V novej sezóne aj s navrátilcami Hickmottom a Róthom

2.6.2019
Už pred niekoľkými dňami sme vás prostredníctvom sociálnych sietí informovali o podpisoch zmlúv s hráčmi, ktorí v minulosti obliekali banskobystrický dres.

Prvým z nich je kanadský útočník Jordan Hickmott, ktorý sa veľkou mierou podieľal na historicky prvom titule, ktorý náš klub získal v sezóne 2016/17. Dvadsaťdeväťročný krídelník si po zisku titulu v našom drese vyskúšal pôsobenie v nadnárodnej EBEL lige, aby záver vlaňajšej sezóny dohral v druhej najvyššej nemeckej súťaži.

V Tipsport lige patril medzi najproduktívnejších hráčov súťaže, v základnej časti nazbieral úctyhodných 53 bodov (23+30) v 56 zápasoch. Po základnej časti mu tak patrilo piate miesto v tabuľke produktivity. V úspešnom play-off následne pridal 15 bodov (4+11) a sezónu tak zakončil s priemerom takmer jedného bodu na zápas. Nezabudnuteľná bola najmä jeho súhra s Tomášom Surovým.

Druhým navrátilcom je banskobystrický rodák a odchovanec Mário Róth. Ten vlani zažil v drese Michaloviec prelomovú sezónu a veľmi výraznou mierou prispel tomuto tímu k postupu do Tipsport ligy. Počas uplynulej sezóny sa na krátko objavil aj v našom drese, keď počas veľkej maródky prišiel vypomôcť na krátke hosťovanie. Cenné skúsenosti, ktoré v minulej sezóne nazbieral, bude môcť zúročiť práve pod Urpínom.

V novej sezóne aj s navrátilcami Hickmottom a Róthom