Týždeň v mládežníckych zápasoch (28.10. - 3.11.)

6.11.2017
Juniori (Extraliga juniorov)

Veľmi dobrý týždeň zažili juniori, pretože sa im podarilo získať šesť bodov z dvoch zápasov v Spišskej Novej Vsi a proti Žiline. Na východe republiky síce prehrávali, ale tromi gólmi skóre otočili. Podobný scenár sa začal rodiť aj v domácom prostredí s „vlkmi“, kedy znova išiel do vedenia súper, ale zverenci Norberta Javorčíka tromi presnými zásahmi dostali stav na svoju stranu. Duel to bol nakoniec dramatickejší, skončil 4:3. O víťazný presný zásah sa postaral Šebest.

HK Spišská Nová Ves - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:3 ( 0:0, 1:2, 0:1 )

Góly: 25. Raáb (Tyczynski, Prokopčák) - 26. Kobolka (Suľovský, Németh), 35. Kobolka (Sarvaš, Giertl), 53. Chamula (Sarvaš)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MsHK Žilina 4:3 ( 2:1, 2:1, 0:1 )

Góly: 11. Suľovský, 13. Bodnár (Pastucha, Vlk), 23. Majerík (Kobolka, Giertl), 39. Šebest (Petrinec) - 6. Valo (Prašil), 25. Krč (Coma, Straka), 49. Prašil (Hryzák)

Dorast (Extraliga dorastencov)

Dorastencom nevyšiel úvod v Trenčíne, kde inkasovali ako prví a aj keď ešte do prvej prestávky vedenie upravili vo svoj prospech, tak tri góly Dukly v poslednej časti hry rozhodli o víťazovi. Doma to ale bol o inom, Púchov nestrelil ani jeden gól a keďže Banskobystričania až štyri, tak bez problémov zvíťazili.

Dukla Trenčín - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:2 ( 1:2, 0:0, 3:0 )

Góly: 3. Krajčovič (Korbel), 42. Haščák (Kňažko, Korbel), 57. Krajč (Kňažko, Haščák), 60. Haščák (Korbel, Janík) - 11. Kristály (Pisarovič), 19. Kraut (Kristály, Pisarovič)

MŠK Púchov - HC '05 iClinic Banská Bystrica 0:4 ( 0:2, 0:0, 0:2 )

Góly: 9. Kohút (Kristály, P. Petrík), 19. Pisarovič, 45. P. Petrík (Širo, Mitter), 59. Pisarovič

9. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Aj najstarší žiaci môžu byť spokojní, lenže doma proti Martinu im ušlo víťazstvo. Vyhrávali síce 3:1, no v druhej a tretej tretine súper vyrovnal, čo znamenalo konečnú remízu. Dramatické to bolo aj proti Spišskej Novej Vsi, kde o všetkom rozhodla prvá tretina. V ďalších dvoch nepadol ani jeden gól.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHA Martin 3:3 ( 1:1, 2:1, 0:1 )

Góly: 10. Fungáč (Bosman), 21. Živický (Legiň), 27. Legiň (Vongrej) - 11. Pavlák (Čatloš, Markovič), 33. Vitkovský (Malík, Vladár), 54. Ďurkovič (Svitač)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Spišská Nová Ves 2:1 ( 2:1, 0:0, 0:0 )

Góly: 13. Poláčik (tr. strieľanie), 18. Jamrich (Rákoš, Hojo) - 8. Panenko (Liška, Pukluš

8. ŠHT (I. liga starších žiakov)

Prvá tretina proti Považskej Bystrici v lokálnom „derby“ síce mladíkom vôbec nevyšla, ale v druhej skóre vyrovnali a v poslednej pridali dokonca až štyri góly, čím rozhodli o svojom jasnom víťazstve. To bohužiaľ nepotvrdili v ďalšom domácom stretnutí proti Púchovu, ktorý bol stále o gól vpred, Banskej Bystrici sa podarilo nanajvýš vyrovnať.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK 95 Považská Bystrica 6:2 ( 0:2, 2:0, 4:0 )

Góly: 26. Babušák (Kanoš), 29. Debnár (J. Galica), 42. Koštial (J. Galica), 47. Bais, 50. Bočkaj, 51. Babušák (Kanoš, Škamla) - 6. Šamaj (Križan), 18. Kalaš (Križan, Šamaj)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MŠK Púchov 2:4 ( 0:1, 1:2, 1:1 )

