V Trenčíne o všetkom rozhodol jediný gól

21.1.2018
Dukla Trenčín – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 49. Holenda (Bohunický, Gašparovič)

Vylúčenia na 2 min.: 4:3, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Juraj Konc st., Peter Stano – Martin Junek, Peter Šefčík, 2 878 divákov

Dukla Trenčín: Hiadlovský – Romančík, Starosta, Bohunický, Fruhauf, Pač, Holenda, Themár, Deveaux – Bezúch, Olvecký, Radivojevič – Sojčík, Smolka, Varga – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – Hudec, Pardavý, Švec
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Rosandič, Gélinas, Sedlák, Mihalik, Košecký, Švarc – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Tamáši, Faille – Bortňák, Češík, Kabáč – Gabor

Zápas na trenčianskej Sihoti prinášal od úvodu zaujímavý hokej. Už v 3. minúte sa po dobrej práci Ölveckého zmocnil puku Radivojevič. Veľa nepremýšľal a snažil sa prestreliť Lukáša, pred ktorým stál obranca. Na opačnej strane sa nepresadil Bubela a po prihrávke spoza bránky poslal Mihalik puk príliš vysoko. Trenčania mohli "baranov" zaskočiť v 6. minúte. Radivojevič vyhral súboj s brankárom, ale Dukla nedokázala od modrej čiary presne zakončiť a dostať puk do odkrytej bránky. Aktivitu Dukly v úvodnej desaťminútovke zakončil Radivojevič, ktorý zostal nepokrytý, ale strelou z ľavého kruhu našiel iba pripravenú lapačku gólmana. Ideálnu príležitosť otvoriť skóre mala Banská Bystrica počas štvorminútovej presilovej hry. Napriek tlaku však puk do siete Hiadlovského nedostala. Paradoxne, najväčšiu šancu mal na opačnej strane Radivojevič, ktorý nedokázal potrestať chybu hostí. Po návrate Gašparoviča z trestnej lavice vzniklo prečíslenie, to však potrestaný hráč do gólového zakončenia nepretavil.

Líder po prestávke naskočil do zápasu aktívne. Bartánus dostal puk medzi kruhy. Zblízka však nedokázal trafiť priestor bránky. Pri presilovke "vojakov" sa hostia utrhli. Pri nájazde dvoch na jedného Faillemu chýbalo o niečo viac času na dôsledné zakončenie. V 27. minúte išiel na trestnú lavicu po druhý raz za hru so zdvihnutou hokejkou Gašparovič. Pri početnej výhode sa nepresadil Bubela. Po jej skončení zotrvala Banská Bystrica v tlaku. Krížna prihrávka od mantinelu našla nakorčuľovaného Gélinasa, no tomu sa puk skĺzol z čepele a mieril mimo troch žrdí. Tri minúty pred sirénou sa od mantinelu natlačil pred bránku Surový, ale puk za Hiadlovského neprepasíroval.

Dráma vrcholila v poslednej tretine. Ani jeden tím sa nechcel uspokojiť s nerozhodným výsledkom. V 46. minúte skončil v domácej sieti namiesto puku kapitán Surový. Tlak pred brankárom Lukášom dokázala vytvoriť najmä prvá formácia. A keď to nešlo po pekných akciách, ujalo sa nahodenie Holendu od modrej čiary, ktoré sa odrazilo za bránkovú čiaru - 1:0. "Vojaci" záverečné minúty ustáli a body zostali doma.

Peter Oremus (Trenčín): "Stretli sa dve výborné mužstvá. Ukázalo sa, že aj s jedným gólom sa dá vyhrať. Hra sa divákom musela páčiť a sme radi za tri body."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Myslím si, že to bol veľmi vyrovnaný zápas. Prvá tretina vyšla domácim, v druhej tretine sme boli aktívni a vypracovali sme si niekoľko šancí. Napokon rozhodli maličkosti. Pre nás bol inkasovaný gól nešťastný. Bol to zápas o jednom góle, ten sme inkasovali my. Čo sa týka nasadenia, nemám hráčom čo vyčítať, ale rozhodli detaily."



autor: TASR

V Trenčíne o všetkom rozhodol jediný gól