V nedeľu sa medzi ocenené osobnosti banskobystrického hokeja dostane Lukáš „Bambi“ Bambúch

29.2.2020
Nekompromisný a tvrdý obranca, ktorý sa nikdy nebál zhodiť rukavice, taký bol Lukáš Bambúch, jedna z ikon banskobystrického hokeja a miláčik tribún.

Lukáš Bambúch, rodák z Brezna naštartoval svoju seniorskú kariéru na východe v drese Spišskej Nove Vsi. Už vo svojej premiérovej sezóne nezostal svojej povesti nič dlžný a naznačil akým štýlom bude takmer dvojmetrový obranca hrať, keď si v 48 dueloch pripísal 193 trestných minút. Po sezóne v Spišskej Novej Vsi sa Bambúch presunul na jeden rok do Trenčína, odkiaľ už v ďalšej sezóne putoval do Popradu.

Pod Tatrami strávil vysoký obranca štyri kompletné sezóny. Do sezóny 2008/2009 vstupoval taktiež v popradských farbách, no dlho sa v ňom neohrial a po ôsmych odohraných dueloch v modrobielom drese prestúpil ku extraligovému nováčikovi do Banskej Bystrice.

Pod Urpínom sa Bambúch okamžite zaradil medzi defenzívnych lídrov a už v prvej sezóne pomohol mužstvu dostať sa do play-off. Nekompromisný zadák strávil pod Urpínom sedem sezón, v ktorých nastúpil na 381 zápasov v drese s baranom na hrudi. Celkovo odohral Bambúch v slovenskej najvyššej súťaži 703 zápasov, s bilanciou 35 gólov, 148 asistencií a 1698 trestných minút. Kariéru ukončil ako hráč rodného Brezna.

V nedeľnom zápase proti Popradu bude Lukáš Bambúch jednou z ďalších osobností, ktorá si prevezme ocenenie za svoje dlhoročné služby v drese Banskej Bystrice a za svoj prínos hokeju pod Urpínom.

V nedeľu sa medzi ocenené osobnosti banskobystrického hokeja dostane Lukáš „Bambi“ Bambúch