Z Liptova odchádzame iba s bodom

7.1.2018
MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 4:3 po samost. nájazdoch (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0)

Góly: 1. R. Rapáč (Huna), 53. Uram (Kriška), 60. R. Rapáč (Kriška, Uram), rozhodujúci samost. nájazd premenil Števuliak15. Ďatelinka (Surový), 22. Asselin, 31. Giľak (Asselin, Faille)

Vylúčenia na 2 min.: 6:10, navyše Laco (L. Mikuláš) – 5 min + do konca stretnutia napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Vladimír Snášel, Tomáš Orolín – Martin Smrek, Matúš Stanzel, 679 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Pacalaj, Tabaček, Suchý, Kurali, Mezovský, Nadášdi, Grundling, Nemec – Števuliak, Langhammer, Huna – J. Sukeľ, Paukovček, R. Rapáč – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Piatka, Laco
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Rosandič, Sedlák, Aliu, Gélinas, Delisle – Brittain, Surový, Bortňák – Bartánus, Bubela, Gabor – Asselin, Faille, Giľak – Róth, Češík, Kabáč

Liptovský Mikuláš začal ideálne, keď už po necelej minúte v početnej výhode otvoril skóre Richard Rapáč. Zápas pokračoval v dobrom tempe. Domáci viackrát pohrozili pred súperovou bránkou, no Lassila bol pozorný. Skóre sa napokon menilo v 15. minúte. Obrana Liptákov si nepokryla Ďatelinku, ktorý sa počas vlastného oslabenia dostal do úniku a proti Hollému nezaváhal. V závere prvého dejstva sa mohli zverenci Pavla Paukovčeka dostať opäť do vedenia. Paukovček sa pred Lassilom dostal k odrazenému puku, no bystrický brankár potvrdil svoje kvality.

Úvod druhej tretiny patril hosťom. Tí sa vďaka Asselinovi dostali do vedenia, následne ďalej stupňovali tlak. Domáci sa len zriedka dostávali do útočného pásma súpera. Druhú časť poznačili aj viaceré vylúčenia na oboch stranách. V 31. minúte vyškolili "barani" súpera v jeho vlastnom pásme, keď kombináciu zakončil do poloprázdnej Hollého brány Giľák. V závere druhej tretiny bola hra dlhšie prerušená. V 38. minúte musel striedačku opustiť domáci tréner Paukovček, ktorý frustrovane vyhodil fľašu na ľadovú plochu.

Do tretieho dejstva nastúpili bojovnejšie Liptáci. Najskôr skončil tesne vedľa teč Števulika, o pár sekúnd neskôr previedol proti M. Sukeľovi skvelý zákrok Lasilla. Liptáci napokon znížili v početnej výhode, keď v 53. minúte Uram prepálil z pravej strany Lassilu. Necelých osem minút pred koncom tretej tretiny dostal Laco 5+DKZ, no hostia absolútne premárnili svoju príležitosť. Po viacerých vylúčeniach umožnili Liptákom presilovku 5 na 3, z ktorej ešte domáci neuspeli, no následne v poslednej minúte v hre bez brankára prekonal Lassilu Richard Rapáč.

V predĺžení mal skvelú príležitosť Mezovský, ktorého teč skončil iba na žŕdke. O víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hokejisti Liptovského Mikuláša, po tom čo jediný nájazd premenil Števuliak.

Juraj Halaj (L. Mikuláš): "Začali sme lepšie. Realita je taká, že so súperom ak so súperom ako je Bystrica nemáme šance, neuspejeme. Chceli sme sa vyhrabať z týchto výsledkov. Využili sme presilovky a napokon sme aj vyhrali."

Vladimír Orságh (B. Bystrica): "My sme mali zlý začiatok. Dostali sme rýchly gól, domáci boli aktívnejší. V druhej tretine sme sa dostali do vedenia 3:1, no ten záver, neviem čo k tomu povedať. Zbytočne sme premrhali šancu na tri body, ale domáci si za tú bojovnosť zaslúžili zápas vyrovnať a napokon aj vyhrali."autor: TASR

Z Liptova odchádzame iba s bodom