Týždeň v mládežníckych zápasoch (19.2. - 25.2.)

28.2.2018
Juniori (Extraliga juniorov)

Medzi juniormi sa rozbehlo play-off. Naši mladíci do prvého kola dostali súpera z Popradu. Po úvodnom dvojzápase sú šance na postup vyrovnané, pretože v prvom stretnutí Banskobystričania vyhrali, stačili im na to dva góly. Rovnaký počet strelili zverenci Norberta Javorčíka aj v druhom dueli, avšak Poprad dal o jeden viac, preto sa séria sťahuje pod Tatry za stavu 1:1.

HC '05 Banská Bystrica - HK Poprad 2:1 ( 0:0, 1:0, 1:1 )

Góly: 31. Hunčík (Kupec, Košecký), 49. Šebest (Košecký, Švarc) - 50. Martančík (Vašaš, Slanina)

HC '05 Banská Bystrica - HK Poprad 2:3 ( 2:2, 0:1, 0:0 )

Góly: 3. Zubek (Kupec, Rybár), 14. Zubek (Rybár, Švarc) - 1. Vašaš (Krempaský, Bjalončík), 9. Vašaš (Králik, Česánek), 27. Martančík (Bjalončík, Krempaský)

Dorast (Extraliga dorastencov)

Dorastenci ukončili nadstavbovú časť dvomi dôležitými výhrami nad rivalom zo Zvolena, v oboch stretnutiach strelili zhodne po štyri góly, a tak je rozhodnuté o tom, že v kvalifikácii o play-off ich čaká Žilina. Séria hraná na tri zápasy začína 28.2.

HKM Zvolen - HC '05 Banská Bystrica 1:4 ( 1:1, 0:1, 0:2 )

Góly: 2. Gubančok (Gergeľ, Vrbka) - 1. Vargaeštok (Šimko), 26. Kraut (Kristály, Ganz), 53. P. Petrík (Hudec), 60. P. Petrík (Hudec)

HC '05 Banská Bystrica - HKM Zvolen 4:0 ( 2:0, 0:0, 2:0 )

Góly: 1. Kristály (Ganz, Pisarovič), 8. Kreutz (Jamrich), 43. Širo (Belányi), 51. Kraut (Pisarovič).

Kadeti (Liga kadetov)

Kadeti získali v Púchove veľmi dôležité body, nakoľko tam uspeli v oboch po sebe idúcich stretnutiach. Bolo to ale veľmi tesné, dvakrát sa zrodilo víťazstvo o jediný gól.

MŠK Púchov - HC '05 Banská Bystrica 3:4 ( 3:1, 0:2, 0:1 )

Góly: 1. Pobežal (Urban), 7. Kuráň (Krajčoviech, Majerník), 17. Majerník - 3. Pisarovič (R. Brodňanský), 28. Legiň (Forgáč, Živický), 30. A. Brodňanský (R. Brodňanský, Fungáč), 49. Legiň

MŠK Púchov - HC '05 Banská Bystrica 4:5 ( 1:3, 1:1, 2:1 )

Góly: 6. Kuriš (Dudák, Majerník), 30. Urban (Majerník, Mišák), 46. Mišák (Majerník, Bubela), 59. Pobežal (Urban, Kuriš) - 9. Forgáč (Živický, Eliaš), 12. Vongrej (Hojo, Rákoš), 14. Němeček (Fungáč, Pisarovič), 21. Legiň (Živický, Vongrej), 55. Vongrej (Rákoš, Slivka)

8. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Aj zvyšné mládežnícke kategórie narazili na Púchov. Starší žiaci strelili síce iba jediný gól, o ktorý sa postaral Bočkaj, avšak to vadiť nemuselo, nakoľko súper nedal žiadny.

HC '05 Banská Bystrica - MŠK Púchov 1:0 ( 0:0, 1:0, 0:0 )

Góly: 22. Bočkaj

7. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Jediným výberom HC ´05 iClinic Banská Bystrica, ktorý Púchovu nedokázal zobrať čo i len bod je 7.ŠHT, nakoľko pod Urpínom rozhodla prvá tretina. Tú hostia vyhrali 0:3, nakoniec sa tešili z víťazstva 2:5.

HC '05 Banská Bystrica - MŠK Púchov 2:5 ( 0:3, 1:1, 1:1 )

Góly: 28. Halabuk (Jedliček), 59. Hudec (Styk) - 4. Kováčik (Hudík), 7. Kľučka (Hudík), 18. Kováčik (Lazkov), 30. Kováčik (Hajas), 47. Hajas (Kováčik)

6. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Divoká remíza sa zrodila v stretnutí mladších žiakov. Po prvej tretine bolo všetko otvorené, po druhej sa zdalo, že tri body poputujú k nám, nakoľko mladíci odskočili na tri presné zásahy. Tie nakoniec Púchovčania dohnali, a tak sa body delili.

MŠK Púchov - HC '05 Banská Bystrica 5:5 ( 1:1, 0:3, 4:1 )

Góly: 17. Tomka, 22. Sedliačik (Babčan), 29. Tomka (Valent), 35. Tomka (Valent). 43. Babčan (Fák)

5. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Dramatické až do posledných chvíľ to bolo aj v stretnutí najmladšej kategórie, kde prišlo rozuzlenie až v predposlednej minúte, kedy sa presadil Michal Plančár.

MŠK Púchov - HC '05 Banská Bystrica 4:5 ( 3:2, 1:1, 0:2 )

Góly: 1. Oboril (Šuna), 12. Oboril (Šuna), 25. Mi. Čunderlík, 53. Žiak, 59. M. Plančár (Oboril)