V novej sezóne aj s Gilbertom Gaborom, v príprave aj s viacerými hráčmi z juniorky

6.6.2019
Ďalším z hráčov, ktorí sa predstavia v našom drese aj v novej sezóne bude 23-ročný Gilbert Gabor. Rodák zo švédskeho Štokholmu zaháji tak v Banskej Bystrici už svoju tretiu sezónu.

V ostatných dvoch sezónach bol súčasťou majstrovských tímov, pričom vlani obohatil počas základnej časti Tipsport ligy svoje konto o 10 bodov za 5 gólov a 5 asistencií. V play-off nastúpil do siedmich stretnutí, v ktorých nebodoval. Odohral aj všetkých šesť stretnutí základnej skupiny Ligy majstrov, kde získal 2 body (1+1). Zmluvu s naším klubom predĺžil o jeden rok.

V rámci A-mužstva sa do letnej prípravy zapoja aj viacerí naši juniori. Spomedzi obrancov dostanú priestor Adam Kobolka a Sebastian Hudec, skúšku absolvujú Martin Dlapka a Félix Petrinec.

Spomedzi útočníkov dostane šancu aj člen reprezentačného výberu do 18 rokov, Dominik Sojka, ktorý si zahral aj na nedávnych Majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie. Spolu s ním sa prípravy na sezónu zúčastnia aj Oliver Giertl, Ján Sarvaš, Lukáš Lunter, Michal Matoušek a Martin Majerík. Tretím brankárom bude Filip Belányi.

Čoskoro vám prostredníctvom klubovej stránky predstavíme aj kompletný menoslov podpísaných hráčov pre sezónu 2019/2020.

V novej sezóne aj s Gilbertom Gaborom, v príprave aj s viacerými hráčmi z juniorky