V Trenčíne sa predlžovalo, bod navyše zariadil Buc

28.10.2016
Dukla Trenčín – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 11. Olvecký (Holenda, Novák), 22. Tybor (Švec, Briestenský) – 12. Lunter (Bortňák, Kafka), 55. Kafka (Lunter, Bortňák), 62. Buc

Vylúčenia na 2 min.: 1:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jozef Kubuš, Vladimír Baluška – Šimon Synek, Matúš Stanzel, 2 104 divákov

Dukla Trenčín: Chábera – Novák, Holenda, Albers, Kozák, Hatala, Bohunický, Jáchym – Olvecký, Kopecký, Hossa – Tybor, Veilleux, Gašparovič – Síkela, Šimun, Sojčík – Briestenský, Švec
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Kubka, Ďatelinka, Mihalik, Matushkin – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Bortňák, Kafka – Matoušek, Češík, Lamper – Andrisík, Tamáši, Trukhno – Róth

Trenčania do zápasu nastúpili s novým trénerom na lavičke, keď Miloša Holaňa nahradil Josef Turek. Hostia spod Urpína pricestovali v dobrej forme, keď z minulých piatich zápasov vyhrali až štyrikrát. Domáci hokejisti vstúpili do zápasu aktívnejšie, tlačili sa pred Bacashihuu, ale americký brankár dokázal ich pokusy pokryť. V 9. min mohli skóre zápasu otvoriť Banskobystričania, ale Lunter strelou švihom neuspel. O dve minúty sa z prvého gólu zápasu tešili "vojaci". V presilovej hre vystrelil od modrej čiary Holenda a vyrazený puk dorazil do siete pripravený Ölvecký. Radosť z vedenia v podaní domácich trvala iba 43 sekúnd. Bortňák obkorčuľoval bránku a ideálne prihral na Luntera. Ten si odstavil protihráča a do odkrytej časti bránky vyrovnal. Necelých päť minút pred úvodnou sirénou mohol misky váh opäť nakloniť na stranu Trenčína Gašparovič. Samostatný nájazd nedokázal premeniť a nepochodil ani z dorážky. Neuspel ani Tybor, ktorý netrafil odkrytú časť bránky.

Začiatok prostrednej časti hry vyšiel lepšie domácim hokejistom. Cez Mihálika sa do zakončenia predral Tybor a z nájazdu prekonal Bacashihuu po druhý raz. O dve minúty Sojčík nedokázal prekonať hosťujúceho brankára. V 26. min "vojaci" dokázali vyšachovať súpera, ale Tybor Veilleuxov zámer nepochopil. Aktivita bola v tých chvíľach jasne na strane domáceho mužstva. V 32. min si Gašparovič odstavil protihráča a prekvapivo vystrelil z klbka hráčov. Puk sa po teči kotúľal tesne vedľa bránky. A hoci boli "barani" menej aktívni v druhej tretine, mohli vyrovnať. Andrísik našiel v predbránkovom priestore osamoteného Truchna. Ten si položil Cháberu, ale nedokázal skórovať.

V záverečnej časti hry sa vojaci snažili predovšetkým poctivo brániť stredné pásmo a nepúšťať súpera do nebezpečného zakončenia. V 47. min ukázal rýchlosť Tybor. Z ľavého kruhu vypálil a Bacashihua mal čo robiť, aby ho udržal vo svojej moci. O minútu Maione dostal puk na ľavú stranu. Snažil sa nájsť lepšie postaveného Surového, ktorý však jeho úmysel nepochopil. V 55. min sa hosťom podarilo vyťažiť z minima maximum. Lunter našiel pred bránkou nakorčuľovaného Kafku, ten vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do predĺženia.

Rozhodnutie priniesla druhá minúta predĺženia. Po pošmyknutí Cháberu s Kopeckým dopravil puk do odkrytej bránky Buc a vydoloval pre "baranov" dva body.

Josef Turek (Trenčín): "Musím pochváliť celý tím. Hráči nechali na klzisku všetko. Išli na doraz. Narazili sme na veľmi kvalitného súpera. O všetkom napokon rozhodli individuálne chyby. Za stavu 2:1 sme mohli pridať tretí gól. V poslednej tretine sme už nedokázali udržať tempo."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Vedeli sme, že v Trenčíne na nás čaká náročný zápas. Dukla má kvalitné mužstvo. Domáci boli nabudení. Prvú polovicu zápasu sme hrali veľmi zle, no podržal nás brankár. V druhej sme sa zlepšili a utvárali si šance. Hráči ukázali charakter a v predĺžení sme mali viac šťastia. Dva body majú cenu, veď výsledok sa nerodil ľahko."

autor: TASR

V Trenčíne sa predlžovalo, bod navyše zariadil Buc