Víťazstvo nad Žilinou sme v Trenčíne nepotvrdili, rozhodol nešťastný gól

22.1.2018
Dva rozdielne zápasy odohrali hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica počas uplynulého týždňa. V domácom meraní síl proti MsHK Žilina padlo do siete súpera až päť gólov, a tak „barani“ dokráčali k jednoznačnému víťazstvu 5:2, ale v Trenčíne sme sa prvýkrát v tejto sezóne strelecky nepresadili.

Pred domácimi fanúšikmi začali hokejisti spod Urpína stretnutie veľmi dobre, pretože už v piatej minúte otvoril skóre Cason Hohmann a Alex Tamáši svojím prvým gólom po návrate z MSJ o malú chvíľu dokonca zvýšil vedenie. Do kabín sa ale prvýkrát išlo za jednogólového rozdielu, nakoľko Marcel Holovič spoza bránkovej čiary nachytal Jana Lukáša: „Začali sme zle. Dovolím si povedať, že prvá tretina pre nás nebola bohviečo,“ hodnotil úvodné dejstvo Michal Kabáč. Práve on sa postaral o tretí presný zásah za Tomekom, ktorý sa nakoniec ukázal ako víťazný: „V prestávke sme si povedali, že takto nemôžeme pokračovať aj napriek tomu, že sme vyhrávali. V druhej tretine to už bol úplne iný hokej. Našťastie, potom sme sa chytili a skončilo to pozitívne pre nás,“ pokračoval hráč s číslom 72: „Osobne som sa chytil v druhej tretine, naštartoval ma aj gól a už sa mi hralo lepšie,“ tvrdí Kabáč.

K svojmu zverencovi sa na tlačovej konferencii priklonil aj tréner Vladimír Országh: „Veľmi veľa pukov sme spočiatku strácali v obrannom pásme, podržal nás brankár. Zobudili sme sa, strelili sme dva góly a keď sme odskočili na 3:1, tak už sa nám hralo lepšie,“ rozprával. V záverečnej tretine navyše vedenie navýšili Miloš Bubela a krásnou strelou spomedzi kruhov do rohu brány aj Ivan Ďatelinka: „Záver sme si postrážili, sme spokojní, Žilina je vždy nepríjemná,“ dodal Országh. Toho koncom zápasu nerozhodil ani druhý žilinský gól. Švihálek už len upravil konečné skóre na 5:2.

„Mali sme pomalší začiatok, ale rozbehli sme to a pokiaľ hráme to, čo chceme, tak nám to vychádza. Celkovo bol tento zápas dobrý. Robili sme veci, ktoré nám tréner povedal a keď to plní dvadsať hráčov, tak sa hrá ľahšie, vznikajú šance a dávame góly,“ hodnotil duel trojbodový Miloš Bubela: „Keď sú tam tie body, tak to poteší a môžem byť spokojný aj z osobného hľadiska, no hlavná je výhra.“

Svoj návrat na ľadové plochy po zranení absolvoval Vladimír Mihalik: „Zo začiatku to bolo ťažké, ale potom som sa do toho pomaly dostával. Boli tam ešte nejaké medzery, ale vyhralo sa a získali sme povinné tri body,“ ozrejmil svoje pocity viac než dvojmetrový obranca. Hokejista so skúsenosťami z NHL musel použiť špeciálnu prilbu, ktorá mu chránila tvár: „Je to zaujímavé. Skúšal som aj mriežku, ale z dostupných možností je to najlepšie. Musím si však na to zvyknúť,“ povedal.

Na víťazstvo so Žilinou chceli hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica nadviazať na horúcom ľade Dukly Trenčín. Prvýkrát v sezóne sa ale stalo, že hráči spod Urpína nedokázali v jednom stretnutí Tipsport ligy dať čo i len gól a to aj napriek množstvu príležitostí: „Myslím si, že to bol veľmi vyrovnaný zápas. Prvá tretina vyšla lepšie domácim, ktorí mali niekoľko šancí a nás podržal brankár. Naopak, v druhej sme boli aktívni, vypracovali sme si niekoľko sľubných príležitostí. V tretej tretine rozhodovali maličkosti, nakoniec aj rozhodol z našej strany trochu nešťastný gól,“ hodnotil Országh.

Nešťastný presný zásah súpera prišiel v 49. minúte, kedy nahodenie Holendu chcel zachytiť Alex Tamáši: „Obranca súpera vystrelil, ja som chcel puk chytiť do ruky a vyviezť ho, lebo to nebola silná strela, ale puk nejako zmenil smer a trafil ma do dolnej časti rukavice. Po odraze skončil v bráne,“ smutne konštatoval mladý center Banskobystričanov: „Mali však ešte predtým zablokovať strelu a k takejto situácii vôbec nemalo dôjsť,“ doplnil tréner nášho mužstva.

„Bol to taký playoffový zápas o jednom góle, ktorý nanešťastie prišiel do našej siete. Nasadenie sa nám vyčítať nedá, ale ak chceme byť úspešní, tak takéto malé veci a detaily musíme dotiahnuť do lepšieho konca,“ dodal Vladimír Országh.

Matej Kubove

Víťazstvo nad Žilinou sme v Trenčíne nepotvrdili, rozhodol nešťastný gól