Dva góly Bubelu pri víťazstve v Miškolci

29.11.2019
DVTK Jegesmedvék Miskolc – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Reszegh (Vas, Vandane) – 4. Šille (Petrinec, Kabáč), 11. Hrnka (Hickmott, Jääsekläinen), 25. Bubela (Lamper, Bartánus), 54. Bubela (Fafrák)
Vylúčenia na 2 min.: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Roman Výleta, Vladimír Goga – Lukáš Beniač, Matúš Stanzel, 1 105 divákov
DVTK Jegesmedvék Miskolc: Adorjan – Lada, Vandane, Ross, Vojtko, Sziranyi, D. Kiss, Goz – St. Pierre, Galanisz, Rodman – Harrison, Vas, Reszegh – Lovei, Miskolczi, P. Kiss – Farkas
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Gajan – Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Nemčík, Mihalik, Petrinec, Zubák – Hrnka, Hickmott, Jääskeläinen – Bartánus, Bubela, Lamper – Kabáč, Gabor, Fafrák – Šille, Tamáši, Sojka

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v zápase 26. kola Tipsport Ligy na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:1. Úradujúci majster tým oplatil maďarskému tímu prehru 2:3 pp z 13. kola. V tabuľke preskočil Košice a posunul sa na 2. miesto.

V prvej tretine sa hral ofenzívny hokej s množstvom streleckých pokusov na oboch stranách. Herne navrch mali hostia, ktorí išli do vedenia v 4. minúte. Šillemu sa oplatilo dôsledne sledovať puk a pohotovou dorážkou strelil svoj prvý gól v sezóne - 0:1. Domáci vyrovnali v 9. minúte, keď Reszegh zakončil rýchlu akciu - 1:1. Hostia získali späť stratený náskok v 11. minúte, keď Hrnka zblízka prekonal Adorjána - 1:2.

V druhej časti si tímy dávali väčší pozor na defenzívu. Hostia sa sústredili na aktívne stráženie tesného náskoku a Miškovcu hrozili najmä z brejkov. v 25. minúte Bubela zužitkoval prihrávku Lampera a upravil na 1:3.

Tretia tretina sa začala viacerými sľubnými príležitosťami domácich, ale Gajan podržal svoj tím. Hráči Miškovca nevyužili v 51. minúte presilovku a pri vyrovnanom počte hráčov za to pykali. Po spolupráci s Fafrákom strelil Bubela svoj druhý gól v zápase a zvýšil na konečných 1:4.

autor: TASR

Dva góly Bubelu pri víťazstve v Miškolci