Týždeň v mládežníckych zápasoch (15.1. - 21.1.)

23.1.2018
Juniori (Extraliga juniorov)

Juniori nenadviazali na minulý pomerne úspešný týždeň, pretože proti dvom tímom zo severnejšej časti republiky dokázali uhrať iba jeden jediný bod za prehru po predĺžení s Popradom. Zverenci Norberta Javorčíka pritom v tom stretnutí vyhrávali 2:0. Na Liptove z toho bola prehra o dva góly hlavne kvôli poslednej tretine. Aktuálne sú preto Banskobystričania na štvrtej priečke.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:3 ( 1:1, 0:1, 4:1 )

Góly: 2. Oško (Vybiral, Žiak), 47. Žiak (Oško, Zahradník), 50. Nechaj (Vybiral), 56. Kalousek (Vybiral), 59. Žiak (Oško, Zahradník) - 15. Lunter (Giertl), 23. Giertl (Lunter, Pastucha), 54. Kobolka (Chamula, Zubek)

HK Poprad - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:4 p. p. ( 0:2, 2:1, 2:1 - 1:0 )

Góly: 28. Olejník, 32. Bartkovský (Slanina), 43. Martančík (Olejník, Svitana), 59. Romaňák (Bartkovský), 65. Martančík (Olejník, Svitana) - 2. Jendroľ (Andrisík, Valent), 10. Dlapka (Németh), 30. Giertl (Pastucha, Jendroľ), 56. Hudec (Petrinec, Valent)

Dorast (Extraliga dorastencov)

Náročný trip na západe republiky obstarali dorastenci, ktorí síce v Skalici po prvej tretine prehrávali už 1:3, ale zápas dostali až do predĺženia a následne nájazdov, kde rozhodol Vargaeštók. Stretnutie so Slovanom už ale tak pozitívne nebolo, náš jediný zásah vsietil Pisarovič.

MHKM Skalica - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:5 s. n. ( 3:1, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1 )

Góly: 2. Zetocha (Rajčák), 6. Rajčák (Rekoš), 20. Rajčák (Rekoš, Kotvan), 29. Rekoš (Mikula) - 15. Vlk (Ferenčík), 23. Sedlár (Zubek, Vargaeštók), 38. Sarvaš (Slameň), 44. Zubek (Sedlár), rozhodujúci SN premenil Vargaeštók

HC Slovan Bratislava - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:1 ( 1:0, 2:0, 1:1 )

Góly: 7. Šandor, 25. Hauser (Lepskii, Mojžiš), 37. Uram (Mojžiš, Lepskii), 60. Hauser - 46. Pisarovič

Kadeti (Liga kadetov)

Starší žiaci v domácom dvojzápase proti Žiline najskôr súpera jednoznačne prevalcovali. Svoje víťazstvo o osem gólov začali zveľaďovať od úvodu zápasu, aby ho v poslednej tretine vyšperkovali až šiestimi zásahmi. Hattrickom sa blysol Živický. O deň neskôr si tímy body podelili za remízu 4:4, hostia ju zachraňovali v úplnom závere.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MsHK Žilina 9:1 ( 2:0, 1:0, 6:1 )

Góly: 2. Živický (A. Brodňanský, Jamrich), 20. R. Brodňanský, 29. Živický (Jamrich, Rákoš), 41. Legiň (R. Brodňanský), 42. Fungáč (Němeček), 45. Živický (Jamrich, Rákoš), 45. Hojo (Fungáč, Bosman), 51. Jamrich (Eliaš, Němeček), 58. Legiň (Forgáč) - 43. Kubík

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MsHK Žilina 4:4 ( 2:2, 1:0, 1:2 )

Góly: 9. Krnáč (Rákoš, Jamrich), 17. Legiň (R. Brodňanský, Forgáč), 28. Forgáč (Vongrej, Legiň), 52. Rákoš (A. Brodňanský, Jamrich) - 2. Kubík (Puvák), 17. Šteiniger (Lopušan), 53. Lopušan (Štrbánik), 60. Šteiniger (Kubík)

8. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Zvyšné štyri juniorské kategórie sa stretli proti Martinu a bohužiaľ sa im veľmi nedarilo. Tri naše výbery si odniesli prehry, najvyššiu starší žiaci, pretože tí dostali až osem zásahov, z toho päť v poslednej tretine.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHA Martin 2:8 ( 0:1, 1:2, 1:5 )

Góly: 26. Bočkaj (tr. strieľanie), 52. Bočkaj (Fartel, Kanoš) - 10. Siakeľ (Bartakovics, Sever), 33. Bartakovics (Siakeľ), 38. Bartakovics (Sever, Siakeľ), 41. Sever (Bartakovics), 42. Smolka (Sakál), 48. Bohunčák (Kubík), 53. Bartakovics (Sever, Kubík), 59. Smolka (Sakál, Bohunčák)

7. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Prvé dve tretiny ovládli hokejisti z Turca pomerom 2:0 vo svoj prospech a preto bolo zníženie v záverečnom dejstve a zároveň jediný banskobystrický gól z hokejky Jedlička veľmi málo na to, aby sa domáci mohli radovať.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHA Martin 1:5 ( 0:2, 0:2, 1:1 )

Góly: 47. Jedliček (Berák, Tsyban) - 3. Mišík, 10. Pažický (Stahoň), 27. Mišík (Pažický), 31. Chrastina (Ivan, Pekarčík), 53. Ivan (Chrastina)

6. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Česť žiakov zachraňovala druhá najmladšia kategória, ktorá bola v akcii. Presvedčivá výhra sa začala rodiť koncom úvodného dejstva. Ako čas plynul, góly postupne pribúdali a ten víťazný vsietil Tomka.

MHA Martin - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:5 ( 0:2, 0:1, 1:2 )

Góly: 16. Sedliačik, 18. Tomka, 39. Šťavina (Valent), 43. Rusko, 45. Sedliačik (Fák, Vyhnička)

5. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Najväčšia prestrelka to bola medzi najmladšími žiakmi. Bohužiaľ, nedopadla v náš prospech. Celý zápas bol nesmierne vyrovnaný, o čom svedčí aj skóre jednotlivých dejstiev. Prvé dva ale dopadli lepšie pre Martin, na víťazstvo vyhrať posledné o gól nestačilo.

MHA Martin - HC '05 iClinic Banská Bystrica 7:6 ( 3:2, 3:2, 1:2 )

Góly: 5. Šuna, 18. Kúdelka (S. Plančár), 26. Mi. Čudnderlík, 38. Mesík (Jančovič), 43. Oboril, 47. Mi. Čunderlík