Gól Surového prišiel v Trenčíne neskoro

8.3.2017
Dukla Trenčín – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 30. Starosta (Hudec), 51. Sádecký (Pač, Bohunický) – 58. Surový (Hickmott, Sersen)

Vylúčenia na 2 min.: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Daniel Konc, Vladimír Baluška – Jozef Tvrdoň, Šimon Synek, 2 301 divákov

Dukla Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Pavúk, Holenda, Bohunický, Pač, Pataky, Trška – Hossa, Šťastný, Hecl – Sojčík, Švec, Ručkay – Vopelka, Šimun, Štumpf – Gašparovič, Sádecký, Hudec
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlsson, Rosandič, Gründling – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Trukhno, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Matoušek, Bortňák, Lamper

Úvod stretnutia patril jednoznačne hosťom, no paradoxne jednu z najväčších šancí si vybojovala Dukla, keď osamotený Hossa pálil spomedzi kruhov. Trenčania sa začali viac a viac osmeľovať, hralo sa ale zo strany na stranu. Pred Voldenom neuspel Kafka, ktorý netrafil puk ideálne, na druhej strane pálil príliš vysoko Sojčík. Obrovskú šancu sa nepodarilo po Skalického prihrávke využiť Higgsovi, neúspešný bol i Matoušek, keď strieľal z otočky.

Rýchla hra z pásma do pásma priniesla Bystričanom pohrozenie od tretej domácej formácie, Bacashihua ale dokázal svoj tím podržať. Naopak Volden musel čeliť Surového dvom strelám a tiež neskorším dorážkam Skalického spred bránky. Hostia sa postarali o nemalý tlak, na trenčianskeho gólmana to skúšali azda z každého uhla, no boli to práve oni, kto inkasoval. Dukla sa dostala do brejku, Hudec poslal puk Starostovi a druhý menovaný zblízka obstrelil Bacashihuu. Na druhej strane chýbal aj kúsok šťastia Rosandičovi, keď mal odkrytú bránku, no skackavý puk sa mu nepodarilo trafiť presne. Päť minút pred koncom zakončoval Higgs, následne ale spadol na Voldena – to prinútilo domácich hráčov zakročiť a spustila sa bitka, po ktorej si Bystričania zahrali prvú presilovku v zápase.

Do záverečnej časti vstúpili domáci s odhodlaním poctivo brániť, bystrická snaha o vyrovnanie bola tak o to náročnejšia. V 49. minúte si Dukla zahrala prvú hru v početnej výhode a hoci sa jej ju nepodarilo využiť, úder prišiel krátko po naskočení vylúčeného Bystričana na ľad. Sádecký si spracoval puk na útočnej modrej, Bacashihuu si položil na ľad a zakončil blafákom. Hostia sa snažili nájsť recept na Voldena a našli ho v 58. minúte počas hry bez brankára – po obtočení sa okolo bránky znížil Surový. Do konca tretiny sa im už ale skórovať nepodarilo, tri body tak zostali pod hradom Matúša Čáka.

Július Pénzeš (Trenčín): "Veľmi si ceníme toto víťazstvo nad silným súperom. Sústredili sme sa na obranu, aby mal súper ťažké dostať sa dopredu. Darilo sa nám to celý zápas až na ten jeden gól. Snažili sme sa všetko blokovať a čakali sme na svoju príležitosť, ktorá dvakrát prišla. Chlapci podali veľmi disciplinovaný a bojovný výkon, víťazstvo je zaslúžená odmena. Veľmi nás podporila hojná návšteva divákov, ktorým ďakujeme. Povzbudzovali celý zápas a prispeli k tomu, že sa nám podarilo zdolať tak silného súpera."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Myslím, že sme videli bojovný zápas. Obom mužstvám išlo o veľa – nám o víťazstvo základnej časti, súperovi o zotrvanie v boji o play off. Celý zápas sme boli aktívnejší, strávili sme veľa času v súperovom pásme. Trenčania ale dobre bránili a čakali na naše chyby, ktoré aj prišli. Dve z nich využili a hoci sme v závere stiahli brankára a strelili gól, bolo to málo. Chalani však bojovali do konca a nemôžem im nič vyčítať."

autor: TASR

Gól Surového prišiel v Trenčíne neskoro