Vysoká prehra na ľade Popradu

9.2.2018
HK Poprad – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Góly: 3. Abdul (Matej Paločko, Bondra), 7. Buc (Svitana), 27. Štrauch (Mlynarovič), 37. Svitana (Heizer), 47. Matúš Paločko (Petran), 57. Svitana (Konig) – 38. Brittain (Giľak)

Vylúčenia na 2 min.: 4:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: René Hradil, Adam Kika – Jiří Gebauer, Martin Korba, 1 098 divákov

HK Poprad: Kováč – Brejčák, Konig, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Krempaský – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Matúš Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Matej Paločko, Abdul – Miškovec, Ježek, Hvila
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (37. Lassila) – Košecký, Sedlák, Mihalik, Kubka, Trecapelli, Gélinas, Brejčák, Delisle – Brittain, Bortňák, Giľak – Bartánus, Tamáši, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor

S debutantom Miškovcom v zostave nastúpili "kamzíci" proti obhajcovi titulu z Banskej Bystrice, ktorý mal pre olympijské povinnosti na lavičke zaskakujúcich trénerov na čele s Michalom Handzušom. Popradčania sa pred bránku hostí dostali až v 3. minúte a hneď z toho bol gól. Matej Paločko našiel prihrávkou Abdula a prvá strela na Lukáša tak znamenala vedenie Popradu 1:0. Situácia bola kuriózna, pretože sa z gólu nikto netešil. To, že puk prešiel za bránkovú čiaru, potvrdil až videorozhodca. Na opačnej strane mal vyrovnanie na hokejke Bartánus. Situáciu 2 na 1 riešil individuálne, pozorný Kováč v bráne Popradu ale nekapituloval. Raketový nástup domácich do zápasu tak pokračoval ďalej. V presilovej hre udrel nečakane Dávid Buc, keď jeho strela z ostrého uhla preletela ponad rameno Lukáša do horného rohu brány - 2:0. Pred odchodom na prvú prestávku mohol šikovným tečom znížiť Kabáč, skóre sa ale nemenilo.

V druhom dejstve sa "barani" do domácich poriadne zahryzli. Kľúčový okamih prišiel na začiatku 25. minúty. Na konci biliardovej akcie bol Tamáši, ktorého zakončenie do odkrytej časti bránky Kováč reflexívne betónom vykopol z bránkovej čiary. O chvíľu na to už Poprad viedol rozdielom troch gólov. Štrauchovu zadovku spoza bránky si do siete zrazil zmätený Lukáš. I naďalej platilo pravidlo, že Banská Bystrica hrala, ale góly dávali iba domáci. Počas presilovky sa v 37. minúte strelou švihom presadil Patrik Svitana a vyhnal hosťujúceho brankára na striedačku. Za stavu 4:0 pre Poprad sa dve minúty pred odchodom na druhú prestávku parádne do šibenice trafil Brittain, čím odklial nepriestrelnosť domáceho gólmana.

Hosťom nepomohla ani výmena brankárov. Lassila popradským útokom odolával iba do 47. minúty, keď sa v početnej výhode strelecky pripomenul Matúš Paločko - 5:1. V súboji jedného proti všetkým držal brankár Popradu Vladimír Kováč svojich spoluhráčov v hre o vysoké víťazstvo nad "baranmi". Postupne si na ňom vo vyložených pozíciách vylámali zuby snáď všetci útočníci Bystrice. Kováč svoj výkon podčiarkol aj pri úniku Giľaka. V rovnakej situácii sa na opačnej strane nemýlil Patrik Svitana a svojim druhým gólom v zápase pečatil víťazstvo Popradu v pomere 6:1.

Marcel Ozimák (Poprad): "Chcem sa poďakovať všetkým našim fanúšikom. Najmä tým, ktorí fandia v dobrom aj v zlom, keď sa mužstvu nedarí. Máme naozaj najlepších fanúšikov v lige. Dnes chlapci plnili všetko, čo sme si povedali. Nebolo to len o bojovnosti, ale aj o umení. Vychádzalo nám všetko - dávali sme góly z presiloviek, aj zo štandardných situácií. Mužstvu patrí veľká pochvala."

Rastislav Paľov (B. Bystrica): "Zápas sa mi hodnotí ťažko. Stav 6:1 je odraz našej hry v posledných zápasoch, ako hráme vonku. Chýbalo mi tam väčšie nasadenie, najmä dravosť smerom do bránky. Dostali sme tri góly v oslabení. Snaha síce bola vidieť, ale tímový duch chýbal. Poprad chcel viac vyhrať ako my."

autor: TASR

Vysoká prehra na ľade Popradu