Týždeň v mládežníckych zápasoch (21.10-27.10)

27.10.2017
Juniori (Extraliga juniorov)

Dva vonkajšie zápasy zverencov Norberta Javorčíka priniesli tri body, pretože v Liptovskom Mikuláši juniori strelili iba jeden gól. Proti Popradu to už bolo lepšie a po výhre 4:2, o ktorej rozhodli prvé dve tretiny, na mohli tešiť „barani“.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC '05 Banská Bystrica 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 26. Mrázik, 41. Nechaj (Nemec, Žiak), 44. Žiak (Nemec), 60. Mrázik (Žiak) - 20. Lunter (Chamula, Sarvaš)

HK Poprad - HC '05 Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 34. Romaňák (Nespala, Svitana), 52. Bartkovský (Vezhlivtsev) - 7. Suľovský, 32. Chamula (Lunter), 40. Majerík (Chamula, M. Jendroľ), 60. Chamula (M. Jendroľ)

Dorast (Extraliga dorastencov)

Neúspešní dvojzápas prežili dorastenci, pretože dokázali streliť iba jediný gól. Ten prišiel v druhej tretine prvého stretnutia a keďže dokopy proti Martinu a Žiline inkasovali až deväťkrát, tak z toho nebol ani jeden bod.

HC '05 Banská Bystrica - MHA Martin 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 36. Kristály (Pisarovič, Kraut) - 5. Oborný, 28. Nauš, 32. Paulíny (Haško), 47. Paulíny (Grega, Haško)

HC '05 Banská Bystrica - MsHK Žilina 0:5 (0:5, 0:0, 0:0)

9. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Prvá tretina nakoniec rozhodla o tom, že v Trnave sa budú tešiť domáci, pretože „gladiátori“ ju vyhrali 3:0. V druhej síce uspeli hostia, lenže v poslednej časti hry na to nenadviazali, takže starší žiaci ostali bez bodov.

HK Gladiators Trnava - HC '05 Banská Bystrica 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)

Góly: 2. Valo (Patassy), 15. Gabriel (Ružek, Pejkovič), 16. Patassy (Hupko), 47. Valo (Frídel), 50. Juríček (Krištofík, Hupko), 60. Kúty (Ružek) - 37. Živický (Bosman, Forgáč), 47. Bočkaj (Vongrej), 60. Matejková (Legiň)

8. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Ďalšie štyri kategórie sa predstavili proti Zvolenu, z čoho boli juniorské derby zápasy o rieku Hron. Hneď v tom prvom bolo o drámu postarané, pretože počas celého zápasu nebol rozdiel v skóre vyšší, ako o jeden gól. V závere strelil piaty presný zásah Urblík, na čo ešte kontroval Živický, no víťazstvo ostalo u súpera.

HKM Zvolen - HC '05 Banská Bystrica 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)

Góly: 19. Urblík (Čunderlík), 20. Gaško (Brumerčík), 40. Čunderlík (Brumerčík, Šucha), 45. Molnár (Šucha, Podkonický), 58. Urblík (Čunderlík, Šucha) - 3. Živický (Eliaš), 27. Bočkaj (Kanoš), 44. Babušák (Eliaš, Živický), 59. Živický (Škamla)

7. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Ďalší vyrovnaný duel na zvolenskom ľade skončil naším víťazstvom, ktoré zariadil v závere druhej tretiny víťazným gólom Šuchaň. Práve on sa stal najvýraznejšou osobou stretnutia, pretože sa mu pošťastilo a presadil sa až trikrát.

HKM Zvolen - HC '05 Banská Bystrica 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 3. Barcík, 30. Žiak (Kováč), 55. Barcík (Macko) - 3. Šuchaň (Jedliček), 17. Jedliček, 21. Šuchaň (Halabuk, Jedliček), 40. Šuchaň (Jedliček, Halabuk)

6. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Najvýraznejšie víťazstvo našich juniorských výberov počas uplynulého týždňa zariadili mladší žiaci proti Zvolenu. Štvorgólový rozdiel v skóre a až kvarteto presných zásahov Valenta sa začalo rodiť už v úvode, pretože prvé dejstvo „barani“ vyhrali 3:0.

HC '05 Banská Bystrica - HKM Zvolen 6:2 (3:0, 3:2, 0:0)

Góly: 12. Valent (Tomka), 14. Sedliačik (Rusko), 19. Valent (Babčan, Fedor), 29. Valent (Mišanko), 33. Valent, 33. Lehocký (Beňáková)

5. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Aj najmladšia kategória zvíťazila a taktiež to bolo jednoznačne. Pri výhre 5:2 sa dvakrát presadili Plančár aj Čunderlík, Oboril pridal ku gólu dve áčka. Gro trojbodového zisku prišlo taktiež v prvej tretine.

HC '05 Banská Bystrica - HKM Zvolen 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Góly: 2. S. Plančár (Oboril), 2. Mi. Čunderlík (Jančovič), 17. S. Plančár (Oboril), 36. Oboril (Náčin), 60. Mi. Čunderlík