V treťom zápase Košice znížili stav série v predĺžení

21.3.2018
HC Košice – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0), stav série – 1:2

Góly: 27. Pacan (Nagy), 58. Miklík (Šedivý, Čížek), 63. Spilar (Kessel, Pulli) – 40. Bartánus (Hrnka, Hohmann), 50. Asselin (Skalický, Faille)

Vylúčenia na 2 min.: 5:5, navyše Pulli (Košice), Asselin (B. Bystrica) – obaja 10 min hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Juraj Konc st, Peter Stano – Martin Smrek, Matúš Stanzel, 5 087 divákov

HC Košice: Habal – Čížek, Šedivý, Kessel, Koch, Pulli, Michalčín, Pavúk, Vrábeľ – Miklík, Pacan, Nagy – Spilar, Suja, Šoltés – Kafka, Klíma, Hovorka – Hričina, Petráš, Koyš
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Brejčák – Hrnka, Bortňák, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Brittain – Gabor

Domáci hokejisti nastúpili s jednoznačným cieľom znížiť stav nepriaznivo sa vyvíjajúcej série. Pred búrlivou kulisou sa hral od úvodných minút bojovný zápas plný nasadenia. Nechýbalo množstvo osobných súbojov a v prvej tretine sa tímy prezentovali najmä dôraznou defenzívou. V jej závere mali viac z hry Košičania, ktorí však neskórovali ani po šanciach Hovorku či Suju.

Aj úvod druhej časti bol o obojstranne pozornej hre založenej na aktivite najmä v obrane. Bezgólové skóre zmenil v 27. minúte košický útočník Pacan, ktorý prekvapil brankára Lukáša nenápadnou strelou zo strednej vzdialenosti. V 31. minúte mali Košičania presilovku, ale bližšie ku gólu boli hostia. Češík však po úniku neprekonal Habala. V 35. minúte nevyužili presilovku ani Banskobystričania a obranca Koch krátko po návrate z trestnej lavice nastrelil žŕdku bránky hostí. Tí v závere druhej časti vystupňovali tlak, šance mali Hrnka i Brittain, no Habal dlho odolával. Pol minútu pred druhou sirénou ho však zblízka prekonal Bartánus, ktorý využil dôraz na hranici bránkoviska.

Gól "do šatne" hostí povzbudil a tí boli v prvej polovici tretej časti aktívnejším tímom. Viac sa hralo pred košickým brankárom Habalom a hosťom sa viackrát podarilo zovrieť súpera na dlhší časový úsek. Ich aktivita vyústila do gólu na 1:2, keď Skalický našiel pred bránkou Asselina a ten zblízka nezaváhal. Banskobystričania sa v závere sústredili na ubránenie tesného náskoku, no tento zámer im nevyšiel. Košičanom sa predsa len podarilo vyrovnať, keď strelu Šedivého v 58. minúte jemne tečoval Miklík - 2:2.

V predĺžení rozhodol o košickom víťazstve Gabriel Spilar, ktorý v 62. minúte dorazil puk do Lukášovej bránky.

Roman Šimíček (Košice): "Začiatok nám vyšiel lepšie, dostali sme sa do vedenia. Som veľmi rád a ďakujem chlapcom za to, že to nezabalili. Máme za sebou tri zápasy, ktoré boli vyrovnané a v ktorých sa šťastie priklonilo na stranu domáceho tímu. Veľmi ma teší, že sme po dlhšom čase dokázali vyhrať zápas. Pomohlo nám aj fantastické publikum. Pred zápasom sme si vraveli, že mi sami si musíme divákov získať aktívnou hrou a častou streľbou. Zápas bol vyrovnaný a v takom prípade rozhodujú maličkosti. Stále však prehrávame 1:2 v sérii a nemôžeme žiť z toho, že sme dnes vyhrali."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Videli sme kvalitné stretnutie, ktoré bolo dramatické až do konca. V prvej tretine sme prehrávali veľa osobných súbojov, no neskôr sme sa zlepšili. Otočili sme skóre na 1:2, no tak, ako sa šťastie priklonilo na našu stranu v prvom zápase u nás, tak sa teraz priklonilo ku Košičanom. Tí využili našu chybu v predĺžení. My máme na čom stavať, no musíme hrať zodpovedne po celých 60 minút."

autor: TASR
foto: HC Košice