak na desiatku hokejisti pod vedením Pavla Babica dosiahli dve minúty pred koncom. Samuel Plančár strelil štyri góly a na dva prihral.

HK Brezno - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:10 (0:5, 1:1, 2:4)

Góly: 2. S. Plančár (Jančovič), 7. Žiak (Jančovič, S. Plančár), 17. Babčan (S. Plančár), 19. M. Plančár, 19. S. Plančár (Jančovič), 23. Žiak, 43. Mi. Čunderlík, 43. S. Plančár (Žiak), 57. Mi. Čunderlík (M. Plančár), 58. S. Plančár (Žiak)