Obrat v poslednej tretine s Mikulášom

1.10.2017
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)

Góly: 9. Bartánus (Faille), 43. Lamper (Bortňák), 46. Lunter (Kubka, Hohmann), 50. Bubela, 60. Brittain (Faille) – 24. Uram (trest. strieľanie), 40. Tabaček (Spilar, Kriška)

Vylúčenia na 2 min.: 4:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Juraj Konc st., Miroslav Štefík – Peter Rojík, Martin Krajčík, 2 261 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Dame-Malka, Gélinas – Faille, Surový, Lunter – Bartánus, Bortňák, Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Andrisík, Češík, Belluš – Gabor
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Suchý, Kuráli, Pacalaj, Tabaček, Bača, Devečka, Moravčík, Kabáč – Kriška, Paukovček, Spilar – J. Sukel, Langhammer, Števuliak – Uram, M. Sukel, Rapáč – Laco, Piatka, Lištiak

Po dvoch tretinách prekvapujúco viedli hostia a domáci favorit sa trápil. Streľba ho neposlúchala, Košarišťan v bránke vychytal aj nemožné a kapituloval len raz, po presilovkovej strele Bartánusa s premiérových gólom v sezóne za 'baranov'. Druhá tretina bola v znamení množstva šancí i striel a obaja brankári si schuti zachytali. Lassilu v domácej bránke prekonal v 24. min z trestného strieľania Uram, vcelku poľahky, presne ponad lapačku. Do prestávky chýbalo len 18 sekúnd a Tabaček od modrej čiary prudkou strelou pridal ďalší gól Liptákov. Úvod stretnutia však mali v moci domáci, k výraznému tlaku im pomohli dve vylúčenia hostí a potešil gól Bartánusa. Hostia sa prebrali úplne z útlmu až pri početnej prevahe a od 13. min už hru takmer vyrovnali. Postupne spálili šance Paukovček, M. Sukeľ, Kuráli a vyrovnávajúci gól bol na spadnutie. V druhej tretine ho strelil v 24. min Uram z trestného strieľania, o štyri minúty neskôr nevyužil prečíslenie M. Sukeľ, v rovnakej čistej šanci sa ocitol v 38. min aj Kriška. Tabačkov gól do šatne bol pre domácich veľkým varovaním pred určitou ľahostajnosťou nad nepremieňaním príležitostí. V prvej minúte Lunter, v tretej Lamper pohoreli pred Košarišťanom, v 20. min zlyhal Hohmann a v 36. min bol blízko ku svojmu druhému gólu Bartánus po presnej nahrávke od Surového. Tretiu tretinu poznamenala hneď v jej úvode veľká šanca Surového s nepresnou strelou zblízka a v 43. min vyrovnávajúci gól po prieniku Bortňáka s prihrávkou na zakončujúceho Lampera. V 46. min pomohla presilovka k ďalšiemu gólu domácich, po strele Kubku od modrej puk do bránky dorazil Lunter. Rozhodujúce okamihy sa zrodili v 47. a 50. min min. Najskôr M. Sukeľovi v obrovskej šanci zmaril snahu na vyrovnanie Lassila, a potom z ostrého uhla Bubela zvýšil už na dvojgólový rozdiel. Hanbiť sa pri ňom mohol Košarišťan, keď nedával pozor a reklamoval sneh v maske od jedného z brzdiacich hráčov. V 55. min nastrelil ešte Lamper žŕdku a ešte nezvýraznil zaslúžené víťazstvo 'baranov'. Presne 2:42 min pred koncom odvolali Liptáci brankára a doplatili na to, keď skóre do prázdnej bránky uazvrel 55 sekúnd pred záverom Brittan.

Vladimír Országh (B. Bystrica): "My sme mali celkom dobrý začiatok zápasu, dostali sme sa do vedenia, no v druhej tretine to bol z našej strany deň otvorených dverí. Vznikalo strašne veľa prečíslení a súper mal v brejkoch šance. My sme mali dlhé striedania, nedržali sme tempo, ťahali nohy. Hneď sme však v tretej tretine vyrovnali, v presilovke potom strelili ďalší gól a mužstvo napokon ukázalo aj charakter. Musíme však hrať nie 30-35 minút, ale 60, zatiaľ nás držia brankári."

Pavel Paukovček (L. Mikuláš): "O zápase rozhodla druhá tretina a začiatok tretej. V druhej sme mali strašne veľa šancí, na gól sa však veľmi narobíme. V tretej sme inkasovali veľmi rýchlo a po takom kontroverznom vylúčení za filmovanie sme dostali ďalší, čo sa podpísalo na ďalšom vývoji. Bojovnosť a snaha sa nedala uprieť, no hrali sme proti veľmi silnému súperovi."