Víťazstvo v Budapešti zariadil trojgólový Jääskeläinen

6.10.2019
MAC Újbuda – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Góly: 14. Sorfon (Strech, Orbán), 53. Klempa (Sorfon) – 12. Wahl (Southorn, Hickmott), 24. Jääskeläinen (Hickmott, Southorn), 26. Bubela (Gabor), 35. Jääskeläinen (Hickmott, Mihalik), 49. Jääskeläinen (Ďatelinka)
Vylúčenia na 2 min.: 6:4, navyše McNally (Újbuda) – 10 min nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Daniel Konc st., Milan Adamec – Róbert Frimmel, Drahoslav Vyšný, 780 divákov

MAC Újbuda: Bálisz – Garát, Macaulay, McNally, Carlisle, Dóczi, Orbán, Schlekmann – Orban, Langkow, Bodó – Terbócs, Pitt, Sorfon – Klempa, Strech, Nagy – Pápa, Majoross, Szigeti
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Gajan – Mihalik, Southorn, Ďatelinka, Brejčák, Nemčík, Biro, Petrinec – Lunter, Hickmott, Jääskeläinen – Šoltés, Šťastný, Lamper – Fafrák, Wahl, Bartánus – Kabáč, Bubela, Gabor

Hokejisti úradujúceho majstra HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipsport ligy na ľade MAC Újbuda 5:2.

V prvej tretine sa hral z oboch strán svižný hokej. Dobré šance na otvorenie skóre nevyužili domáci Bodó a Jääskeläinen a na strane hostí Gabor, Šoltés a Lunter. Bystričania išli do vedenia v 12. minúte po presilovkovom góle Wahla, o dve a pol minúty však bolo 1:1, keď v hre štyroch proti štyrom vyrovnal Sofron.

Majster v druhej časti zvýšil tempo, začal si vytvárať strelecké príležitosti a dočkal sa gólov. Hickmott a Ďatelinka ešte svojimi tutovkami pohrdli, ale v 24. min už Jääskeläinen poslal hostí opätovne do vedenia. O dve minúty zvýšil na 3:1 Bubela a v 35. minúte dal štvrtý gól Bystrice z dorážky Jääskeläinen. Sofron a McNally svoje možnosti na zníženie nevyužili.

V treťom dejstve "barani" v pohode kontrolovali dianie na ľade. V 45. min sa Lamper s Hickmottom dostali do prečíslenia, prvý menovaný mieril nad. Na 5:1 upravil šťastne svojím tretím gólom v zápase Jääskeläinen, keď sa puk odrazil za Bálizsa od jedného z domácich obrancov. V 53. min znížil Klempa, domácim sa však už zápas nepodarilo zdramatizovať.

autor: TASR

Víťazstvo v Budapešti zariadil trojgólový Jääskeläinen