Víťazstvo proti Liptovskému Mikulášu zariadil Higgs

18.11.2018
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 L. Mikuláš 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 22. Ďatelinka (Kubka, Gabor), 27. Zigo (Sýkora, Nemčík), 47. Higgs (Faille, Šťastný), 60. Selleck – 31. Ró. Huna (Suchý, Kriška), 44. Uram (Mezovský)
Vylúčenia na 2 min.: 2:0, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Daniel Konc st., Dániel Rencz – Peter Rojík, Dániel Vincze, 2 415 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík – Selleck, Higgs, Asselin – Šťastný, Faille, Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – Zigo, Surový, Sýkora – Lichanec
MHk 32 L. Mikuláš: Hollý – Kuráli, Suchý, Košecký, Horváth, Nádašdi, Bača, Fereta, Mezovský – Kriška, Ri. Huna, Ró. Huna – Uram, Oško, Sukeľ – Žiak, Tamáši, Vybíral – Lištiak, Uhrík, Piatka

Hostí mohla prvá tretina dosť mrzieť. Domácich prekvapili značnou ofenzívou a vypracovali si aj dostatok príležitostí. Ani z jednej však gól nepadol, či už pri Tamášiho dvoch šanciach v 5. a 8. min, alebo Rich. Hunu v 9. min. Prvú lepšiu strelu od Sýkoru vyslali domáci na bránku až v 10. min a postupne sa prebúdzali k aktívnejšiemu hokejovému životu. V 15. min dvakrát neuspel Zigo pred brankárom Hollým, no v závere úvodnej dvadsaťminútovky opäť pohrozil domácim v 19. min Rób. Huna.

V druhej tretine si zlepšili náladu 'barani' po dvoch góloch, v 22. vďaka menej razantnej strele, skôr nahrávke Ďatelinku, v 27. min puk po rýchlom prieniku Ziga skončil aj so šťastím opäť v bránke. Po ďalších góloch volali aj šance Asselina, v rýchlom časovom úseku ich spálil hneď štyri. V 31. min po 15 sekundách presilovky znížil strelou z uhla Rób. Huna a v 40. min bol Rich. Huna v presilovke na pokraji vyrovnania.

V 42. minúte Žiak prinútil Williamsa k bleskovému zákroku, no v 44. min už Uram tečom vyrovnal po slabom pokuse Mezovského od modrej. Po Uhríkovej možnosti i Rób. Hunu v 47. min už mohli Liptáci viesť, no gól vzápätí padol na druhej strane, pri signalizovanom vylúčení sa presne trafil Higgs. V 54. min zasa Rich. Huna spálil obrovskú šancu na vyrovnanie, rovnako ako Kriška v 58. min a viac už hostia nevymysleli, ani pri hre bez brankára trvajúcej 56 sekúnd. Presne 16 sekúnd pred sirénou išiel Selleck sám na prázdnu bránku, no bol faulovaný a rozhodcovia uznali domácim technický gól.

Dan Ceman (B. Bystrica): "Mali sme slabší úvod, takto nechceme doma hrať. V druhej tretine sme sa zlepšili, viac sme útočili, no súperovi pomohol kontaktný gól. Bol to opäť ťažký zápas, ale som rád, že sme ukázali charakter a vrátili sa do zápasu, keď súper vyrovnal."
Ján Tomko (L. Mikuláš): "Bol to náš dobrý výkon, prehrávali sme, ale pozbierali sme sa a vyrovnali. Dostali sme tretí gól, určite si tú situáciu zanalyzujem na počítači. Snažili sme sa vyrovnať, nastrelili sme aj žŕdku, no šťastie sa od nás odklonilo. Neboli sme horší ako domáci, aj keď majú chlapov, no naši chlapci hrali zodpovedne, bojovali, hrali v systéme."

autor: TASR
foto: Gabriela Ganzová