Týždeň v mládežníckych zápasoch (18.12. - 24.12.)

28.12.2017
Juniori (Extraliga juniorov)

Juniori sa na Vianoce naladili veľmi dobre, pretože z náročného tripu na západnom Slovensku doviezli päť bodov. Až tri z ľadu Slovanu Bratislava, kde Banskobystričania vyhrali 3:1. Po predĺžení uspeli v Skalici.

HC Slovan Bratislava - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:3 ( 0:0, 0:1, 1:2 )

Góly: 56. Vitaloš (Adamovič) - 22. Kupec (Chamula, Giertl), 43. Chamula (Lunter, Giertl), 51. Lunter (Hudec)

MHKM Skalica - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:2pp ( 0:1, 0:0, 1:0 - 0:1 )

Góly: 54. Shapovalov (Muráň, Tyršel) - 13. Šebest (Rybár), 61. Dlapka

Dorast (Extraliga dorastencov)

Dorastencov čakal dvojzápas so Zvolenom. Prvé derby skončilo jednoznačne 7:1, keď sa hráči HKM presadili až na záver a zmazali tak čisté konto. Domáci sa ale netešili ani v druhom meraní síl, pod Urpínom po predĺžení uspel Zvolen.

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:7 ( 0:3, 0:1, 1:3 )

Góly: 56. Smatana (Svitek, Khadizhalov) - 13, Slameň (Sarvaš, Šimko), 18. Lopejský (Sedlár), 19. Širo (Vargaeštók, Ganz), 22. Kobolka (Kristály), 47. Kraut (Ganz, Sarvaš), 52. Kobolka (Pisarovič, Ganz), 53. Zubek (Sedlár, Lopejský)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 3:4pp ( 1:1, 0:1, 2:1 - 0:1 )

Góly: 12. Vargaeštók (Šimko, Slameň), 42. Sedlár (Zubek), 42. Zubek (P. Petrík, Sedlár) - 11. Dokoupil, 23. Rumanko (Smatana), 50. Smatana (Šimkovič, Golian), 65. Golian (Ďuriš)

Kadeti (Liga kadetov)

Deviataci síce v Trnave po góle zhruba v strede zápas prehrávali, avšak posledná desaťminútovka priniesla hneď dva presné zásahy domácich. Jamrich vyrovnal, Vongrej rozhodol.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Gladiators Trnava 2:1 ( 0:0, 0:1, 2:0 )

Góly: 50. Jamrich (Legiň), 53. Vongrej (Živický, Rákoš) - 32. Valo (Hupko, Patassy)

8. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Starším žiakom zápas v Púchove vôbec nevyšiel a domov sa vracia po poriadnom debakli. Náš jediný gól prišiel v závere druhej tretiny.

MŠK Púchov - HC '05 iClinic Banská Bystrica 8:1 ( 2:0, 5:1, 1:0 )

Góly: 3. Pobežal, 9. Veteška (L. Halušková), 30. Pobežal, 30. Dudáš, 31. Kuráň, 32. R. Halušková (L. Halušková), 35. Žemla (Bednár), 52. Kuráň (L. Halušková, Pišoja) - 38. Dobrovič

7. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Proti Púchovu sa postavili aj ďalšie mládežnícke kategórie, ale žiadna nebola úspešná. V ďalších stretnutiach však nepadlo až tak veľa pukov do banskobystrickej brány. V tejto kategórii ale „barani“ nedali žiadny.

MŠK Púchov - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:0 ( 0:0, 1:0, 2:0 )

Góly: 29. Vráblik (Lazkov), 51. Vráblik (Kohutiar), 59. Škultéty

6. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Mladší žiaci po prvej tretine vyhrávali už 0:3 a aj keď sa v prostrednom dejstve do hry vrátili, tak nakoniec to k víťazstvu neviedlo. Zrodila sa tesná prehra banskobystrických mladíkov.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MŠK Púchov 3:4 ( 0:3, 2:0, 1:1 )

Góly: 22. Tomka (Valent, Vyhnička), 28. Donovalová (Škamla), 50. Donovalová (Lehocký, Fák)

5. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Poriadna gólová prestrelka to bola v kategórii najmladších žiakov, ktorí boli v akcii. Znova to však na body nestačilo. Po dvoch tretinách to síce vyzeralo dobre, tretia všetko pokazila. Púchov teda zvíťazil.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MŠK Púchov 5:6 ( 2:1, 2:2, 1:3 )

Góly: 12. S. Plančár (M. Plančár, Kováč), 15. Oboril, 32. Žiak (Mi. Čunderlík, Novotný), 39. M. Plančár (S. Plančár, Kováč), 48. S. Plančár