Prípravu sme ukončili výhrou nad Slovanom, výborne sme sa naladili na Ligu majstrov

25.8.2018
Čas prípravných zápasov je za nami a rozlúčili sme sa s ním najlepšie, ako sa dalo. Parádnym zápasom so Slovanom Bratislava, ktorý sme napriek tomu, že sme niekoľkokrát prehrávali, otočili v závere v náš prospech. Rozhodol navrátilec do zostavy, kapitán Tomáš Surový.

Po slávnostnom ceremoniáli, počas ktorého sa s kariérou lúčil Michal Handzuš, s ktorým sa prišli rozlúčil bývalí tréneri, vedenie klubu, spoluhráči z národného tímu a v neposlednom rade aj plný zimák fanúšikov, odštartovalo samotné stretnutie. V prvej tretine otvoril skóre fínsky útočník hostí Virta, vedenie Slovana zvýšil v druhej časti hry Červený. Do druhej sirény znížil Guillaume Asselin z presilovky, ten istý hráč v 45. minúte vyrovnal po skvostnej prihrávke Alexa Tamášiho: „V podstate som neurobil vôbec nič. Len som si našiel miesto, dostal som prihrávku na hokejku a zakončil. Moji spoluhráči spravili všetku robotu,“ opisoval kanadský hokejista gólový moment: „Videl som, že tam korčuľuje a že je voľný, tak som skúsil prihrávku a vyšlo to. Brankár a asi aj všetci, čakali strelu, ale prešlo to Guillameovi na hokejku a on už zakončil,“ hovorí Alex Tamáši.

Bývalý „baran“ Dávid Buc síce šikovnou strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie opäť poslal hostí do vedenia, avšak odvtedy sa trafili už iba Banskobystričania. Najskôr Róbert Varga, parádnou strelou z prvej: „Karol Sloboda spravil dobrú robotu, zachránil pásmo. Následne sme napádali súperov, Andrej Šťastný to hodil na stred a ja som len vystrelil. Tam som už nemal čo robiť,“ nechal sa počuť útočník, ktorý je u nás na skúške. V poslednej minúte o všetkom strelou z kruhu v presilovke rozhodol kapitán Tomáš Surový: „Je to veľmi cenné víťazstvo, ide predsa o tím KHL. Stále nás čaká dlhá cesta, musíme naďalej na sebe pracovať, ale toto bol dobrý krok smerom ďalej. Výhru preto nepreceňujeme. Sme dobre zohratí, nemusí to však znamenať ešte nič,“ hodnotil duel navrátilec do zostavy: „Mal som zdravotné problémy, potom prišla choroba. Musím sa preto ešte zlepšiť a rozbehnúť sa,“ doplnil.

„Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Možno v druhej tretine sme hrali kus horšie, ale ako tím sme pôsobili dobre. Každý prispel k tomuto víťazstvu. Bol to skvelý comeback. Takéto momenty len zlepšujú našu sebadôveru smerom k Lige majstrov, ktorá náš čaká o chvíľu,“ hovorí dvojgolový strelec Guillaume Asselin.

„Druhá tretina bola z našej strany najhoršia, akú sme v príprave mali, ale potom sme sa zomkli, ukázali sme tímový duch a otočili zápas,“ hodnotil Róbert Varga.

Debut v drese HC ´05 iClinic Banská Bystrica zažil najnovší prírastok v našom tíme, útočník Andrej Šťastný. Nastúpil hneď proti svojmu bývalému klubu: „Výhra nás veľmi teší. Hlavne preto, že sme trikrát prehrávali, no aj tak sme to dokázali otočiť v náš prospech. Bol to vyrovnaný zápas, my sme ale chceli jednoznačne vyhrať,“ hodnotil. Z osobného hľadiska to bolo podľa neho tiež v poriadku: „Hral som prvé stretnutie po nejakom čase, debutoval som v Banskej Bystrici. Mal som teda isté obavy, ale celkom mi to išlo. So svojim výkonom nespokojný byť nemôžem. Stále však mám čo doháňať,“ dodal rodák z Považskej Bystrice.

V prípravných zápasoch sme sa tak prehrali iba jeden duel a to proti Viedni Capitals. Okrem toho sme postupne porazili Detvu, Graz, Klagenfurt, Tychy a teraz teda aj Slovan Bratislava.

Matej Kubove

Hc '05 iClinic B. Bystrica - HC SLOVAN Bratislava, 24.08.2018