V gólovej prestrelke šťastnejší Poprad

20.12.2016
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 5:6 po predĺžení (1:2, 1:1, 3:2 – 0:1)

Góly: 12. Hickmott (Surový, Buc), 22. Mihalik (Kafka, Bortňák), 44. Kafka (Lunter, Bortňák), 50. Lunter (Mihalik, Kafka), 55. Buc (Maione, Sarault) – 2. Paločko, 12. Lichanec, 38. Paločko (Kroták, Troliga), 41. Lapšanský (Henderson, Zagrapan), 43. Bondra, 64. Suchý (Lichanec, Lapšanský)

Vylúčenia na 2 min.: 3:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Juraj Konc – Peter Rojík, Tomáš Holienka, 2 061 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Matushkin, Mihalik, Ďatelinka, Cebák, Ťavoda – Hickmott, Surový, Buc – Kafka, Bortňák, Lunter – Matoušek, Češík, Lamper – Tománek, Sarault, Trukhno – Belluš
HK Poprad: Šúrek – Guliaev, Fabian, Suchý, Dinda, Ježek, Postnikov, Pokovič, Krempaský – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Kroták, Troliga, Paločko – Bondra, Mlynarovič, Vašaš – Murček, Lichanec, Štrauch

Banskobystričania v prvej minúte nevyužili prečíslenie po koncovkách Buca a Surového a v druhej inkasovali. Zlú rozohrávku Mihálika zachytil Paločko, išiel sám na Košarišťana a prekonal ho. Domáci sa potom snažili o vyrovnanie, ale chýbal im dôraz. Napriek tomu sa ujala dobrá prihrávka Surového Hickmottovi, ktorý sa pred odkrytou bránkou súpera nemýlil. Uplynulo iba štrnásť sekúnd a Poprad znovu viedol. Tentoraz Sarault poslal puk rovno na hokejku Lichanca a ten touto nečakanou odmenou pred gólmanom 'baranov' nepohrdol – 1:2. Hráči spod Urpína mohli ešte do prestávky vyrovnať, no to by musel sólo využiť Hickmott, alebo Kafka namieriť puk do odkrytej časti svätyne Šúreka.

Úvod stredného dejstva mali lepší Országhovci. Po strele Kafku sa vyrazený puk dostal pred Mihálika, ktorý trafil ideálne do horného rohu a odčinil tak chybu zo začiatku stretnutia. Tempo však bolo opäť kolísavé, o niečo viac z hry mali síce Bystričania, ale do šancí sa dostávali aj hostia, napríklad Guľajev, Paločko či Troliga. Na domácej strane po strele Cebáka tečovaný puk zazvonil na konštrukcii bránky. Tutovku nevyužil ani Hickmott, tentoraz nemieril presne. Podtatranci napokon dokázali využiť presilovku. Kroták našiel Paločka a ten sa zblízka presadil – 2:3.

Tretia tretina sa začala pre banskobystrických hokejistov zle. Najprv Lapšanký 'ufujazdil' Češíkovi a pred Košarišťanom sa nemýlil. Potom brankár spod Urpína vyrobil zlú rozohrávku, z čoho ťažil mladý Bondra a vychutnal si ho koncovkou pomedzi nohy – 2:5! Tréner Országh zobral oddychový čas a ten mužstvu pomohol. Najprv po dobrej práci Luntera a jeho prihrávke skóroval pri pravej žrdi nepokrytý Kafka. Následne platil dôraz pred bránkou hostí, zásluhu mal na tom Lunter, hoci puk od Guľajeva putoval za Šúreka – 4:5 a vyrovnanie privodil v presilovke po strele Maioneho na dvakrát zblízka Buc. Predlžovala sa teda a šťastnejší boli Popradčania, pretože po prihrávke Lichanca rozhodol pred odkrytou bránkou Suchý o dvoch bodoch pre 'kamzíkov'.

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Začali sme nekoncentrovane. Súper prišiel s taktikou čakať na naše chyby a my sme ich spravili príliš veľa. Na tri góly sme im prihrali. Aj keď bola optická prevaha na našej strane a vyprodukovali sme veľa striel, tak tie strely boli neefektívne, nikto nestál pred bránkou. Za stavu 2:5 sme všetko tlačili do bránky, vytvárali si tlak, podržali nás diváci a hnali dopredu. Chlapci nezložili zbrane, či im slúži na cti a dotiahli to aspoň do remízy. Nezvládli sme už tretie predĺženie v rade, takže musíme na tom popracovať a odstrániť chyby."

Marcel Ozimák (Poprad): "Takýto zápas bol skôr pre oko divákov, videli jedenásť gólov, čo ich muselo dostať do varu. My sme nastúpili na zápas koncentrovane, snažili sme sa eliminovať súpera, no domáci majú veľkú silu. Dostali sme sa i napriek tomu do rýchleho vedenia na začiatku tretej tretiny, ale potom si Bystričania vytvorili veľký tlak a vyrovnali aj s prispením toho, že sme si dali puky my sami do bránky. Teší ma, že sme v predĺžení nespravili chybu a naopak sme si vytvorili šance. To je pozitívum do ďalších bojov. Som veľmi rád, že sme uchmatli lídrovi dva body na ich ľade, pomôže nám to po psychickej stránke."

autor: TASR

foto: Gabriela Ganzová