Trojgólový Faille sa ako hrdina necíti, proti Klagenfurtu to bol ofenzívny uragán

17.8.2018
Hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica pokračujú na víťaznej vlne. Neprehrali ani tretí zápas prípravy, na Memoriáli Pavla Zábojníka si pripísali druhé víťazstvo a ak uspejú aj zajtra proti poľskému mužstvu GKS Tychy, tak budú mať slušné šance na víťazstvo.

Hrdinom jednoznačného víťazstva nad EC KAC Klagenfurt v pomere 7:2 sa stal trojgólový kanadský útočník Éric Faille, ako spomínaný „hrdina“ sa ale necítil a emócie krotil: „Nejde len o mňa, celkovo to bol dobrý zápas, hrali sme dobre a dodržiavali herný plán. Držali sme sa dlho na puku,“ povedal nám center prvej formácie. V tej jeho a aj Guillaumeho Asselina na zvolenskom turnaji dopĺňa Alex Tamáši. Táto spolupráca zatiaľ funguje skvostne, dôkazom sú aj mnohé krásne akcie a hlavne góly: „Alex k nám zapadol veľmi dobre. Je rýchly, má dobrý timing, výborne si hľadá miesto a je zábava s ním hrať,“ hovorí o svojom mladom spoluhráčovi Faille. Samotný Tamáši taktiež nešetrí chválou: „Ja som veľmi spokojný, že hrám s nimi. Chalani si to vedia hodiť. Podľa mňa to medzi nami funguje a dúfam, že pri nich zotrvám čo najdlhšie,“ hovorí.

Chémia medzi nimi teda funguje super: „Hokej je vždy zábava. Snažím sa užiť si každý moment na ľade a vydať zo seba maximum,“ tvrdí Faille: „Treba sa tým hokejom hlavne baviť, o tom to je. Je tam však aj zodpovednosť, ale ako som povedal, treba sa baviť,“ doplnil Alex Tamáši: „Proti Detve som nehral kvôli menšiemu zraneniu. Som rád, že som sa dal dokopy a že mi vyšli tieto dva zápasy. Teším sa už na tretí.“

Samotný zápas mali „barani“ pod kontrolou, postupnými krokmi dokráčali k jednoznačnému víťazstvu: „Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý. Hral proti nám kvalitný súper, ale my sme išli za víťazstvom. Povedali sme si, čo budeme hrať. Myslím si, že sme odviedli skvelú prácu,“ hodnotil Tamáši: „Myslím si, že sme začali veľmi dobre. Súper bol ťažký, napádal nás. Zo začiatku sme mali menší problém s rozohrávkou, ale potom sme to zlepšili a dá sa povedať, že zvyšok času sme dominovali,“ povedal Róbert Varga: „Dnes to bolo od nás veľmi dobrých šesťdesiat minút. Videli sme dobrý zápas, krásne góly po pekných akciách. Naše oslabenia sme hrali naozaj veľmi dobre,“ doplnil asistent hlavného trénera Ivan Droppa.

V príprave sa veľmi dobre javí aj dvojica hráčov, ktorí sú na skúške. Tomáš Bulík aj Róbert Varga vo formácii s Martinom Bellušom trápia obrany súperov: „Snažíme sa robiť to, čo máme, snažíme sa makať. Dnes sme tam mali pár nie úplne najlepších striedaní, hlavne v úvode, ale potom v druhej a tretej tretine sme to zlepšili a bolo to fajn,“ hovorí Varga, ktorý si so spomínaným Bulíkom vyslúžil aj včerajšiu chválu kouča Cemana: „Určite sme za to radi, no ako som povedal musíme makať ďalej a dokázať mu našu kvalitu, nech si nás nechá v tíme,“ uvedomuje si. Ponúknutú šancu zahodiť nechce: „Určite to je super možnosť, je to výborný klub, však vyhral dvakrát po sebe majstrovský titul. Bola to momentálne najlepšia voľba. Budem sa snažiť spraviť všetko pre to, aby som ostal,“ nechal sa počuť mladý útočník.

Náročný program pokračuje už zajtra, entuziazmus aj napriek únave neklesá: „Hráme proti mnohým dobrým tímom z iných líg. Hrať v Európe je však náročné, prakticky všetky ligy majú silné tímy,“ tvrdí Eric Faille: „Čakajú nás štyri zápasy za päť dní, čiže je toho dosť. Pri dobrej regenerácii sa to ale dá zvládnuť,“ myslí si Alex Tamáši: „Tri zápasy za tri dni sú náročné, ale sme veľmi dobre pripravení. Máme natrénované,“ dodal Róbert Varga.

KAC Klagenfurt – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:7 (1:2, 0:2, 1:3)

Góly BB: 2. Sloboda (Belluš, Bulík), 19. Higgs (Sýkora), 27. Tamáši (Asselin, Faille), 28. Faille (Asselin, Marshall), 44. Zigo (Kubka, Mihalik), 50. Faille (Varga, Belluš), 51. Faille (Ďatelinka, Asselin)

KAC Klagenfurt: Madlener – Kernberger, Fischer, Unterweger, Schumnig, Duller, Strong, Nickl, Obersteiner – Kozek, Koch, Petersen – Bischofberger, Hunderpfund, Wahl – M. Geier, Liivik, S. Geier – Kraus, Harand, Pirmann
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Košecký – Tamáši, Faille, Asselin – Zigo, Higgs, Sýkora – Varga, Bulík, Belluš – Gabor, Češík, Kabáč

Matej Kubove

Trojgólový Faille sa ako hrdina necíti, proti Klagenfurtu to bol ofenzívny uragán
KAC Klagenfurt - HC '05 iClinic B. Bystrica, 17. 08. 2018