Úžasný comeback proti Nitre rozuzlil Faille: „Takéto dva body berieme hocikedy,“ hovorí Selleck

5.12.2018
Domáci zápas proti Nitre priniesol natiahnutie troch sérií. Doma sme v tejto sezóne stále získali aspoň bod, vyhrali sme ôsmy zápas po sebe a z posledných dvanástich zápolení proti „Corgoňom“ dokázali Banskobystričania vždy vyhrať.

Na začiatku to však tak optimisticky nevyzeralo, keďže sme rýchlo inkasovali prvý presný zásah a potom v oslabení o dvoch hráčov aj druhý. Prvá tretina pre nás nebola ideálna ani z herného pohľadu, ale od druhej zverenci Dana Cemana vytvorili veľký tlak pred bránou Šimbocha a góly proste museli prísť: „Prvú tretinu sme nemali dobrú, trápili sme sa, nešli nám nohy, inkasovali sme dva góly,“ povedal Ivan Ďatelinka: „Začali sme tento zápas trochu zaspato. V prvej tretine sme nehrali tak, ako sme chceli a naplánovali,“ pritakal Ceman.

V druhej tretine sa to ale konečne zlomilo a z veľkého tlaku v presilovke znížil Ján Sýkora. Štadión explodoval radosťou a nám na hokejky prilial víťazný gejzír: „Bol to veľmi ťažký zápas. My sme prvú tretinu nezahrali dobre, súper išiel do vedenia, no bojovnosťou, srdcom a energiou celého tímu sme sa dostali do zápasu a doviedli ho do víťazného konca. Moja gólová strela trafila plece brankára a od neho puk padol do bránky. Aspoň tak som to ja videl. Vyšli nám dve presilovky, ale mohli v nich dať aj viac gólov, škoda. Ja som tam ešte jednu veľkú možnosť, dával som to Šťastnému, možno som mohol zakončovať sám v medzikruží, nuž stáva sa aj toto. Nabudúce to skúsim zobrať na seba. V tomto zápase sme sa na góly napracovali, niekedy padajú, teraz to bolo iné. Nitra hrala výborne, v defenzíve skákali jej hráči hneď na puk, ťažko sa presadzovalo,“ hodnotil Ján Sýkora, autor nášho prvého gólu.

Tlak pokračoval, na vyrovnanie ho využil v tretej časti hry kanadský legionár Eric Selleck. Jeho parádny teč poslal brankára Šimbocha do úlohy štatistu: „Pri mojom góle som dostal veľmi dobré nahodenie od Marshalla, ja som sa to snažil trafiť,“ konštatoval. Dôležité však bolo neprepadať panike a dostať sa minimálne k vyrovnaniu: „Začali sme a prakticky hneď bolo 0:2, ale potom sme sa všetci zomkli, bojovali sme zo všetkých síl, podarilo sa nám skóre otočiť a vyhrať. Po druhom góle sme nemenili nič. Povedali sme si, že ešte máme veľa času, takmer 50 minút. Nestresovali sme a to nám pomohlo vrátiť sa do hry. Hrali sme skvele ako tím, dokázali sme sa vyvarovať chýb,“ povedal Selleck.

Tretíkrát v rade sa „barani“ dostali do predĺženia, kde znova brali bod navyše: „Predĺženie trikrát po sebe je trochu nezvyklé, ale je to hokej. Ako dieťa každý chcel hrať práve takéto stretnutia a byť v nich hrdinom, ale to dnes mohol byť ktokoľvek z nás. Niekoľkokrát predtým som minul puk, taktiež spoluhráči mali šance. Nakoniec sme ale vyhrali a to je to jediné, na čom záleží,“ hrdo rozprával strelec víťazného presného zásahu Éric Faille. Gól prišiel v našej presilovke: „Od druhej tretiny to bolo dobré, začali sme jazdiť, podarilo sa nám dať ku koncu tohto dejstva gól a v tretej časti takisto sme pokračovali v nasadenom tempe, vyrovnali sme a v predĺžení odohrali fantastickú presilovku, niet k tomu ani čo dodať,“ usmieval sa Ďatelinka: „Tretí zápas v rade, ktorý sme rozhodli v predĺžení. V našom ideálnom scenári to nie je, ale z takýchto zápasov dva body berieme hocikedy,“ doplnil Eric Selleck.

Fantastický výkon predviedol americký brankár Stephon Williams. Mnohokrát mužstvo výrazne podržal a hlavne vďaka nemu sme inkasovali iba dva góly: „Nitra je veľmi silný tím, ktorý býva na vrchole tabuľky. Emócie boli na vysokej úrovni, čakal nás dôležitý súboj o priečky vo vrchnej časti tabuľky. Po dvoch inkasovaných góloch sa chlapci zomkli a predviedli úžasný comeback. Eric Faille v závere zachoval chladnú hlavu a vystrelil nám ďalšie tri dôležité body. Ja som sa v bráne cítil skvele, mal som niekoľko dobrých zákrokov. Bolo síce ťažké, keď som rýchlo dvakrát inkasoval, hlavne ten druhý gól bol taký nešťastný po odrazenom puku. Ukázali sme ale silu a charakter a otočili skóre,“ tešil sa „Šašo“ po stretnutí.

Okrem ôsmich víťazstiev v rade tak pokračuje aj ďalšia séria, dvanásť výhier proti Nitre po sebe: „Niektoré tímy sa pozerajú na čísla, ale aj keď sme Nitru dvanásťkrát v rade zdolali, tak má silný tím a vždy je to vo vzájomných stretnutiach obrovský boj. Podarilo sa nám ale vykorčuľovať z ťažkej situácie a získať dva body,“ povedal Faille. „Budeme radi, ak to pôjde takto na víťaznej vlne ďalej, ale nepozeráme sa na to, či tých výhier v rade osem. Máme ešte dve stretnutia do prestávky a pôjdeme do nich naplno, chceme ich vyhrať. Čo sa týka dvanásťzápasovej série s Nitrou, neriešili sme to pred týmto duelom. Je nám to jedno. Ideme od zápasu k zápasu a tento duel bol ako každý ďalší. Teší nás, že doma stále bodujeme, snažíme sa na našom ľade podať čo najkvalitnejší výkon. Kde by sme inde mali zbierať body než doma? My tie body potrebujeme a keďže máme naozaj výborných fanúšikov, chceme im to odplatiť,“ dodal Ivan Ďatelinka.

Matej Kubove

Úžasný comeback proti Nitre rozuzlil Faille: „Takéto dva body berieme hocikedy,“ hovorí Selleck