Proti Žiline s tesným víťazstvom

26.10.2018
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MsHK Žilina 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 7. Selleck (Asselin, Sloboda), 38. Asselin (Faille, Selleck) – 43. Hvila
Vylúčenia na 2 min.: 5:4, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vladimír Babic, Vladimír Snášel – Ľudovít Šoltés, Áron Soltész, 2 344 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík – Selleck, Faille, Asselin – Tőrők, Higgs, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Buc, Bartánus – Varga
MsHK Žilina: Mikoláš – Kučný, Bagin, Piegl, Zhilin, Pastor, Matejka, Mendrej – Barta, Podešva, Milý – Jenčík, Surovka, Huna – Beránek, Ručkay, Hvila – Hrazdíra, Rehák, Danielčak

Pre domáceho favorita bol stav po prvej tretine priaznivý. Viedol o gól, aj keď na ľade väčšiu prevahu nemal. Stačilo však, aby sa v 7. minúte Selleck po dvojminútovom treste zapojil do hry a jeho neveľmi prudká strela skončila v bránke. Žilinčanom nechýbala odvaha na ofenzívu, v 6. minúte Bárta mohol pri troche šťastia otvoriť v presilovke skóre a v 15. minúte to bol opäť Bárta, ktorý znovu v početnej prevahe namieril z voleja vedľa.

V 2. tretine z hokejovej krásy ubrali oba tímy, do zakončenia sa dostávali len málokedy a šance si nevypracovali. V 30. minúte Higgs a v 34. Bartánus pri solídnych príležitostiach zlyhali, no v 38. minúte Asselin na dvakrát prekonal Mikoláša v bránke. Hosťujúci 'vlci' príliš nehrýzli a brankára Baroša len zriedkadedy prinútili k dôslednejšiemu zákroku.

Tretiu tretinu poznačil nečakaný gól Hvilu v 43. minúte, presadil sa zblízka, vniesol do zápasu viac drámy a Žilinčanov povzbudil. V 49. minúte hosťujúci Beránek brankára Baroša dosť rozpohyboval, vzápätí Faille na druhej strane nemieril presne a aj Miller len potvrdil, že so zakončením mali 'barani' problémy. V 53. minúte spálil tutovku na vyrovnanie Hvila a bola to jedna z najväčších premárnených možností, ktorá mohla výrazne ovplyvniť zápas. Počas 50-sekundovej power play už Žilinčania nič účinné nevymysleli a napriek bojovnému výkonu zostali bez bodu.

Dan Ceman (B. Bystrica): "Musím uznať, že súper predviedol dobrý výkon, najmä v strednom pásme a nedovolil nám dostávať sa do šancí. Niekedy sú také zápasy s mužstvami, ktoré bránia, je to ťažké, s tým si musíme vedieť poradiť. V závere sme sa trochu obávali o výsledok, no sme radi, že sme si víťazstvo ustrážili."

Pavel Paukovček (Žilina): "Chlapci celý zápas bojovali, plnili systémové veci, ktoré sme si povedali pred zápasom. V nohách sme mali zápas s dvadsiatkou, možno to ubralo trochu síl, ale asi by bola zaslúžená deľba bodov. Škoda prvého gólu, bol smoliarsky, druhý bol prepadnutý, no chcel by som chlapcom za výkon poďakovať. Máme strašne veľa zranených hráčov, preto som veľmi rád, že ten herný výraz mužstva je solídny. V nabitom programe je toho veľa, preto patrí chlapcom vďaka."

autor: TASR
foto: Gabriela Ganzová