V Mníchove bez streleného gólu

31.8.2019
Red Bull Mníchov – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 30. Albertshauser (Hager, Voakes), 41. Hager (Ehliz, Gogulla), 60. Schutz (Peterka)
Vylúčenia na 2 min.: 3:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nikolič, Iwert – Klíma, Schwenk, 2 480 divákov

Red Bull Mníchov: Reich – Boyle, Aulie, Parlett, Abeltshauser, Bodnarchuk, Quaas, Zitterbart – Ehliz, Hager, Gogulla – Mauer, Voakes, Kastner – Parkes, Roy, Bourque – Schutz, Daubner, Peterka
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Mihalik, Southorn, Nemčík, Ďatelinka, Biro, Martinelli, Räsänen – Šoltés, Wahl, Jääskeläinen – Bartánus, Tamáši, Varga – Hrnka, Slovák, Lamper – Kabáč, Gabor, Róth – Sojka

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica prehrali vo svojom druhom zápase G-skupiny Ligy majstrov na ľade HC Red Bull Mníchov 0:3.

Domáci tím mal takmer po celý zápas hru pod kontrolou, streleckú prevahu potvrdil gólmi Abeltshauera, Hagera a Schütza.

Banskobystričania tak z dvojzápasu na súperových klziskách nevyťažili ani jeden bod, vo štvrtok podľahli švédskemu Färjestadu 1:6. Bez bodu a so skóre 1:9 sú na poslednom 4. mieste tabuľky. Slovenský majster sa v prestížnej súťaži najbližšie predstaví vo štvrtok 5. septembra v domácom zápase práve proti Mníchovu.

Banskobystričania sa poučili z nevydareného úvodu predošlého zápasu proti Färjestadu a v prvej tretine predvádzali koncentrovaný výkon. Napriek tomu mal viac z hry domáci tím, no šance Schütza i Kastnera zmaril brankár Beskorowany. V prvej tretine bolo k videniu viacero presiloviek na oboch stranách, gól však nepadol.

Po prvej prestávke boli výrazne aktívnejší hráči Mníchova. Šance Gogullu a ani Maurera, ktorý zblízka neprekonali brankára hostí, však ostali nevyužité. Hostí mohol poslať do vedenia Gabor, ktorý na konci oslabenia v 29. minúte získal puk, ale osamotený pred Reichom neuspel. Krátko na to mal nemecký tím ďalšiu presilovku a v nej Abeltshauer s prispením teču Lampera otvoril skóre - 1:0. V 32. minúte nezmenili skóre Ehliz či Kabáč, ktorých príležitosti zmarili pozorní brankári.

Už po 17 sekundách tretej tretiny strelil Hager dôležitý gól na 2:0. Domáci hráči tým získali ešte väčšiu sebaistotu, v nasledujúcich minútach diktovali hru a hralo sa najmä pred Beskorowanym. Ten viackrát podržal svoj tím, no v útoku neboli "barani" príliš nebezpeční. Domáci tím sa nenechával zatlačiť v obrannom pásme, útoky Banskobystričanov často narúšal už v zárodku. Domáci tím bez väčších problémov kontroloval svoj náskok a jeho triumf zvýraznil tri sekundy pred koncom Schütz