V Detve tri body a úžasná atmosféra, proti Liptákom rozhodla posledná tretina

2.10.2017
Hokejisti spod Urpína sa veľmi dobre naladili na blížiaci sa zápas proti fínskemu majstrovi Tappara Tampere v Lige majstrov, pretože sa aktuálne vezú na šnúre troch zápasov bez prehry. Postupne prišli výhry proti Zvolenu, Detve a naposledy Liptovskému Mikulášu.

Dve zaujímavé stretnutia odohrali zverenci Vladimíra Országha v posledných dňoch, pretože prvotne bolo na programe derby pod Poľanou. Zápas medzi HC 07 Detva a HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa konal vôbec prvýkrát v histórií najvyššej slovenskej súťaže. Okrem našej výhry 3:0 zaujali hlavne oba fankluby, ktoré počas celého stretnutia povzbudzovali spoločne a na tribúnach preto vládla priateľská atmosféra: „Chcel by som vyzdvihnúť spoluprácu oboch fanklubov, pretože ten zápas prebiehal vo vynikajúcej atmosfére bez nejakých invektív na jednu, či druhú stranu. Výborne sa dopĺňali, takže aj tam patrí obrovská vďaka a pochvala. Takto nejako by to malo vyzerať. Na takýto hokej je radosť chodiť,“ chválil tréner Vladimír Országh: „Nikdy v živote som nič takéto nevidel. Bolo to niečo neuveriteľné,“ nadviazal Guillaume Gélinas.

„Videli sme hlavne bojovné stretnutie. Prvú tretinu sme mali slabšiu. Súper dobre korčuľoval, napádal nás, do ničoho sme sa nedostali. Výrazne sme ožili v druhej tretine, keď sme začali hrať to, čo by sme chceli a to, čo nás zdobilo aj posledné sezóny. Začali sme korčuľovať, dohrávať súboje, byť silní na puku, ale vytvorili sme si, žiaľ, len jednogólový náskok, ktorý bol veľmi zradný, pretože domáci stále hrozili. V tretej tretine nás upokojili ďalšie dva góly. V závere sme si to chceli postrážiť tým, že sme hrali päťminútovú presilovku,“ hodnotil samotný priebeh stretnutia Vladimír Országh.

Následne sa „barani“ predstavili na domácom ľade, kde pricestovali hráči z Liptovského Mikuláša. Vstup bol dobrý, v prvej tretine išli Banskobystričania do vedenia zásluhou Mareka Bartánusa: „Mali sme celkom dobrý začiatok zápasu. Dostali sme sa do vedenia a mali aj nejaké šance,“ hodnotil tréner. Predsezónna posila z Košíc, spomínaný Bartánus, sa konečne presadil, pretože po letnom zranení sa ešte hľadal. Prvý presný zásah ho výjde dosť draho: „V každom mužstve sa za prvý gól platí a mňa to neminie. Viem koľko to bude, ale to si nechám pre seba, no je to dosť,“ smeje sa 30-ročný útočník.

S druhou tretinou však spokojnosť byť nemohla, pretože súper dvomi gólmi otočil stretnutie a bol aktívnejší: „Čakal na naše chyby, ktoré prišli. Našťastie nie všetky potrestal. My sme väčšinou v posledných zápasoch mali slabšiu prvú tretinu. Teraz naopak, tá bola v poriadku, ale v druhej sme prepadávali. Možno tam bola strata koncentrácie,“ pokračoval lodivod: „Do tretej tretiny sme išli s tým, že je to len o jednej strele. Hneď na začiatku sme dotlačili puk za brankára v presilovke, čo nám veľmi pomohlo a pridali sme ďalšie góly. Som rád, že mužstvo ukázalo charakter. Chalanom patrí vďaka za to, čo ukázali v tretej tretine proti silnému súperovi, pretože Mikuláš hral veľmi dobre,“ dodal Országh. Domáci hráči totiž štyrmi gólmi v priebehu poslednej časti hry otočili stav stretnutia na konečných 5:2.

O víťazný presný zásah sa postaral Mário Lunter, ktorý dotlačil puk po strele od Kubku pomedzi betóny Košarišťana: „Počas prestávky pred treťou tretinou sme si niečo povedali. Hlavne to, čo musíme zlepšiť. V tretej tretine sme podali tímový výkon a som rád, že som dal napokon víťazný gól. Dôležitejšie sú však tri body,“ hodnotil spokojne krídelník prvej formácie: „Prvá tretina bola výborná, no v druhej sme poľavili, nehrali sme to, čo sme si povedali. Súper to využil, dal dva góly a ujal sa vedenia. Našťastie sme sa v tretej tretine do toho dostali a aj veľkou vôľou vyhrali,“ vyjadril sa Patrik Lamper.

Matej Kubove

V Detve tri body a úžasná atmosféra, proti Liptákom rozhodla posledná tretina