V treťom semifinále sme získali mečbal

2.4.2018
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 6:3 (0:0, 2:0, 4:3), stav série – 3:0

Góly: 22. Lamper, 40. Brejčák (Asselin, Faille), 44. Faille (Delisle, Asselin), 46. Bartánus (Hohmann, Bubela), 57. Bubela (Ďatelinka, Kubka), 60. Lamper (Mihalik) – 44. Mezei (Paulovič, Rýgl), 48. Mezei (Rýgl), 59. Mikúš (Paulovič, T. Milam)

Vylúčenia na 2 min.: 6:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Vladimír Baluška, Peter Stano – Roman Výleta, Peter Rojík, 2 841 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Brejčák – Lamper, Hrnka, Bortňák – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Brittain, Češík, Gabor – Kabáč
HK Nitra: Lawson – Rýgl, Mezei, T. Milam, Ordzovenský, Versteeg, Rais, Korím, Bradley – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Lantoši – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Kutálek, Šiška, Csányi

Dokonalé šachy s očakávaným taktickým prístupom oboch mužstiev vyzneli v prvej tretine najmä pre divákov dosť nezáživne. Šancí prakticky nebolo, každá jedna strela sa cenila, aj keď bola často propagačná a na nejaký gól pár šancí nestačilo. V 11. minúte Blackwaterovu strelu zblokovala domáca obrana, o tri minúty neskôr teč rovnakého hráča vykryl brankár Lukáš. U domácich sa prejavila chuť po ofenzívnom hokeji, no k zakončeniu sa takmer vôbec nedostávali a Lamperova zdravá strela v 16. minúte na tomto konštatovaní nič nezmenila.

Druhá tretina dopriala v 22. minúte domácim, dravosť Lampera po chybe Raisa priniesla vytúžené gólové ovocie a herná nadvláda "baranov" aj naďalej pokračovala. V 24. minúte sa im naskytla krátka možnosť zveľadiť skóre v presilovke o dvoch hráčov, Bartánus už pri výhode o jedného hráča Lawsona v šanci neprekonal, kliešte "baranov" však trvali aj naďalej. V 36. minúte Asellinovmu pokusu veľa nechýbalo, aby zvýšil skóre a Nitrania mohli byť radi, že dýchali súperovi na chrbát. V 40. minúte, 21 sekúnd pred prestávkou, Brejčák poslal do šatne Nitranov gólový signál, že to budú mať v tretej tretine veľmi ťažké.

Kutálek v 55. minúte nepremenil trestné strieľanie, a aj tento moment v konečnom dôsledku prispel k vcelku jasnému víťazstvu domácich.

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Videli sme veľmi dobrý zápas z oboch strán. Najmä prvá tretina bola veľmi dobrá z hľadiska defenzívy, či v predbránkovom priestore, alebo v strednom pásme. V druhej tretine nás, samozrejme, gól nakopol, získali sme aktivitu, dali sme druhý, to bolo veľmi dôležité tesne pred koncom. Čo bolo pre nás podstatné, Nitra to v tretej tretine otvorila, získala nejaké presilovky, bola nebezpečná, no na jej góly sme vedeli odpovedať. Bol to dramatický zápas až do konca, sme radi, že sme ho zvládli, bol to zatiaľ najlepší zápas zo všetkých troch a my sme podali zodpovedný výkon."

Antonín Stavjaňa (Nitra): "Bol to pre nás dobrý zápas, no prvý gól nám podlomil kolená, a potom už domáci získali istotu. Majú výbornú formu, vždy nám odskočili, prejavila sa ich istota. Aspoň, že sme trikrát skórovali, to musím kvitovať, hráči bojovali až do konca, pokúsime sa presunúť sériu domov."


autor: TASR
foto: Gabriela Ganzová

HC ´05 iClinic B. Bystrica - HK Nitra, 02.04.2018