S Detvou sa rozhodlo v poslednej tretine

7.12.2018
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 Detva 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Góly: 38. Sýkora (Faille, Marshall), 47. Šťastný (Faille), 48. Faille (Asselin), 51. Marshall, 54. Asselin (Marshall, Williams) – 8. Gašpar, 30. Sládok (V. Fekiač)

Vylúčenia na 2 min.: 2:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tomáš Orolín, Dániel Rencz – Ľudovít Šoltés, Barna Kis – Király, 2 303 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Nemčík, Marshall, Biro, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Petrinec – Selleck, Faille, Asselin – Varga, Šťastný, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Sojka, Tőrők
HC 07 Detva: Petrík – Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Surový – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Žilka – Tibenský, Gašpar, Kral – Mat. Chovan, Valent, Giľák

Domáci síce mali prevahu, no stačilo, aby v 8. min vyrobili pri rozohrávaní z vlastnej tretiny chybu a Gašpar aj pomocou žŕdky a tela brankára Williamsa otvoril skóre. Pri zakončovaní boli 'barani' príliš nerozhodní, už v 2. min Selleck dobre netrafil, v 6. nenašiel správny smer ani bekhend Asselina a v 13. min zasa úplne voľný slabo zakončil. Detvania príliš ofenzívy neukázali, v efektívnosti však dosiahli vysoké číslo. V 14. min ohrozil bránku domácich Ščurko, v 19. Žilka a o pár sekúnd neskôr spálil Ďaloga asi najväčšiu šancu.

V 2. tretine sa domáci s výsledkom neprestali zahrávať a aj sa im to vypomstilo. V 30. min forhend Sládeka od modrej skončil v hornom rohu bránky a vcelku zaslúžene. Dovtedy stihli Detvania nevyužiť tri dobré príležitosti, postupne Gašpar, Valent mieriaci do žŕdky a Martin Chovan. V 36. min vďaka Petríkovi zostalo skóre nemenné, keď zlikvidoval dve šance Failleho. Ešte väčšiu však spálil následne Sýkora, pred bránkou úplne osamotený, no mieril nepresne. Detvania sa úporne bránili aj v presilovke ku koncu tretiny a napokon sa neubránili po presnej strele Sýkoru v 38. min z medzikružia.

V zápase sa rozhodovalo aj o tom, či séria ôsmich víťazstiev domácich za sebou sa natiahne a či sa naruší aj detvianska so šiestimi prehrami. V tretej tretine najskôr Tibenský na jednej a Varga na druhej strane prinútili brankárov k vážnejším zákrokom, hosťujúceho Petríka prekonal razantnou strelou až Šťastný v 47. min pri signalizovanom vylúčení. O 1:21 min neskôr už domáci viedli, v prečíslení s Asselinom trafil presne Faille a aj on sa postaral o tom, že víťazná šnúra sa natiahla na deväť zápasov. V 51. min si 'barani' upracované víťazstvo poistili po tom, čo pridal ďalší gól zo strednej vzdialenosti Marshall a v 54. ho ešte skrášlil v presilovke Asselin.

Dan Ceman (B. Bystrica): "Polovicu zápasu sme nehrali tak, ako sme chceli. Proti Detve sa nám hrá ťažko, no potom sme sa zlepšili. Dali sme dôležitý gól v presilovke a v tretej tretine sa presadili hráči, od ktorých góly očakávame. Sme radi, že frustrácia z prvej polovice zápasu sa neprejavila a hrali sme to, čo sme potrebovali."

Josef Turek (Detva): "My sme necelých 50 minút hrali dobre, držali krok so súperom, no oslabeniami sme dostali súpera do hry. Rozhodlo sa v záverečných 10 minútach, urobili sme dve hrubé chyby, čo spôsobilo, že si nevezieme žiaden bod. Hráčov by som pochválil za 50 minút, no na to sa nehrá, musíme sa vyvarovať hrubých chýb od skúsených hráčov."


autor: TASR

S Detvou sa rozhodlo v poslednej tretine
Súťaž počas druhej prestávky HC ´05 iClinic BB - HC 07 Detva