Víťazstvo nad Mikulášom, dvojgóloví strelci Kafka s Ďatelinkom

27.1.2017
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 5. Kafka (Maione, Zigo), 5. Andrisík (Tamáši, Mihalik), 15. Kafka (Zigo, Andrisík), 44. Ďatelinka (Trukhno), 54. Ďatelinka (Belluš), 56. Bortňák (Lamper, Matoušek) – 40. Vybiral (Šiška, Cibák)

Vylúčenia na 2 min.: 1:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Róbert Mullner, Juraj Konc – Miroslav Kollár, Tomáš Holienka, 2 225 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lawson – Maione, Mihalik, Gründling, Matushkin, Ďatelinka, Kubka, Ťavoda – Hickmott, Surový, Buc – Kafka, Zigo, Trukhno – Matoušek, Bortňák, Lamper – Andrisík, Tamáši, Belluš
MHK 32 Liptovský Mikuláš: Durný (5. Križan) – Burzala, Šiška, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Oravec – Laco, Cibák, Vybíral – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Števuliak, Stumpel, Uhrík – Lištiak, Piatka, Oško

Už v 5. min sa pobral z bránky Liptákov na striedačku Durný a nahradil ho Križan, pretože dva góly boli na neho priveľa. Začiatok zápasu hosťom vôbec nevyšiel, najskôr inkasovali v 5. min v oslabení po pohotovej strele Kafku a o 20 sekúnd neskôr z medzikružia pridal ďalší gól Andrisík. Domáci potvrdzovali vysokú rolu favorita každým okamihom a mohli vyhrávať aj vyšším rozdielom. Už v 1. min sa pretlačil do nájazdu Surový, v 10. min Ďatelinka a onedlho Tamáši taktiež spálili šance, až naskočila na svetelnom ukazovateli 15. min a Kafka skóre predsa len zvýšil, keď bol pri strele rýchlejší ako Križan v bránke pri premiestení. Hosťom hrozilo, že odídu spod Urpína s debaklom, v 1. tretine boli úplne neškodní a príležitosť Uhríka v 17. min bola skôr výkrikom do tmy.

V druhej tretine sa u "baranov" prejavila spokojnosť s vývinom zápasu viac, ako bolo zdravé. Z nepremenených šancí si veľkú hlavu nerobili, v 23. min nezakončil presnejšie Zigo učebnicovú spoluprácu s Kafkom, pred Križanom stroskotal aj Ťavoda. Liptáci sa nevzdávali a viac sa objavovali v šanciach. Ich gólu 48 sekúnd pred druhou prestávkou predchádzali sľubné možnosti Lištiaka, Uhríka, Cibáka, v presilovke Krišku. Brankára Lawsona napokon prekonal Vybíral, keď tečoval strelu Šišku od modrej a vykresal nádej na zvrat.

V tretej tretine si domáci asi povedali, že najlepšia obrana je útok a svojho súpera zatlačili hlboko do defenzívy. V 42. Bortňák v rozhodujúcom momente pred bránkou netrafil puk, o minútu neskôr spálili tutovky Ďatelinka a Kafka, až Ďatelinka úplne sám pred bránkou pridal v 44. min upokojujúci gól. Tabuľkový líder si už jasnú situáciu na ľade ustrážil, Liptákom uštedril vo vzájomných zápasoch piatu prehru v sezóne, a to ešte mohol výsledok prikrášliť v 48. min Surový, neskôr Kafka, Hickmott, so žŕdkou Andrisík. Dvojgólovým strelcom sa popri Kafkovi stal v 54. min Ďatelinka, o šiesty gól sa zblízka postaral v 56. min Bortňák a Liptáci sa museli zmieriť s trpkou prehrou.

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, no akoby sme sa uspokojili. Druhá tretina bola z našej strany profesorská, strácali sme puky, prestali sme korčuľovať. Súper sa vrátil do zápasu, no v tretej tretine sme sa znovu vrátili k našej hre a boli hladní po góloch."

Róbert Spišák (L. Mikuláš): "Nezačali sme dobre, rýchlo sme dvakrát inkasovali. Museli sme spomaliť hru, mužstvo upokojiť. Mali sme dosť veľké rotácie v tíme, prejavilo sa to na súčinnosti. Aj keď sme sa v druhej tretine vrátili herne i gólom do zápasu, už sme po prestávke v tom nepokračovali a súper zaslúžene vyhral."

autor: TASR

Rozhovory po 41. kole (HC ´05 iClinic - MHk 32 LM)