V Salzburgu bez streleného gólu, rozhodli presilovky

27.8.2017
Red Bull Salzburg – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 19. Rauchenwald (Heinrich, Brouillette), 20. Harris (Welser), 28. Rauchenwald, 34. Cijan (Huber, Brouillette), 53. Duncan (Harris, Trattnig)

Vylúčenia na 2 min.: 9:8, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Robert Hallin, Ladislav Smetana – Ulrich, Pardatscher, Maxmillian Verwohner

Red Bull Salzburg: Gracnar – Brouillette, Heinrich, Trattnig, Generous, Pallestrang, Raymond, Viveiros, Wachter – Welser, Duncan, Harris – Raffl, Rauchenwald, Aleardi – Cijan, Schiechl, Huber – Latusa, Baltram, Hochkofler
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Dame-Malka, Sedlák, Mihalik, Gélinas, Gründling – Gabor, Bortňák, Lamper – Brittain, Faille, Belluš – Bartánus, Bubela, Hohmann – Češík, Tamáši, Andrisík – Róth

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica neuspeli ani vo svojom druhom zápase v A-skupine Ligy majstrov a na ľade rakúskeho EC Red Bull Salzburg prehrali rozdielom triedy 0:5. V zápase bohatom na vylúčenia sa ako kľúčový ukázal záver prvej tretiny, v ktorom domáci využili dve presilovky, čím sa dostali do hernej pohody. "Barani" tak zostávajú bez bodového zisku na poslednom 4. mieste A-skupiny.

Slovenský majster bude v Lige majstrov pokračovať v piatok 1. septembra domácim zápasom proti nemeckému Wolfsburgu.

Potýčka Generouza s Lamperom už po 26. sekundách naznačila, že zápas bude aj emóciách. Úvodné minúty boli skôr oťukávacie, dianie v prvej tretine však postupne gradovalo. Najväčšiu šancu slovenského tímu na otvorenie skóre mal v 14. minúte Hohmann, v samostatnom úniku však brankára Gracnara neprekvapil. Hostia mali v 16. minúte aj výhodu presilovej hry, ale zahrali ju nevýrazne, navyše ich brankár Lassila musel riešiť nebezpečný pokus Harrisa. O tom, aké dôležité sú presilovky, sa slovenský majster onedlho presvedčil. Obranca Dame-Malka dostal trest na 2+2 minúty, čo najskôr využil individuálnym prienikom cez pasívne brániacich "baranov" Rauchenwald a o 27 sekúnd zužitkoval elegantnú prihrávku Welsera Harris - 2:0.

Dva góly do šatne zamávali s "baranmi" a tí museli aj v úvode druhej časti čeliť viacerým nebezpečným výpadom súpera. Najskôr Lassilu neprekonal Harris a následne fínskeho brankára neprekonal ani Raffl z trestného strieľania po faule Dame-Malku. Hostia mali problémy s pohybom hráčom Salzburgu, čoho výsledkom bol aj počet vylúčených. V 28. minúte Rauchenwald nenápadným pokusom využil presilovku a zvýšil už na rozdiel triedy. Slovenský majster nevedel nájsť recept na rozbehnutých domácich, ktorí sa miestami až príliš ľahko dostávali do zakončenia. Rýchla kombinácia domácich v 34. minúte so zakončujúcim Cijanom znamenala skóre 4:0.

Jednoznačné skóre sa premietlo aj do diania v tretej časti. Domáci hráči bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok a rovnako tak odolávali snahám Banskej Bystrice o jej prvý gól. Dianie na ľade dokumentovala aj situácia v 53. minúte, keď hostia zle striedali a Duncan chladnokrvne využil svoju šancu.

autor: TASR

V Salzburgu bez streleného gólu, rozhodli presilovky
Red Bull Salzburg - HC ´05 iClinic B. Bystrica, 27.08.2017