Góly: 22. Bais (Bočkaj, J. Galica), 46. Bočkaj - 20. Dudáš (Halušková), 25. Pobežal (Kuráň, Halušková), 38. Halušková (Krajčoviech, Pobežal), 49. Dudáš

7. ŠHT (I. liga starších žiakov)

O ďalšiu remízu sa postarali starší žiaci doma proti Považskej Bystrici. Súper po úvodnom dejstve vyhrával o dva góly, domácim sa však podarilo náskok zmazať. Následne však vyhoreli taktiež v domácom prostredí s Púchovom. Dostali až osem gólov, takže dva na body nestačili.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK 95 Považská Bystrica 5:5 ( 1:3, 2:1, 2:1 )

Góly: 4. Styk (Jedliček, Halabuk), 25. Styk, 25. Petrovič (Berák, Hudec), 56. Berák, 60. Styk (Halabuk) - 3. Zábojník (Michalík), 4. Mackovčin, 8. Michalík (Brezničan), 26. Sabo (Duhár), 52. Rojko (Mackovčin, Hanidžiar)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MŠK Púchov 2:8 ( 0:3, 1:2, 1:3 )

Góly: 33. Berák (Kubánek), 41. Styk (Giertlová, Halabuk) - 12. Kováčik (Kohutiar), 13. Lezzani (Pišoja), 16. Hudík (Lazkov, Vráblik), 32. Vráblik (Lazkov), 40. Hajas (Kováčik), 45. Vráblik (Lazkov), 53. Zajvald (Pišoja, Kováčik), 53. Hajas (Lazkov)

6. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

O prvú z dvoch výhier v tomto týždni, pri ktorej padla desiatka, sa postarali mladší žiaci na ľade Považskej Bystrice. Všetko bolo prakticky jasné už po prvej časti hry, ktorú hostia zvládli ovládnuť pomerom 6:1. Stretnutie v ďalšom priebehu hry prekvapenie neprinieslo. Gólovú efektivitu však mladíci z Banskej Bystrice nepotvrdil v Púchove, kde prehrali 2:5.

HK 95 Považská Bystrica - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:10 ( 1:6, 2:2, 1:2 )

Góly: 5. Sedliačik (Beňáková), 6. Valent (Sedliačik), 11. Fák, 11. Valent, 14. Sedliačik (Ondrejka, Rusko), 18. Ondrejka, 29. Beňáková (Sedliačik), 40. Kálus (Valent), 43. Donovalová (Babčan), 46. Kálus

MŠK Púchov - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:2 ( 2:0, 1:1, 2:1 )

Góly: 35. Babinský (Tomka, Mišanko), 46. Mišanko (Šťavina, Tomka)

5. ŠHT (I. liga mladších žiakov)

Najmladšia kategória bodovala naplno, vyrovnala sa teda juniorom. Už doma s Považskou Bystricou si z chuti zastrieľali, hlavne v druhej tretine. Tú sa im podarilo vyhrať 4:1 a v nej sa položili základy troch bodov. V Púchove to bolo ešte lepšie. V prvej časti hry sa zrodil výsledok 0:4 a aj keď v prostrednej sa presadili len domáci, tak konečných jedenásť gólov zariadilo sedem v tretej perióde.

HK 95 Považská Bystrica - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:7 ( 1:1, 1:4, 2:2 )

Góly: 5. Oboril (S. Plančár), 24. Oboril (S. Plančár), 28. Jonás (Mi. Čunderlík), 32. Mi. Čunderlík (Kováč), 39. Jančo (Oboril), 42. Jančovič (Kúdelka), 54. Jonás (Mi. Čunderlík)

MŠK Púchov - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:11 ( 0:4, 1:0, 0:7 )

Góly: 4. Donovalová (Náčin), 15. Žiak (M. Plančár), 16. Jančovič (Donovalová), 20. M. Plančár (Žiak), 42. M. Plančár (Žiak), 47. Donovalová (Babčan), 48. M. Plančár, 51. Donovalová (Babčan), 52. Žiak (Mi. Čunderlík), 52. M. Plančár (Jančovič, Babčan), 60. Náčin (Jonás)